Skip to main content

Topic: Mini Tricopter (Read 81868 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mini Tricopter

Reply #120
super izgleda  ;D
skoro pa bu ih bilo desetak na forumu  :P

nego, jesu li te noge dole u špic?? moraš duplo paziti kada letiš gore iznad glave.
izgleda mi dosta opasnije od par spužvi ili sanjki od helića.



Odg: Mini Tricopter

Reply #123
je super je, da bar sutra neki Rolf Bakke opet izbaci kontroler za to pa svi mi sklepamo doma....

ali znaš li zašto su tamo one crvene lampe i 20 kamera okolo njega?
da bi se on orijentirao u prostoru, tj vanjsko računalo računa poziciju i upravlja njime,
kao što koriste u filmskoj industriji za 3D motion capture, pa to prenesu na animirani lik.
u zamračenoj prostoriji kamere love samo male IR reflektirajuće površine zakeljene po modelu, (a imaju ih i quad i prepreke iz filmića).





bez toga ne može raditi te akrobacije... pa sada, tko na livadu nosi hrpu reflektora i 20 kamera neka digne ruku :D
i zato te akrobacije nisu radili na otvorenome....

znači, to što on radi, uz sitne preinake može raditi bilo koji tri/quad/hexa/octo model,
pošto njime upravlja neko vanjsko računalo(zato je i dalje 'autonoman', upravlja sam, ali dio 'njega' je računalo na podu, a ne samo model u zraku),

za razliku od toga što si linkao, se prodaju kitovi za 1600 € hexa/octocoptera,
to je već 'pametan' model, jer on sam radi neke funkcije bez vanjske kontrole, ne prolazi kroz procijepe jasno, ali i ovo je nešto
link: https://www.mikrocontroller.com/index.php?main_page=product_info&cPath=80&products_id=506&zenid=6b0faf942c7ba6bc319449f03ac84ac3

video već linkan više puta po forumu:
HexaKopter - MikroKopter



no ovdje razmjenjujemo iskustva iz prve ruke o jeftinim DIY verzijama
za ludiranje po livadi kojih ima sve više na forumu :)

Odg: Mini Tricopter

Reply #124
pa doci ce i ova pametna nadogradnja na red, sa GPS position hold i altitude hold + voznja do odredjenih tocki i opet ce biti dosta jeftinije nego orginal mikrokopter od 1500€;
u ovom slucaju se kombinira ovaj kontroler sa jos jednim malim uređajem prihvatljive cijene.... 8)

Odg: Mini Tricopter

Reply #125
jasno, mislim da bi uz gps i akcelerometar dobro došao,
jer se i u mom filmiću vidi da ga recimo kontroler drži orijentiranog u prostoru, sve stoji ravno,
no vjetar puše i nosi tako položen model lagano od mene, kontroler ga samo izravnava i ne dozvoljava da se preokrene, a akcelerometar bi zabilježio taj pokret i poništio silu vjetra
(netko je na rcgroups spomenuo da kemija već nešto sa tom kombinacijom, da bi dobio rock solid fix u zraku, bez obzira na sve ostalo),
a ni gps nema toliku preciznost da ga drži na mjestu, leluja po pola metra lijevo desno,
no zato ima prednost 'return to home' funkcije i 'go to xy', to sve troje upakirano na jednu pločicu bi bilo zanimljivo,

ma bit će ludnica kroz idućih par godina s tim multicopterima i dodacima koji se intregriraju u kontroler...
jer nisu toliko opasni kao helić sa velikom karbonskom elisom,
sklope se i uguraju u cijev promjera 15cm i pola metra dužine,
ne treba im puno  mjesta za letit, npr ja svoga letim u spavaćoj sobi dok isprobavam kontroler i težište za kameru...
a daju se sklepati doma od jeftinih dijelova, bez potrebe da se pazi na milimetre tokom izgradnje,
ako se i razbiju u letu, pukne samo letvica ili prop, dakle ništa skupo.



 

Odg: Mini Tricopter

Reply #127
Super je!

nego:

Quote
Software and hardware developed and build in Croatia

pa dajte se malo pohvalite, više info-a, slika pcb-a itd...
zašto bi samo englezi i njemci gurali svoje  ;D


Odg: Mini Tricopter

Reply #129
Napravio bih letjelicu nosivosti oko 1kg.Sta mislite sta je bolje veliki Tricopter ili manji Hexacopter!!!!
Molim vasa misljenja!!

Odg: Mini Tricopter

Reply #130
jasno, mislim da bi uz gps i akcelerometar dobro došao,
jer se i u mom filmiću vidi da ga recimo kontroler drži orijentiranog u prostoru, sve stoji ravno,
no vjetar puše i nosi tako položen model lagano od mene, kontroler ga samo izravnava i ne dozvoljava da se preokrene, a akcelerometar bi zabilježio taj pokret i poništio silu vjetra
(netko je na rcgroups spomenuo da kemija već nešto sa tom kombinacijom, da bi dobio rock solid fix u zraku, bez obzira na sve ostalo),
a ni gps nema toliku preciznost da ga drži na mjestu, leluja po pola metra lijevo desno,
no zato ima prednost 'return to home' funkcije i 'go to xy', to sve troje upakirano na jednu pločicu bi bilo zanimljivo,

ma bit će ludnica kroz idućih par godina s tim multicopterima i dodacima koji se intregriraju u kontroler...
jer nisu toliko opasni kao helić sa velikom karbonskom elisom,
sklope se i uguraju u cijev promjera 15cm i pola metra dužine,
ne treba im puno  mjesta za letit, npr ja svoga letim u spavaćoj sobi dok isprobavam kontroler i težište za kameru...
a daju se sklepati doma od jeftinih dijelova, bez potrebe da se pazi na milimetre tokom izgradnje,
ako se i razbiju u letu, pukne samo letvica ili prop, dakle ništa skupo.

gps, akcelerometar i ostale spravice bi bile odlični, ali to prelazi ono što je KK multikopter a to je cijena.
Nisam tolko u tome ali mislim da bi se mogla implementirat ova spravica https://store.diydrones.com/ProductDetails.asp?ProductCode=KT-ArduIMU-20 , ali to više nije ono... jeftino

Neznam možda griješim... pa me ispravite

Odg: Mini Tricopter

Reply #131
evo, novi triki je poletel  :)

ovo je jedini let koji nije bil na FPV jučer......
trenira se FPV letenje, a malo pauze si uzmem pa odletim koju bateriju za gušt.....

http://www.youtube.com/watch?v=gK4mHx3vYDE

Odg: Mini Tricopter

Reply #132
dex
jesam ja to dobro videl da su motori okrenuti ....
to je estetika ili....


Odg: Mini Tricopter

Reply #134
dex
jesam ja to dobro videl da su motori okrenuti ....
to je estetika ili....

da, motori su naopak.....

ostal sam 2 put bez elise jer je puknula gumica, a dok padne elisa, pada i model.....
ovak sam siguran da ako pukne gumica, elisa nebu pala, jer ide jako na knap gore.....

to je jedini razlog ovakvog montiranja motora