Skip to main content

Topic: skyfighter v2 "aero" (Read 7432 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skyfighter v2 "aero"

evo novog lovca na brzinu,  samo pet sati rada ;D
 
pogon je 2835  5100kv sa 4.1x4.1
 esc 50A, 2200 35c
servo metal digital
 
u biti komad stiropora...
 

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #1
težina RTF 770-80gr
potisak oko 1200gr
brzina   ??? još nepoznata oko možda 180-190... nadam se ::)
 

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #2
snimka leta
brzina nije nešto, esc mi radi probleme, grije se a nemam jaći
 
MOV01602

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #3
Bravo!!!!
Nije ovo V2 ovo je V5, trebao bi ovo poslati ekipi iz rcfoamfightersa na pručavanje da vide što si im napravio od izvornog modela :D

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #4
Mislim da ni magneti nisu isti, sad je onaj iz tvog motora, svoj sam skinuo sa osovine, i kad sam ga stavljao na novu osovinu pukao je jer mi je brzo Ljepilo bilo predebelo, trebao sam staviti ono za šarafe.
Vidit ću još dal da uzmem novi isti takav. Trebaš kaj s himodel,nikola će isti ko tvoj 2300, al će vozit samo 3s.

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #5
kolka ti je debljina krila,tj jesi stavljao dvije ploce po 6mm ili samo jednu.
kad koristis samo jednu znacajno smanjujes otpor.

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #6
Išao sam na 2 ploče po 5 mm, znači 10mm je debeli, jedino sam brusio početak i izlazni dio, jer su elevoni od 5 mm coroplasta, tak da ima formu profila.


Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #8
Sad ide koliko ga baciš iz ruke, prodao sam setup sa njega.
Oko 160 km/h, samo mi se ne sviđa kaj je kod njega jako izraženo to da je pusher, tj na malim brzinama moram imati velike otklone da bi bila bio upravljiv, a onda na maks moram samo pipati palice.
Nemogu staviti link pa mob, ima na www.himodel.com    u tražiliču upisi leopard, pa potraži 4045  2y 4500kv, to bi bilo dovoljno za malo preko 2glave?

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #9
Išao sam na 2 ploče po 5 mm, znači 10mm je debeli, jedino sam brusio početak i izlazni dio, jer su elevoni od 5 mm coroplasta, tak da ima formu profila.

sad radim jednoga od jedne ploce 6mm.nadam se da cu dosta smanjiti otpor,ali imam dosta zezancije sa ucvrscivanjem ploce da dobijem cvrstocu.(karbonske sipke,staklo....).bumo vidjeli kak bu ispalo.
napravio sam vec jednoga sa jednom plocom,ali na ful gasu mase krilima ko ptica i totalno izgubi upravljivost dak ne oduzmes gas.
ovaj put idem na elevone od balze.

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #10
Baš sam htio pitat kak jedna ploča trpi težinu, jer moj ima u donjoj ploči 2 puta 5x5 jelovinu jedna oko 5 cm prije kraja i jedna kroz CG, i dok je brži ima vidljivo uvijanje na promjenu smjera (gore-dole).
 iako nije pukao ni kad sam ga naglo povukao gore, mislim da uvijanje smeta da servo drži elevon na pravom mjestu, ili mu bar otežava pomicanje
Staklo i karbon bi trebalo biti puno bolje,  samo sam ja već i ovako bio na 800gr. 

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #11
ja racunam na cca 550g sa edf-om baterijom 3s 2200 i svim ostalim. :-\

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #12
To bi bila idealna težina, meni su motor esc serva i bat pojeli puno težine

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #13
Baš sam htio pitat kak jedna ploča trpi težinu, jer moj ima u donjoj ploči 2 puta 5x5 jelovinu jedna oko 5 cm prije kraja i jedna kroz CG, i dok je brži ima vidljivo uvijanje na promjenu smjera (gore-dole).
 iako nije pukao ni kad sam ga naglo povukao gore, mislim da uvijanje smeta da servo drži elevon na pravom mjestu, ili mu bar otežava pomicanje
Staklo i karbon bi trebalo biti puno bolje,  samo sam ja već i ovako bio na 800gr.

u prvom modelu imam jednu karbonsku sipku i jednu drvenu na kraju krila.save se piga da nije normalno.nije problem da pukne,nego flatera na sve strane. ;D
 obrati paznju na 1:05 minutu videa.
 
hsaraga the beast rc skyfighter edf
 
ili jos bolje gle ovo!!! :
 
hsaraga rc skyfighter edf
 
 
a ovo na kraju je bas ona neupravljivost koju si spominjao !!!
pogle kak mu stoji elevon prije pada.
 
 

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #14
To je to, u biti kad sam uvijaš model elevoni se miću gore dole,  što se u pokušaju niskog preleta pri punom gasu pretvori u naglo propadanje, npr propadne metar u stotinki i onda zadrži visinu.
 Ili dotakne pod ???