Skip to main content

Topic: Početnička (ne)sreća (Read 1981 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Početnička (ne)sreća

Pozdrav ekipi,

Evo odmah da se požalim :-(. Naime vlasnik sam Honey Bee King-a, kojeg sam uspio u nepunih 24h skršiti, još uvijek zbrajam štetu i pregledavam dijelove, ono što je ostalo. Naime mislio sam da je ovaj hoby sa rc modelima helića jednostavan ali gadno sam se prevario. Stoga pitanje ili više molba za savjet. Kako početi letjeti na RC helićima!? Bio bih Vam zahvalan na savjetima pošto vjerujem da Vi imate puno više iskustva. Ja sam se za početak počeo pripremati za teninge, naručio sam simulator letenja i anti crash kit. Možda nešto krivo radim pa bih Vas molio za par korisnih savjeta, hvala


Odg: Početnička (ne)sreća

Reply #2
Možda ti je najbolji savjet da kažeš odakle si i da se spojiš s lokalnom ekipom koja ima helić i da ti pomogne. Teorija je jedno a praksa sasvim nešto drugo. I ja sam znao u teoriji naštelati i poletiti helić a kad je došla livada na red bilo je svega. Sad je puno lakše ali je lakši i novčanik.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Početnička (ne)sreća

Reply #3
moj ti je prijedlog da kontaktiraš Wespena !
on je za heliče broj jedan u hrvata,Simpi isto nije loš ali Wespen je mrak !(osim toga ima jebeno spimpani helič i žice mu nigdje ne vire ko meni !)
Pozdrav,Robert

Odg: Početnička (ne)sreća

Reply #4
Iako sam pocenik s istim helicem mogu ti savjetovati da ako imas neki gamepad stavi si neki simulator i vjezbaj malo da stknes orijentaciju (FMS, aerofly ili G4.5), imas ih za skinut svugdje i svi ce radit s malo truda.
Za stelanje helica ti je potreban alat za mjerenje nagiba elise i alat za poravnavanje swashplata (za ovo zadnje mozes koristi i bakrenu zicu ( omotas ga oko glavne osovine tako da ti je pocetak zice u visini zeljene pozicije swashpleta i druga dva povisis ili snizis na istu visinu da budu u ravnini, ali prvo odspojis motor od esc-a i ukljucis stanicu i spojis batku na esc,) od ostalog srafincigri i imbus kljucevi te šubler. Bez potrebnog alata ti se neisplati zezat.
Kad poravnas swash stelas nagib elisa, imas dosta tutoriala na netu za samo proguglas.

Odg: Početnička (ne)sreća

Reply #5
Kada ideš na vozački, potrebno ti je 35 sati vožnje prije polaganja.
Preporučam istu satnicu na simulatoru prije vožnje helikoptera u živo.
Moja preporuka, Realflight G4.5 i budući da HBK3 daljinac ne radi baš dobro preko USB kabela (preporuka daljinac od Big Lame ili lame V4), možeš koristiti Logitechov Rumblepad gamepad ili neki slični, da dobiješ dojam kako to sve u stvari funkcionira.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Početnička (ne)sreća

Reply #6
Narode hvala na savjetima. Dok mi ne stignu novi dijelovi, pošto je šteta malo veća nego što sam mislio, ostaje mi dosta vremena za simulator i proučavanje tutorijala po netu. Nažalost nema baš lokalne ekipe sa helićima tako da ću morati većinu stvari sam odraditi... Još jednom hvala