Skip to main content

Topic: skyfighter v2 "aero" (Read 7433 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #15
sve u svemu vrlo interesantan model. 8)

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #16
Baš sam htio pitat kak jedna ploča trpi težinu, jer moj ima u donjoj ploči 2 puta 5x5 jelovinu jedna oko 5 cm prije kraja i jedna kroz CG, i dok je brži ima vidljivo uvijanje na promjenu smjera (gore-dole).
 iako nije pukao ni kad sam ga naglo povukao gore, mislim da uvijanje smeta da servo drži elevon na pravom mjestu, ili mu bar otežava pomicanje
Staklo i karbon bi trebalo biti puno bolje,  samo sam ja već i ovako bio na 800gr.

dobio sam ga na nesto manje od 500g. ;)

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #17
Bravo, i kak je čvrst? 
Moj je sad oko 150 gr, nema elektronike :)
I naravno da ćemo te iskopirat...
Di uzmeš karbon?

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #18
to bumo tek vidjeli.
jednu sipku mi je dal diogen,a jednu sam skinul s nekog rasturenog modela.


Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #20
Tnx, Denis.
 nisam imao pojma a nije mi se dalo naručivat izvana, sad te imam g. šaraga?

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #21
nisam ni ja imao pojma do jučer, mislim da ču sutra skočit uzet jednu fi 4 cijev, ove tanke su dost skupe, al ak ti je hitno...

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #22
Daj pliz vidi za 5mm ili  još bolje 5x5 kvadrat? Kad dođem s mora da znam javl mi je radit.Tnx.

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #23
bum pogledao kaj imaju, al čisto sumljam da imaju kvadrat!


Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #25
:)

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #26
Evo bio u dučanu; malo sam razočaran ponudom, ne samo cijevi i šipki nego ukupnom ponudom, cijev ima još jedna 4mm, šipka 3mm i 1mm okrugle,kockaste za sad nema i pitanje jel bude ih bilo jer je teško nač na stranici od firme od koje kupuje- tako kaže prodavač! Na upit dal budu imali 3x1mm ili 6x1mm flah, kaže čovijek da to rijetko ljudi koriste jer nema baš ljudi u HR koji se bave samogradnjom pa rijetko ljudima treba; pa zar ti ljudi koji rade u tim dučanima neznaju za forume?Nisu na forumima vidjeli da ljudi rade modele u samogradnji? Kaže mi čovijek da se samogradnja baš i ne isplati jer kao kupiš karbonsku šipki za depronca pa ne iskoristiš cijelu pa opet šper ne iskoristiš cijeli pa te samogradnja jako puno više košta nego da kupiš gotovi model! Pa ja fakat ne kužim te ljude, zar samo ja mislim da bi im pametnije bilo omasoviti modelarstvo prodajom jeftinih modela, jeftinih kineskih stanica, deprona i jeftinijeg karbona, pa čim se više djece nauči letit, budu im došli kupit i veči gotovi model, pa bolju stanicu pa ovo pa ono i eto im zarade, znam da nije preko noči, i da treba love uložiti, al kaj mi i frend veli, "kaj da kupujem klincu model i stanicu kad to košta preko 1500 kn pa ak ga smrvi odmah i nebu ga poslje zanimalo bacil sam lovu", a s druge strane da se ima onih jeftinig stanica kao na hk koje su sa shipingom 53USD , da  ih se uzme 20 siguran sam da bi im se isplatilo po 350 kn prodavat jer im shipping nebi bio tak skup, a sigurno nitko od nas nebi išao naručiti to iz kine i zezat se na carini i čekat mjesec dana, a i više klinaca bi to moglo užicat starce da im kupe!
Mislim zar ti ljudi fakat ne kuže da i mi imamo internet i vidimo po kojim oni cijenama kupuju?
mislim evo primjer:
karbon okrugla šipka fi 2mm u zg je 20 kn:
http://rc-model.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_lite_pdf.tpl&product_id=277&category_id=50&option=com_virtuemart&Itemid=55&lang=hr

a u njemačkoj 0.90 eur bez poreza:
http://shop.r-g.de/en/Semi-finished-products/Carbon-rods/700020-1-1-piece-2-mm-length-1000-mm-weight-approx-4-7-g.html

pa mislim ajde da je kod nas 12 kn, al, ne mora biti skoro 3x skuplja, ok imaju visoke nabavne cijene? Pa nek se potrude nači jeftinije, pa više ljudi če im to kupovati!

Primjer 2; ovo je stvarno totalni bezobrazluk:
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/brushless-motor-%2837g%2C-1300KV%29.html
 
mislim haloooo, 126 kn, pa kaj su ludi???? il je netko fakat lud da to kupi?

a tu je niti 5 USD:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5427&Product_Name=AX_2306N_1300kv_brushless_Micro_Motor

ok, + shipping, al ak naruče 20 kom opet je preko 60 kn puno za kom, a da je tolko, garant ga niko nebi iz kine naručivao!

Uf sory na dugom postu, al fakat me to ljuti, Btw Denis, reko je čovjek da za 3 tj dolazi nova pošiljka karbona pa se nadam da je ono kaj sam mu reko bar malo urodilo plodom pa če proširiti asortiman!

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #27
True, true

Bio sam tamo postavio par pitanja dobio bezvezne odgovore zahvalio se i otišao.
To drži isti čovjek koji je prije držao dučkas u zagrebačkoj, pa se ne treba previše nadati.

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #28
Nemaš se kaj ispričavat,
Bio sam u pluramaxu sa šogijem i tip nas je tak usluzio i nagovarao da smo mi koji smo došli po heli ili autić bez obzira na cijenu izašli praznih ruku iz dućana.
Ja sam razmišljao o takvom pothvatu ali mi je bilo nelogično da ću moći nekom uzeti 50 posto više za istu stvar a to je samo 23% poreza + 25% zarade, shipinga i ostalog. I onda još da to nemam volje prodat nekom?
   A i to sa samogradnjom, ima kineskih malih koje je teško nadmašit, ali npr najšugaviji stiro b-25 s kilavim motorima je samo 325 dolara. Pa ti samo kupi, i objasni djeci da se sve kupuje. Ja svoj još nisam završio, treba oko 150$ za elektro, ali Nebum porez platio i kad padne znam složit drugi, ili isti ali veći. 

Odg: skyfighter v2 "aero"

Reply #29
Za 3 tjedna ja zaboravim za kaj mi je trebala