Skip to main content

Topic: Ima li nacina...giro + dual eleron + flaps preko 6 kanala s mikserom (Read 2295 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ima li nacina...giro + dual eleron + flaps preko 6 kanala s mikserom

Imam Easystara, jedan giro, dva servoa za elerone i Spektrum DX6i stanicu. Zanima me postoji li način da giro korigira elerone,
da se istodobno ne odreknem mogućnosti koristenja elerona u flaps modu? Kako to spojiti?

Kako bi funkcionirala stvar da spojim žiroskop samo na jedan eleron?
Bi li različit otklon elerona bitno utjecao na smjer aviona, poput kormila smjera?

A da se odreknem flapova kako onda spojiti komponente? Servoe elerona paralelno na žiroskop
 i iskljuciti dual eleron mode na stanici?

Hvala unaprijed

Odg: Ima li nacina...giro + dual eleron + flaps preko 6 kanala s mikserom

Reply #1
Y kabel na ailerone i rjesena stvar, sta ce ti flapovi na easystaru, nemoj se bavit magijama

Odg: Ima li nacina...giro + dual eleron + flaps preko 6 kanala s mikserom

Reply #2
Y kabel na ailerone i rjesena stvar, sta ce ti flapovi na easystaru, nemoj se bavit magijama
Vidio sam na youtube-u razliku u slijetanju sa i bez elerona i nije bas beznacajna.
Kod vas u VZ ima puno mjesta, ali kod nas u RI bas i ne. Ja trebam proci 20 km da bi dosao do prostora na kojem se moze
normalno sletjeti, sve ostalo je kamenjar ili šumovito, svaki metar skracenja sletne piste mi je bitan. :(

Odg: Ima li nacina...giro + dual eleron + flaps preko 6 kanala s mikserom

Reply #3
pa easystar spustis na 5m, treniraj spustanje pa ti nece trebati ni lapovi ni gyro, ako ja mogu sletit model od 2,5m i 6k na 5m onda mozes ti i easystar na istu tu duljinu, sve je stvar treninga vjeruj mi