Skip to main content

Topic: Spektrum crash (Read 11221 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Spektrum crash

Reply #30
Upravo mi se vratio paket iz SAD-a... Stavili su mi novi modul V2 sa integriranom antenom SPMMSJR710, zamjenili stari AR500 prijemnik sa novim i kao iznenadjenje poklonili su mi jos jedan prijemnik AR7000 sa satelitom  :)
(mada ako pogledam kolika je bila steta na mojim modelima nebi se vise tako smijao...)
Uskoro cu testirati sistem pa da vidimo kako sada stvari funkcioniraju  :-X

Odg: Spektrum crash

Reply #31
E nakon slanja adrese prvi problem , ameri ne šalju za HR nego da kontaktiram Švabe.
A švabe dobri poslovnjaci:

Hi Karlo, I will send you free 4 new trim lever
Mit freundlichen   Grüßen/Best regards
Matthias Berndt
Technischer   Service/Werkspilot
Hamburger Str. 10
D-25337 Elmshorn

Fon:   +49(0)4121-46 199 73
Fax: +49(0)4121-46 199 70
Mail: m.berndt@horizonhobby.de

pa sad ostaje da čekamo

btw, da li je tko slao prijemnik na popravak?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Spektrum crash

Reply #32
Ukratko, jucer na DP-u u Sv. Iliji letio sam sa novim modulom i novim prijemnikom AR500 bez poteskoca. Trup je karbonski i letjelo se  na granici vidljivosti (u 2. letu po meni blizu 1000m) a jedina razlika  u odnosu na predhodnu tekmu bila je niza temperatura zraka.
  Takodjer valja napomenuti da sam prilikom svakog spajanja provjerio da  su stanica i prijemnik pravilno povezana i da ledica na prijemniku  svijetli a ne treperi te da polozaj antena nije u sjeni trupa.

Odg: Spektrum crash

Reply #33
Ledica treperi kada si imao gubitak napona, tj prekid u napajanju. To se kod nas (spektrum) dešava kada promjenimo bateriju a stanica je upaljena. Da bi to anulirali moramo prilikom svake promjene baterije gasiti i stanicu.
Dok kod onog bajnog ar6250 postoji jos i crvena ledica koja oznacava gubitak signala.
Pozz.. majstore
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Spektrum crash

Reply #34
Pozdrav,samo da javim kolegama da su mi britanci (preporucam ih) zamjenili dva receivera ar500 i jos ar6100 bez problema a na ar500 su bili vidljivi tragovi mog prckanja po receiveru jer sam strgo dio plastike i to sve bez dodatne naknade!!! :) :) :)

Odg: Spektrum crash

Reply #35
link?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Spektrum crash

Reply #36
evo ja dobio odgovor od amera...da saljem u uk ili de... evo oba adrese i kontakti ako treba nekom...

 
We need to inspect them for you and get them repaired.
 
You can send the repair items to the UK or Germany for this repair:
 
 
United Kingdom:
Electronics and engines requiring inspection or repair should be shipped to the following address:

Horizon Hobby UK
Units 1-4 Ployters Rd
Staple Tye
Harlow, Essex
CM18 7NS
United Kingdom

Please call +44 (0) 1279 641 097 or e-mail us at sales@horizonhobby.co.uk with any questions or concerns regarding this product or warranty.

Germany:
Electronics and engines requiring inspection or repair should be shipped to the following address:

Horizon Technischer Service
Hamburger Strasse 10
25335 Elmshorn
Germany

Please call +49 4121 46199 66 or e-mail us at
service@horizonhobby.de with any questions or concerns regarding this product or warranty.

Odg: Spektrum crash

Reply #37
Svi ti prijamnici koje koristite su parkflyer i domet im je 300m.
Ok točan domet je oko 700 m al to je kraj i na toj udaljenosti nije preporučljivo leti jer se signal stalno gubi.
Ako je karbon u pitanju domet je još manji.
Za sve skupe modele se stavljaju prijemnici sa satelitom to su full range prijemnici koji imaju domet preko kilometar i pol ako su pravilno postavljeni.
Ja imam na helikopteru i letim FPV i sve radi bez greške.
A osobno mislim da je glupo na model koji je skup staviti prijemnik od par dolara i očekivati nekakvu pouzdanost od njega.
Kupite si prijemnik pravi sa 1 ili 2 satelita pa neče biti niti otkaza ukoliko ga nisi zabili koji puta u zemlju ili šortali.
Ja imam da heliču AR 9000 sa satelitom na zemlji na 1500 m radi bez greške testirano više puta na različitim mijestima više nikada nisam išao neznam gdije mu je granica.
A ove male prijemnike uopče ne koristim jer znam da im je domet koma ovisno o mjestu letenja o modelu o svemu.
Po meni to je dobro samo za in door modele.
 
 
 

Odg: Spektrum crash

Reply #38
meni otisao orginalni prijemnik sto sam dobio uz stanicu spektrum dx6i i nedavno kupio 6250 prijemnik. I sad vidim ovaj post i jos par postova na rcgroups o tom prijemniku. :( gdje ce suza nego meni na oko :D

Jos ga nisam probao, pa jel to bas svaki ima problema ili neka serija?
hm samo mi jos to treba da nevalja(novi platio ga preko 70dolara) onda sam bez i jednog prijamnika.
:(
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Spektrum crash

Reply #39
Ja imam AR6110e i jos ga nisam instalirao jer cekam stanicu...

Moze li netko napisati ako postoji nacin da se greska nekako 'reproducira' dok je helic na zemlji (i tako odmah u startu vidi da li je prijamnik falican ili nije i time izbjegne rusenje u pravom letu) ?