Skip to main content

Topic: Mini Tricopter (Read 82623 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mini Tricopter

Reply #105
sada buš maknuo 3 donja motora ili ?

ne znam ::)

stvar je u lošim elisama, tj. prevelikim elisama

kad staviš ogromnu lopatu model ima više šusa ali gubi finoću.... a kad staviš male elise, motori brže vrte, model nije tolko startni na gasu ali je puno ugodniji za letenje

trenutno imam samo 3 ta dobra propa, tak da ne mogu isprobati kak bi radil da imam 6 dobrih.....
stiže mi iz kine hrpa tih malih propova..... a dok ne stigne budem razmislil dal da skidam ovo dole ili ne.....



Odg: Mini Tricopter

Reply #108
svi motori su ovi :
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7520&Product_Name=2205C_1400Kv_Brushless_motor_

svi regleri su ovi :
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4204&Product_Name=TURNIGY_Plush_10amp_9gram__Speed_Controller

imam još i neke "stare" HK koje sam sprobaval, ali turnigy su osjetno bolji

znam da ima jeftinijih motora, ali ovi mi se dopadaju jer imaju jako dobrtu kombinaciju mase i potiska, pa je sa njima jako lagano napraviti model oko 500-600g RTF i to sa baterijom 2650mAh
ovaj triki kaj je letel u nedjelju imal je samo 3 aktivna motora, 3 su vrtela u prazno......
ukupna masa sa svime je bila oko 1kg i letel je ok tak da sam zadovoljan njima......


Odg: Mini Tricopter

Reply #109
evo još malo materijala:

Tricopter RC flying near Sava - Zagreb

član crayox snima, frend čuva stražu da nam nešto ne pokradu iza leđa :)

dok smo snimali se krao salonit sa skladišta 100m dalje.
PRIJE:                              ______                          POSLIJE:


dvoje na krovu sa alatom, dvoje na podu primaju ploče i trpaju u prikolicu,
za 10min skinuli pola krova i nestali. LOL

Odg: Mini Tricopter

Reply #110
odlicno, pocelo ih se sve vise raditi, izgleda da zagi i takvi leteci objekti gube na vrijednosti polako  :D

Odg: Mini Tricopter

Reply #111
ma samo neka nas ima, zuje super, kao insekti neki...

a ako nastane podforum 'Tricopter' kao što je nastao 'Zagi' mislim da ćemo morati opet prebaciti fokus na nešto novo  ;D

Odg: Mini Tricopter

Reply #112
svaka čast dečki, prava igračka

Odg: Mini Tricopter

Reply #113
Čekaju se dijelovi iz HK i več postajem nervozan  >:( jer bi htel što prije sastavit trikija ;)
Robert

Odg: Mini Tricopter

Reply #114
filmic fenomenalan! fakat je stabilan jako i super izgleda. svaka cast


Odg: Mini Tricopter

Reply #116
odlicno, pocelo ih se sve vise raditi, izgleda da zagi i takvi leteci objekti gube na vrijednosti polako  :D

misliš da čemo pobacati zagije u smeće? pa to je uvijek tražena roba.
i kad svi nabave triki onda če neki quad postat popularan. 
ne mislim niš loše o trikiju, napravit ću si jedan za dane kad mi se neda iz kuće pa malo okolicu preko fpv vidit ???

Odg: Mini Tricopter

Reply #117
odlicno, pocelo ih se sve vise raditi, izgleda da zagi i takvi leteci objekti gube na vrijednosti polako  :D
 
misliš da čemo pobacati zagije u smeće? pa to je uvijek tražena roba.
i kad svi nabave triki onda če neki quad postat popularan.  
ne mislim niš loše o trikiju, napravit ću si jedan za dane kad mi se neda iz kuće pa malo okolicu preko fpv vidit ???
krivo mislis, inace je zagi super model za zajebavat se okolo, najprakticniji za takve stvari, cak i odlican za FPV 

Odg: Mini Tricopter

Reply #118
kada sam naručivao, uzeo sam 8 motora i 4 esc-a, da se nađu za rezervu :)




pa sada ako nabavim i 2 obrnute elise, možda složim quadcoptera,
pošto je njega jednostavnije za napraviti, nema nijedan servo,ležaj itd...
sve je fixno pod 90 stupnjeva :) samo eto treba 2 obrnute elise iskopati.

no nešto je tromiji u okretanju nego triki, jer kada on zakrene repni motor, okret je trenutačan :) a dok quad smanji okretaje na dva motora, ubrza druga dva i počne se okretati na račun toga.... ipak traje dulje, ne vječnost, ali nije trenutačno.

Quote
inace je zagi super model za zajebavat se okolo, najprakticniji za takve stvari, cak i odlican za FPV

istina, makar neki misle drukčije, ali zagi ima neke elemente autostabilizacije kao i visokokrilac,
sam se voli poravnati i bez problema ga se vozi na cca600 m udaljenosti BEZ fpv-a,
gore je uvijek gore i teško bu se preokrenuo na bok (ako se rade lagani pokreti palicama jasno, ne neka divlja vožnja)
znam jer sam probao slikati nešto sa tih cca600m udaljenosti i oko 200m visine i bilo je više nego uspješno.
dapače fotka je završila ne web stranicama jedne firme.

dok sa trikijem/quadom ne znam baš jel moguće sa 600m daljine letit i uslikati nešto bez FPV-a,
isti su sa svih strana, putuju u svim smjerovima jednako lako, treba ga zadržati horizontalno nakon nekog manevra....
super je za bližu vožnju, to svakako.

Odg: Mini Tricopter

Reply #119
Bok.
Posto sam razbio crni Tricopter br1.
Napravio sam novu nesto manju Alu-verziju.
Razmak izmedju motora je 70cm.
Za  ruke je koristen Alu prof. 10x10mm U oblika.No nije mi se taj profil  pokazao bas najbolje posto se javlja na krajevima kod motora frkanje  profila.Znaci nije dovoljno krut!Bez obzira na to tricopter leti isto  dobro kao i prva verzija, iako je manjega raspona.
Za Hexu su naruceni dijelovi i ceka se !!!!