Skip to main content

Topic: Turnigy 9x radio i uvoz (Read 14871 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #16
Mislim da će i svima poslije tebe biti jednako komplicirano, jer dozvola vrijedi samo za tebe (provjereno). Jedino da ti naručuješ svima drugima, ali i onda bi moglo biti problema vezanog za količine. 

Ova sa HK je nešto malo drugačija od ovih sa ebaya.  No vrlo su slične.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #17
Stanica je potpuno identicna ako se radi o V2 modelu sa ugradenim modulom.

Nije mi jasno ovo sto se tice deklaracije. Koliko razumijem jednom odobrena deklaracija vrijedi za sve identicne uredaje koji se uvoze, a i da ne vrijedi opet imam deklaraciju tako da cu barem nekome spasiti narudzbu. jer na HK stranicama i forumu ima vec nekoliko ljudi iz hr koji su javili da im je stanica vracena. Dakle ako sada deklaracija prode tih problema vise nece biti i dalje ljudi sigurno nece imati problema kao sto sam ja imao.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #18
Kolega je naručio jednu stanicu sa HK i zapela je naravno na carini. Pošto se sve zakompliciralo na kraju su je vratili natrag jer nije nabavio dozvolu za uvoz od Hrvatske agenicije za telekomunikacije. Da bi dobio tu dozvolu moraš priložiti ce certifikat. No i ako sve to nabaviš opet dobivaš dozvolu za uvoz ali samo za tebe i točno za taj tip stanice. Znači to nije opća dozvola na koju bi sada svi mogli uvoziti. No mislim tj. tako ispada da možeš ponovno kupiti tu istu stanicu i uvesti ju bez problema sa tom dozovlom. Recimo ja sam imao problem pri uvozu jednog garminovog modela i također su me tražili tu dozvolu. Pošto je navigo sistem (generalni zastupnik) već ishodio opću dozvolu nakon malo gnjavaže pustili su mi navigaciju u Hrvatsku.  No ipak sam morao zvati agenciju za telekomunikacije itd.. Čak i uz tu opću dozvolu (koja se mogla vidjeti na njihovim stranicama za taj garminov model) carina se i dalje pravila luda, ali ipak su mi jedva pustili iz hrpu prigovra i besmislenih upozorenja.

A što se tiče stanice sa ebya. Jel nije ova na HK stranicama nešto drugačija. Vidim da ima ugrađenu antenu na mjesto stare antene, dok ove sa ebya imaju dvije antene. U čemu je fora?

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #19
Da ali nisi skuzio poantu.

Prvo, naravno da je to dozvola samo za taj tip stanice, u ovom slucaju Turnigy 9X, sigurno da ne vrijedi za Futabu xyz.

Drugo, jednom ishodvan certifikat je kod njih pohranjen u bazi i uvijek vrijedi jer je dostupan u bazi. Dakle cijelo vrijeme i jest najveci problem doci do certifikata, kada se taj dio rijesi problema nema!

Trece, nakon sto postoji certifikat, naravno da automatizmom nece stanica proci carinu ali svaki slijedeci kupac ce morati jedino skoknuti online do hakom stranice i potegnuti taj certifikat.

Dakle svi dalje koji budu kupovali tu stanicu ce imati deklaraciju dostupnu i najvise sto ce morati napraviti jest da je samo faksiraju hakomu, kako je to uostalom vec objasnjeno na papiru koji ce poslati carina kupcu na kucnu adresu. Sad ako je, nakon sto je ova cijelokupna zavrzlama gotova, problem skoknuti na net i isprintati, odnosno faksirati certifikat da ti odobre uvoz onda stvarno nemam rijeci  ;D

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #20


A što se tiče stanice sa ebya. Jel nije ova na HK stranicama nešto drugačija. Vidim da ima ugrađenu antenu na mjesto stare antene, dok ove sa ebya imaju dvije antene. U čemu je fora?

Ovo je V2 model sa ugradenim modulom sto je u biti prakticnije rijesenje. Ako netko zeli custom module treba samo odlemiti zicu antene i uvaliti nutra zeljeni modul, na rcgroups vec ima lista kompatibilnih.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #21
Prakticnije je kad ne moras zicu odlemiti nego samo iscupas ovaj i stavis drugi modul , i plus mozes samo 2.4Gz, dok na ovoj mojoj mozes i Mhz, jest da nije neka prednost, ali mozes, i plus kompatibilni su ti ovi prijemnici s HK, meni bi moj trebao stici u pon.
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9429

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #22
Bilo bi dobro da je tako kako ti kažeš ali bojim se da  nije.  No   naravno neću tvrditi striktno. Ono što su kolegi objasnili ispada da sa   tom dozovolom koju jednom dobije može SAMO ON ponovno uvesti tu stanicu.   Nitko drugi. Da bi drugi mogli uvesti treba opća dozvola koju ishoduju   uvoznici (firme) . Ima negdje na forumu isti ovakav slučaj i tip je   pričao jako slično meni.  Čak je kasnije naručivao za druge pa su mu sa   carine prigovarali na količini koje uvezi..  Mislim bolje je provjeriti   prije, nego da kasnije bude neugodnih iznenađenja.  Kad bi bilo tako kao   što pričaš to bi bilo odlično. Spas za sve nas druge :) Inače kolega je nabavio potrebnu dokumentaciju za   tu stanicu (ona obična sa HK 6 kanala) i faksirao u agenciju i tip mu   rekao da je sve ok.. Da uplati 200 kn i ima dozvolu.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #23
Jednom odobreni tip uredjaja je poslije lako uvozljiv svima. Kvaka je u originalu dozvole za uvoz, jer to carina trazi. A ne kopiju. Na stranicama HAKOM-a je dostubna BAZA podataka za uredjaje koje je vec netko uvozio i dobio odobrenje. Ako se uredjaj nalazi na tom spisku uplatis 200kn i dobijes original dozvole za uvoz, koja vrijedi za mislim 10kom? Svaki put kad uvezes oni ti dopisu sb na tu potvrdu kako bi znali koliko si iskoristio.
Dakle kad bude odobren uvoz za tu stanicu, drugi ce moci:
-koristiti istu potvrdu do 10kom ako narucuje i uvozi ista osoba na koju glasi dozvola, ili
-uplatiti 200kn i uvesti samostalno
Razne price fotokopije opce dozvole i slicna izvrdavanja ne vrijede.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #24
Eto to su već detalji. Nisam to zno..

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #25
Samo da javim da sam sve sredio i ova stanica se sada može uvoziti u hr. Samo računajte dotatnih 200 kn na iznos koji ste platili.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #26
super, idući koji kupi tu stanicu dužan ti je cugu  :)

jel ista procedura i za ovo? treba vaditi dozvole itd... ?
jel netko s foruma kupio to?   stvar je super za elektro modele,
a služi i za testiranje uz dodatak za prikaz Ampera

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10343

---------------------------------------------------------------

EDIT: da ne bumpam topic zbog OT-a,
2 diogen: ma ja sam to već kupio( http://yfrog.com/httelejj ),   samo me zanimalo može li zapeti na granici.


no svejedno thnx na preporuci.



Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #27
super, idući koji kupi tu stanicu dužan ti je cugu  :)

jel ista procedura i za ovo? treba vaditi dozvole itd... ?
jel netko s foruma kupio to?   stvar je super za elektro modele,
a služi i za testiranje uz dodatak za prikaz Ampera
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10343
Lijepo izveden uređaj sa mudrim fičerom: DSSS ! Ali, ali, nema ono što najviše treba jedriličarima: visinomjer i vario, a sve uz još neke detalje možeš pronači ovdje :
http://www.rc-electronics.org/    (to radi Andrej iz SLO)
Radi na oko 400+mhz pa nije 'opasan' za 35/40, iako mu harmonik pada točno na 2,4 nije pokazao probleme (uski pojas). Posebno dobri detalji su timer i glasovne poruke, pa niti ne moraš gledati telemtriju i koncentrirati se možeš na praćenje modela.

odosmo mi u offtopic :D

Damir

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #28
Samo da javim da sam sve sredio i ova stanica se sada može uvoziti u hr. Samo računajte dotatnih 200 kn na iznos koji ste platili.

Onako kako sam te ja savjetovao ili ... ?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #29
I gdje se to sad može vidjeti na HAKOM stranicama? Ja ne mogu nigdje pronaći. Čisto informativno me zanima.