Skip to main content

Topic: GT POWER A6 punjač problem s pražnjenjem baterija (Read 2015 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GT POWER A6 punjač problem s pražnjenjem baterija

Pozdrav,

navedeni uređaj radi sve super, imam ga od nedavno, puni, balans baterija no kada s Lipo baterijama radim discharge dogodi se slijedeće:
baterija nova, korištena 2 puta, Rhino 3S 1250mAh u stanju oko 4Vx3 počne pražnjenje, i sve radi ok do nekih 3.6V gdje odjednom se dogodi slijedeće prva čelija ostane na oko 3.5-3.6V a ostale padnu na 3V pa i nešto manje, naime ne zaustavi se na tome, nego i dalje prazni, pretpostavljam do zbroja od 9V. Malo zabrinjavajuće. Postavke pražnjenja (9.0V 0.5A za 3S)

Provjerio sam bateriju i stanje je stvarno takvo 3.6V 2.97V 2.96V koma. Stavio je nazad puniti malo, i on nastavi dalje kao da su čelije sve na 3.6V i napuni bez problema i baterija šljaka bez problema. Kao da krivo očitava jednu čeliju.

Zato sam ponovio stvar s drugom baterijom Zippy 1000mAh 3S i "same shit happens". Sad već nemam pojma što da mislim. Mislim te stvari znaju eksplodirati, zapaliti se.
Ako ne diram discharge za Lipo sve ok. No da li je ok?
Pomoć?

Odg: GT POWER A6 punjač problem s pražnjenjem baterija

Reply #1
To ti je poznata 3,14zdarija za takve  i slićne punjače. Imaš dva rješenje: discharge bez spajanja balansnog priključka ili raditi discharge samo do nivoa 3.8 V po čeliji, a to se zove 'storage'.
U biti , full discharge za LiPO je besmislen pa i štetan, je takve batke ne pokazuju 'memo efekat' kao NiXX.
Damir

Odg: GT POWER A6 punjač problem s pražnjenjem baterija

Reply #2
Ok, hvala na brzom odgovoru. Radio sam discharge jer sam htio vidjeti kapacitet baterije, nisam imao drugog načina da to napravim. Pa me samo to zabrinulo kad sam primjetio. Znači sve ok u principu.
Sad mi je lakše. Pitanje, jer to loš punjač? Po nekim postovima djelovao mi je ok.
Hvala
Igor

Odg: GT POWER A6 punjač problem s pražnjenjem baterija

Reply #3
Taj punjač ti je isti kao i popularni Accucell 6... nije loš, ali nemoj raditi takav discharge!
Kada ti regler (ESC) izbaci (LVC) onda napuni batku i znaš koliki je kapacitet.
Damir

Odg: GT POWER A6 punjač problem s pražnjenjem baterija

Reply #4
Otvoren za sve savjete. Totalno sam nov u ovom "sportu" pa sve podatke cijenim. Prije koji tjedan tek obavio prvi let. Recimo uspješno. Kamerica se nije uključila:) A drugi je bio koma, jer je naišao totalni vjetar u 10-15 sekundi i bila je borba za život modela. Sad trenutno gledam gdje se sve leti. Neka mjesta su mi malo predaleko, naime nemam prijevoz.