Skip to main content

Topic: rezač stiropola (Read 9332 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rezač stiropola

dali ima netko ko bi htio malo detaljnije objasnit kako ga napravit?

imam kod kuce jednu lemilicu i zice od tamburice dali bi to bilo dobro za rezač?

 ;) ;)
lp Nikola


Odg: rezač stiropola

Reply #2
hvala na linku.... sve je detaljno objasnjeno....

di da nabavim zicu tu u  Zg-u ? kakva je najbolja?
lp Nikola

Odg: rezač stiropola

Reply #3
sta nema nigdje u  Zagrebu za kupit zice koja je dobra za rezanje?  :-\
lp Nikola


Odg: rezač stiropola

Reply #5
evo ... kolege sa slovenskog site su lijepo objasnili!
Luk nemora bit tako kompliciran ... :)  ... zicu od tamburice ti nebi preporucio! ...
http://www.modelarstvo.si/modelarstvo/zlozljiva_zaga_za_rezanje_stiropora.html

Ovo slovenacko nije za obicne smrtnike,

uzmi Jelovu Letvicu potrebne duzine debljine ca. 20x20 mm i dva kraca komada,na uglovima pojacas time sto zalijepis sa obadvije strane trokutove od spera,

zategni najbolje CEKAS Zicu i VOZI MISKO,

do 1.5 m ides bez problema SAMO treba da dvojica na dva kraja povlace zicu a na Rebrima vertikalne Linije oznacene brojevima tako da zica ide paralelno,

koliko sam ih izrezao ???

Odg: rezač stiropola

Reply #6

Quote
Ovo slovenacko nije za obicne smrtnike,

uzmi Jelovu Letvicu potrebne duzine debljine ca. 20x20 mm i dva kraca komada,na uglovima pojacas time sto zalijepis sa obadvije strane trokutove od spera,

zategni najbolje CEKAS Zicu i VOZI MISKO,

do 1.5 m ides bez problema SAMO treba da dvojica na dva kraja povlace zicu a na Rebrima vertikalne Linije oznacene brojevima tako da zica ide paralelno,

koliko sam ih izrezao ???

i misli sam napravit od drva.... ovo je dosta komplicirano... ali ima tamo  dobrih ideja za ovaj je malo jedostavniji....

hvala...
lp Nikola

 

Odg: rezač stiropola

Reply #7
evo ... kolege sa slovenskog site su lijepo objasnili!
Luk nemora bit tako kompliciran ... :)  ... zicu od tamburice ti nebi preporucio! ...
http://www.modelarstvo.si/modelarstvo/zlozljiva_zaga_za_rezanje_stiropora.html

Ovo slovenacko nije za obicne smrtnike,

uzmi Jelovu Letvicu potrebne duzine debljine ca. 20x20 mm i dva kraca komada,na uglovima pojacas time sto zalijepis sa obadvije strane trokutove od spera,

zategni najbolje CEKAS Zicu i VOZI MISKO,

do 1.5 m ides bez problema SAMO treba da dvojica na dva kraja povlace zicu a na Rebrima vertikalne Linije oznacene brojevima tako da zica ide paralelno,

koliko sam ih izrezao ???

Ovo slovensko je jednostavno ako imas imalo volje i osnovni alat. Ja sam si napravio bas taj i onaj kompliciraniji na stranici http://www.modelarstvo.si/modelarstvo/priprava_za_rezanje_sredice_krila.html. Jasno modificirao sam ga jer ne mozes sve dijelove naci. Prvi rezac sam slozio iz aluminijske letve (Arbor na pocetku Bolognje) 20 * 20 mm i duzine cca 1,4 m. Na krajevima sam probusio rupe fi 8 mm i kroz njih provukao i zasarafio 0,5 m (pola metra) saraf navoja 8mm. Njega najdes u Bauhausu gdje ga prodaju na metre. Sve je ucvrsceno maticama s obje strane na letvu, jasno od 8mm. Cekas zicu imas u Tapikeru u Hondlovoj. Ja sam je tamo nabavio, ali koristim i cekas zicu iz stare grijalice. Napajanje je preko trafova (220/24 V) i regulatora jacine svijetla.
Eto, ako ti je pomoglo OK, a slovensko je isto jednostavo, samo poklopac mora imati drugo misljenje.
LP



Odg: rezač stiropola

Reply #10
Quote
jednostavno je uvijek dobro,
ali zasto jednostavno kada moze i komplikovano,

kazu neki ???

hehe... svako radi kako mu je najdraze...  ;)
lp Nikola

Odg: rezač stiropola

Reply #11
Koliko je opasan ovaj dim za udisanje i kako ga izbjeci uopce ako se radi u zatvorenom prostoru?

Odg: rezač stiropola

Reply #12
Koliko je opasan ovaj dim za udisanje i kako ga izbjeci uopce ako se radi u zatvorenom prostoru?

tek ako rezes mnogo toga osjetiti ces sladunjavi miris,inace za jedno ili dva krila dovoljno je otvoriti na kratko prozor,
nece ti ici od prve dobro,trebe malo vjezbe dok na ruci osjetis koji konstantan otpor zice je najpovoljniji za to je dobro da ti je Luk sa Zicom sto laganiji,


Odg: rezač stiropola

Reply #14
najjednostavniji nacin na koji napravis napajanje je da odes na neki otpad i tamo nades neki trafo ,dobri tj. dovoljno jaki trafi su ti npr. od audio pojacala ili malo jacih linija , kad imas trafo samo na primaru serijski spojis dimmer tj. regulator za kucnu rasvjetu a na sekundar luk za rezanje i vozi misko (steta je ovaj tvoj koristit za rezanje jer postoji mogucnost da ga i skuris)