Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 140003 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #315
 kompresor 0024  difuzor 13 gradi  dvostepeni  turbinsko kolo 70 mm /  kompresor 0022  difuzor 3 gradi  dvostepeni  turbinsko
 kolo 66 mm   , prva potisak  na 120 tisuca 14 kg , druga 120 tisuca  12,5 kg potiska u oba slucaja komora za sagorevanje sa
  12  cijevi za izgaranje (stiks)  8) modeljet  :)  

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #316
hvala ti, ipak su proračuni bili ok što se tiče 0024 kompresora. koje su dimenzije 022 kompresora? ako imaš podatak možda? U stvari... sve sam dimenzije našao i tu sam negdje ....oko....
Vidjet ću kako će 0023 raditi.ipak je malo inducer veći....2mm ali to je ...ma ništa. Ako krene u pumpanje...jbga...rasteretni ventil i to je to. :D :D :D

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #317
   :) ja vec vise od 3 godine uporebljavam kompresore (  3 vrste ) njihove poizvodje bez problema , zapadni kompresori nisu 
       nista bolji od kineskih , mnoge evropske tvornice turbina imaju njihove kompresore ( mozda smo im mi malo zavidni )
       pa oni su nas prevazisli na mnogim poljima ( pa bili su i u svemiru i sretno se vratili na zemlju  nekoliko puta )   ah taj
       konfucijus ???:D ;D :D :D :) (( jos nesto da dodam njihovo turbinsko kolo ima najmoderniju   "za sada aerodinamicki
       profil lopatica "  ???   koje garantira sto je moguce vecu iskoristivog rotacione dinamike pretvorenu u radnu silu , ko
       zna   mozda i    ima potisak 13 kg , njihovo tur. kolo sam imao licno u rukama  to je sve za sada )     :P :P modeljet

Ne znam sto si ti Cvetko imao u Rukama i gledao ali na Slikama koje je objavio ZAGI
se veoma dobro vidi da je Kvaliteta katastrofa.
nisam imao njihove Odljeve Turbina ali sam imao Masinske Odljevke i mogu ovo isto reci,jedino sto je dobro je cijena!

Poz. Iv
:D :D iwane ja bi ti preporucio prvo sam da napravis jednu ,a mozda i dvije turbine ???? naravno od americkih odljievaka
          pa kad je sve to gotovo i odlicno rade onda se pocni baviti kritikama i hvalisati svoju robu (pa ti do sada nista nisi
          napravio na polju modelarkih turbina, pazi jedna narodna izreka uspjesi u proslosti nije garancija za buducnost )
  ;D >:( :) :o :( :-[ ;) :D , modeljet

Krivo si protumacio moje pisanje i ocjenu,da li namjerno ili ne nije bitno,

Ja se nisam bavio Vasim Turbinama ali sam nekoliko Alata uradio za Turbinska Kola a i komplikovanijih oblika nego ova a ona su na Oko svi veoma slicni po obliku Lopatica,
razlika je u velicini,
Napisao sam samo sto sam na Slikama vidio a to da je povrsinski Kvalitet veoma los moze i Slijepac da vidi,
o Kapacitetu koji ista ostvaruje ne govorim,
inace povrsine kod kvalitetnih Odljevaka su glatke kao Staklo i tu ako nesto doradjujes mozes samo pokvariti,
Primjer,uzmi Behotec i uporedi sa Kinezom a gdje se Behotec lije mogu ti reci.

Jos ce mo se sresti na ovoj Stranici,
Poz, Iv
evo ti mojega preciznog odgovora Ivane  ;) sada ne govorimo o  kosookima, ja vec godina upoterebljavam odlijevke turbinskog
kola iz evrope tocnije 3 vrste  nijedna dosad nije imala povrsinu od stakla sto kazu nijemci ( das ist feijn guus ferfarn ) meni se cini da si ti majstor u pronalazenju dlake u jajetu  :D , modeljet ;)

Cvetko,
ovo sa "Dlakom u Jajetu"
je vjerovatno tacno,imati u Njemackoj Firmu i punih 20 godina raditi sa njima i tek za NATO nije uvijek jednostavno,to su me oni naucili.
Mogu ti reci a ti bi to mogao da znas da mnoge Firme kupuju jeftinije i prodaju kao svoje a Njemci su u tome Svjetski prvaci,

Primjer Servoa,
Diogen ih je dosta Testirao i iste Proizvode pod raznim Etiketama nasao a od jednog istog Proizvodjaca,
U Evropi Turbinsko Kolo koje Vi upotrebljavate nemozes dobiti niti u jednoj Livnici za manje od 50eur.
a kupis ga za 80eur.
je li stvarno mislis da je Europski proizvod ?
ja imam dobre kontakte u nekoliko vrhunskih Livnica Preciznog Liva (Vosak)i potrudit cu se da pribavim Cijene livenja.
Poz, Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #318
Evo Ivane   ti samo pronađi turbine koje su 50E te naravno NGV koje su 60E i puno si napravio ako to nadješ u Europi. Ma mislim teško da češ to uopće igdje naći ali evo ako znaš koga tko bi to mogao to bi bilo super

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #319
hvala ti, ipak su proračuni bili ok što se tiče 0024 kompresora. koje su dimenzije 022 kompresora? ako imaš podatak možda? U stvari... sve sam dimenzije našao i tu sam negdje ....oko....
Vidjet ću kako će 0023 raditi.ipak je malo inducer veći....2mm ali to je ...ma ništa. Ako krene u pumpanje...jbga...rasteretni ventil i to je to. :D :D :D
:-\ 0024 sam probao sa turbinskim kolom 66.mm ne funkcionira jako brume i pumpa na 95 tisuca , gubi se spotisak , dimenzije
      0022  su slijedece , 70 mm inducer 49,5  mm , trim 6,2 mm  rupa osovine 6,35mm  kao sto sam rekao on funkcionira odlicno
      sa turb. kolom od 66 mm 0023 uopste nisam isprobavao , 2 mm na kompresoru NISTA ??? to je najmanje 2,5 kg  potiska
      uz odgovarajucu tur. kolo  , uostalom kao sto kazes ...jbga... ti ionako imas nameru to sve da isprobas ako ne radi ti
      visak pritiska preko sigurnosnog ventila   ispusti van i eto to je to , opet radi   :P :D ;D za sada toliko ... modeljet  :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #320
Inducer na 0023 je 51.6mm a mislim da je i to max koji se može postaviti na 66mm turbinu. Exducer je 70mm tako da će i on malo povećati kinetičku energiju fluida. Ono što sam zamjetio kao velika razlika između kineskih kompresora za KJ66 i starog 2038 te sada ovih serija 0022,0023,0024 jest to što su lopatice  više za nekih 3mm od kineza tj veći prostor za usis  te manje tijelo kompresora koje nam uzima prostor za usis.
Zasigurno je 0024 preveliki inducer (54.15mm)  za 66mm turbinu. 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #321
   :) :D halo Ivane opet si se udaljio od teme cijene servoa me ne zanimaju niti cijene odljevaka mene zanima posto si u toj
           bransi posla bas to sto nama treba TO JE TVOJA STRUKA  kao sto sam i ranijm postovima naveo , evo vidi Ivane
           opet te zamoljavam N APR    VI  NA   M      J  EDA   N   A  LA    T        ZA T  UR BIN   SKA   K O  L  A   napravi nesto za
           nas hoby kad vec znas dobro da napravis alate za nase turbinice  pa mi cemo skroz da poludimo ako bi nam ti to
           iporucio  ??? ??? onako na lijepe oci ja cu odma skacem u ledenu vodu a preko noci cu da spavam u frizideru,  naravno
           to sve radim od srece  :P :P :D :D :'( ??? ... modeljet ... 8)


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #322
Inducer na 0023 je 51.6mm a mislim da je i to max koji se može postaviti na 66mm turbinu. Exducer je 70mm tako da će i on malo povećati kinetičku energiju fluida. Ono što sam zamjetio kao velika razlika između kineskih kompresora za KJ66 i starog 2038 te sada ovih serija 0022,0023,0024 jest to što su lopatice  više za nekih 3mm od kineza tj veći prostor za usis  te manje tijelo kompresora koje nam uzima prostor za usis.
Zasigurno je 0024 preveliki inducer (54.15mm)  za 66mm turbinu.
[/quote  :)
  :) probaj rezultate ces da objavis , nadam se ??  a sto se tice onog drugog ne samo da su lopatice vece nego ih ima 4      
      komada vise one stvaraju jos veci pritisak i komprimiranje zraka u samom kompresoru . 
      normalno da u komp. sa 12 lopatica je daleko manje to je jedini razlog zasto ih mi rado upotrebljavamo  :P

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #323
Da..ovi novi imaju lopatice 8/8.... stariji imaju 6/6. Naravno da ću objaviti rezultate...bit ćeš obavješten svakako.
 ;)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #324
Završen vanjski dio motora..... sve paše kao budali šamar.  Sada malo varenja i tvrdog lemljenja predstoji ali u svakom slučaju vjerujem u uspješan završetak.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #325
Završen vanjski dio motora..... sve paše kao budali šamar.  Sada malo varenja i tvrdog lemljenja predstoji ali u svakom slučaju vjerujem u uspješan završetak.
  ??? ??? odlicno , hocemo li mozda krom da udarimo na vanjski plast turbine ???  :P modeljet

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #326
razmišljao sam da ga dam presvuč niklom, ali prvo testiranje a onda šminkanje...kako si i sam rekao.......pjevačica lijepog glasa rijetko je lijepa  ;)
Sada mala pauza do slijedećeg tjedna

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #327
razmišljao sam da ga dam presvuč niklom, ali prvo testiranje a onda šminkanje...kako si i sam rekao.......pjevačica lijepog glasa rijetko je lijepa  ;)
Sada mala pauza do slijedećeg tjedna
  ;D :P ;D tacno  ...  ::)  modeljet

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #328
možete li mi reči kojih su dimenzija tanjuraste opruge za prednabijanje.??

 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #329


Uploaded with ImageShack.us

eto da se nebi reklo "ne radi se" .napravio danas majstor osovinu a ja sam ovih dana još u doradi difuzora .pa da vidimo što če ispast.difuzor se mora još pobrusiti i ispolirati tak da sad izgleda malo" gruba obrada"