Skip to main content

Poll

Da li je Zagi stabilan u letu i upravljiv ?

  • Da, naravno da je !
  • Ne, to mogu letjeti samo jubito-piloti !
  • Ne znam !
  • Što je to ''Zagi'' ?

Topic: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno... (Read 33573 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #45
Da si u tom slučaju imao drvenog kanadera od Davora sigurno bi prošao kroz orah. A ti samo vozi krila i čudi se kak nejde ???

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #46
Da sam imao magica, funtanu ili tako nešto slično od ovih običnih aviona mislim da orah nebi preživio a ovako sam morao potrošiti malo trake
na neupravljivom zagiju. :-X ;)

Denis jel se ti uopoče kupaš samo visiš tu na forumu odmaraj a ustvari poznavajuč tebe sutra ideš u super konzum po avion :D

Jel te puca kriza????

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #47
kaj me sad jos ti zezas!
ak ih je bilo dvoje jedan je brat bio zensko,ako su dva onda su oba muski.
koji su to manje poznati konstruktori.
i kaj to znaci ako konstruiras letece krilo onda si manje poznat.
Ja nemam brata, pa ne znam kako se to treba reći...  :(

Konstruktori letećih krila su manje poznati, a poznaju ih samo frikovi profinjenog ukusa poput jubito pilota, NERED ekipe i njima slićni drugovi!

Jedan od uspješnih konstruktora letećih krila je i Charles Fauvel:  http://www.nurflugel.com/Nurflugel/Fauvel/e_index.htm


..također i Alexander Lippisch: http://www.ctie.monash.edu.au/hargrave/lippisch.html

Damir

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #48
Konačno točan odgovor, zagi leti sam dok budala na daljinskom ne pokuša nemoguće. Onda je kriv i zagi i signal i kineski servo...
Denis, ovime ulazis u uži izbor za izjavu godine.. :D
D.

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #49
navek je kriv kineski šervo
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #50
gee bee 3D EPP, HK - cudo od aviona - aerodrom zelina.wmv

ovo je za mene upravljivo, to mi je bio drugi model ikada, snimano prije godinu i pol, imao sam malo iskustva. od 00:30 se vide dva okreta na naprijed preko nosa na jako maloj visini (ili se meni tako cini na videu, a vise se ne sjecam). da je model bio u rukama iskusnog letaca vidjelo bi se i vise o ovoga, ali ja sam truba za precizna letenja pa je na filmeku tak kak je. 

taj model ne moze ici jako brzo i nije mjera za zagija, ali nemoj da mi tko slucajno kaze da taj model ide sporije od zagija jer bih se mogao uvrijediti. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

inace nemam bas nista protiv zagija i ja bih rado jednoga jer mi se bas hoce nekog brzinca za opusteno jurenje po zraku
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #51
Eewan, pa taj ti je model totalno neupravljiv ! Stalno kao da visi na elisi i prevrće se i ne može normalno sletiti !
U biti, hitno trebaš Zagija da vidiš kako se lijepo može upravljati !

Broj ovih smajlića ->  :D   sada prilagodite ukusu..

Damir

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #52
smatram da nam treba vise smajlica na izbor. ovi ne mogu docarati sve osjecaje :P
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #53
smatram da nam treba vise smajlica na izbor. ovi ne mogu docarati sve osjecaje :P
Apsolutno, kvalitativno izbor smajlića treba znatno povećati, a kvantitativno broj smajlića u odnosu na broj rijeći treba biti 1:1. Useri koji se ne budu držali omjera 1:1 biti će banani, a njihovi postovi obrisani !
Trenutačno u hrvatskom modelarskom web-prostoru postoji samo jedan user koji udovoljava ovom kriteriju! :-X

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #54
Eewan, a zakaj si ne kupiš heli, i on može stajati u mjestu?

Mislim ako ti je sve u 3d letenju javi se na pm, imam nekaj u planu, trebat će ti samo 15 ccm motor, jer ni elektro ne voliš koliko znam.
I bit će upravljivo i nije zagi. A zagi buš jedan dobil da mi liju ne ljutiš ??? 


Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #55
Vidim tema se razvija... a mogli bi i malo o Zagiju, zar ne?  :D

Evo, ovaj primjer ugradnje ramenjače-učvršćenja krila u spoju smatram lošim.. po meni je previše naprijed, što o tome misle 'Zagisti'?

Izvor: modelarji.com

Damir

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #56
denis, znas da nije tak kak velis i nije mi sve u 3d letenju, volim i ja ici drugacije osim samo vrtikalno. evo ovdje idem pod 45 stupnjeva ;) :
spa3dt, os max 46 ax, aerodrom zelina, ivanic grad

 imam dokaze da sam i horizontalno letio :)

 problem je da neki zagisti ne dozvoljavaju realnu raspravu o zagiju i kuju ga u nebesa, govore da je super upravljiv bez da imaju iskustva sa zaista upravljivim modelima.

ispada sada da ja ne volim zagija, a ja ga volim bas jako. dobar je primjer s ovim mojim videom - jel bi bilo ok da se ja naljutim da mi netko kaze da je taj model spor? nebi i taj model je spor ma koliko ga ja volio, ne postaje brzi s vecom kolicinom ljubavi, a isto tak ni zagi nije okretniji ako ti je vise prirastao srcu. ;)

sad jos zvucim i ozbiljno
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #57
@diogen   zasto je to lose? ne znam gdje inace zagi voli puknuti i ja bi ramenjacu stavio vise nazad i da je duza, ali bi mi i ovo bilo prihvatljivo da mi ga takvog netko pokloni :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #58
zanima me zasto nije obicaj da se na zagija stavi vertikalac?
struja zakon, nitro USTAV