Skip to main content

Topic: Ukupna masa depronca? (Read 4433 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ukupna masa depronca?

Sklapam nekakav trainer da naučim letiti (Candiana) i sve je blizu kraja, čekam opremu iz Kine. Model je visokokrilac raspona 1,1m i dužine 0,7m, a ukupna težina će biti oko 650 grama, hoće li to poletiti ili sam pretjerao?
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #1
ovisno o motoru. 8)

tezina je na samoj granici

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #2
Na izbor imam dva motora od RC Timera, 2212-6 2200KV i 2836-1500KV, koji bi bio bolji?
Usput, da li netko zna di nabaviti gumice za povezati krila s  trupom?
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #3
2836 1500 kv, treba ti veća snaga potiska a manja brzina, pogotovu ako tek učiš.
Onaj manji se koristi na zagijima ili slično, za jurnjavu jer može povući max 800 gr. Ovaj veći ti sigurno diže veću masu iz manjih okretaja.

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #4
moj depronac je od 3mm cijeli sa malo carbona i ljeljen epoxi sa motorom turnigi2040 micro plavi servoji po 3 dolara baterija je rhino 610 i regler mi je hobbyking 18A a tezina modela 320gr raspon 930mm model je Mini 3Dx
i daska ce letjeti ako stavimo motor

 

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #5
Ma nije ni moj puno težak iako je od 6 mm rađen, ukupnu težinu sam računao s reglerom od 70A i baterijom 2200 mah (to je ono što zasad imam). Morat ću nabaviti lakšu bateriju i slabiji regler. Presvukao sam ga pakirnom trakom i malo ojačao krila armiranom na kritičnim mjeatima (napravljena od stiropola, profil isječen cekas žicom) jer se očekuju i "tvrđa" prizemljivanja.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #6
Ma poletjet će! Ja radim Pipera raspona krila 104 cm i očekivana masa će biti oko 550 g. Tako je otprilike ispalo i drugim graiteljima i svi super lete.
Ako staviš slabiju batku i regler onda je to-to!
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #7
moj depronac je od 3mm cijeli sa malo carbona i ljeljen epoxi sa motorom turnigi2040 micro plavi servoji po 3 dolara baterija je rhino 610 i regler mi je hobbyking 18A a tezina modela 320gr raspon 930mm model je Mini 3Dx
Jel to ovaj ? http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=289449
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #8
A evo i mog "Praščić Babe"-a

Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #9
                        amater_total-da to je taj model
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #10
Ma fora mi je taj model samo još nije za mene. Prrvo trainer pa onda...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #11
A evo i mog "Praščić Babe"-a
Učiš letjeti pa odmah eleroni :P
Koji je to nacrt, kakav profil krila, daj malo detalja...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #12
Model se zove Candiana, skinut sa ovog linka:  http://www.rc-pilot.info/forum/forum_posts.asp?TID=977&PN=1  
Eleroni nisu u izvornom nacrtu ali sam ih ja sam stavio. Krila su od stiropola, izrezana cekasom, zalijepljena i presvučena trakom za pakiranje. Raspon krila je cca. 110 cm a dužina oko 70 cm. Trup modela je od izoflora.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #13
Nego, jesmo poletjeli, nemoj nas tako držati na ledu ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Ukupna masa depronca?

Reply #14
Uh,poletuo je on davno samo je let trajao jako kratko. Nisam dovoljno ukrutio krila i kod prvog zaokreta su se izvila a model je pikirao prilicno snazno u zemlju. Steta dosta velika pa mi se nije dalo krpati
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije