Skip to main content

Topic: F1 hydro 3D (Read 8026 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

F1 hydro 3D

Konacno zavrsio taj od deprona modelcic!
Problem mi se pojavio,kao naci teziste za to delta krilo??Cudno se ponasa pada na nos i kada ga probam baciti iz ruke.Na nacrtu je ucrtana tocka tezista ali za moj slucaj neodgovara jer sam krilo povecao od 75cm na 1m!Dalo postoji koji programcic kojim se moze racunati teziste prema velicini i i obliku delta krila?Cisto je dugacije od od obicnih jedrilica ili aviona sa sa klasicnim krilima.Neki mi kazu da delta krilo bez motora nemoze jedriti kao recimo jedrilica nego pada na njusku!Neznam ovdje slike slati pa tko hoce moze naci puno o tom F1 hydro 3D Od Devida  on je konstruktor.Ukoliko mi tko moze malo razjasnti o dela krilu molio bi da mi ovdje napise par rijeci !Unaprije zahvaljujem modlearski pozdrav Pinky! :D

Odg: F1 hydro 3D

Reply #1
naravno da postoji,
http://fwcg.3dzone.dk/

samo upiši vrijednosti u cm (on ti označi na slici što da mjeriš kada klikneš na polje)
i dobiješ CG.

generalno, ako moraš fulati kod balansa,
bolje da fulaš tako da više opteretiš nos nego zadnji dio, jer se onda prevrće,
a ako je nos pretežak, nije toliko strašno, malo korekcije eleronima i bok, jasno dok ne sletiš pa popraviš.

sretno i javi kako je prošlo.   :)

Odg: F1 hydro 3D

Reply #2
Puno hvala za savjete i programcicu,samo je za mene problem sto neznam engleski pa neznam upisati dimenzije sto je sto!Krilo ovog f1 hydro 3D nije kao zagi ,nego je ako gledas kao jedan istostranicni trokut!Pogledaj na inticu F1 hydro 3D tamo ga imas na sve nacine.Marin je bio probni pilot i kaze ful dubinski istrimao na gore i onda je ok letio ! ali mi nije jasno bez motor je pada kao kanta na njusku!ako mozes ti upisati evo dimenzija glavne osnovica trokuta100cm a starnice2x60cm,neznam sta jos treba!Najbolje da ti vidis kao izgleda i to izracunas!Ja nebi ucio engleski jer mi je juce bilo 78g hi!Na ovom postu nezna ni slike ubaciti kao na rc pilotu !Pogledaj ta RC pilotu pod modeli na elektricni pogon!hvala jos jednom pozdrav Pinky...

Odg: F1 hydro 3D

Reply #3
U buljio bulji i skuzio sam ! lukavo znas da mi baterija treba ici nazaddobrih 16cm da bi bio u vagi ,CIM BUM MOGAO IDE NA LIVADU PROBATI!Hvala puno ipa jos nisam za skart! hi do prhanja Pinky!

Odg: F1 hydro 3D

Reply #4
Tomislav zamisli peh!
Izbalansirao i sada je teziste kak treba.Vec sam bio sprema da idem probati ga no zamisli samo od sebe roknuo regler i upropastio i prijemnik,sada cekam nove jdleove da stignu !ovo je bila srot roba sa ebay!Lijep pozdrav do prhanja Pinky........Nekuzim kak se tu slike salju?? bemti.......prc mrc

Odg: F1 hydro 3D

Reply #5
Tomislav zamisli peh!
Izbalansirao i sada je teziste kak treba.Vec sam bio sprema da idem probati ga no zamisli samo od sebe roknuo regler i upropastio i prijemnik,sada cekam nove jdleove da stignu !ovo je bila srot roba sa ebay!Lijep pozdrav do prhanja Pinky........Nekuzim kak se tu slike salju?? bemti.......prc mrc

Stari moj,neka si i ti poceo ovdje da pises pa da nisam ja NAJSTARIJI  NEGO TI !!!
tvoj probni Pilot JoFFa je jos uvijek zakopan i ne pojavljuje se ovdje,
sto znas o njemu ?
Pozdrav, iv

Odg: F1 hydro 3D

Reply #6
Ivo bog!
Nema pojma za Joffu znam samo da je skoro sve raprodao i da ga neki zovu klupiski spijun hi hi!
Ja cekam neke djelove a onda idem letiti kada nema rulje da nemoram cekati na red i nevolim da bulje sto sam opet napravio i donio jer kod mene nema tvronickih pizdarija hi!Tak ,sada ce biti ok vrijeme malo hladnije i moci ce se ici i kada ima termike!Toliko do prhanja Pinky :-\ :D ;D

Odg: F1 hydro 3D

Reply #7
Ivo bog!
Nema pojma za Joffu znam samo da je skoro sve raprodao i da ga neki zovu klupiski spijun hi hi!
Ja cekam neke djelove a onda idem letiti kada nema rulje da nemoram cekati na red i nevolim da bulje sto sam opet napravio i donio jer kod mene nema tvronickih pizdarija hi!Tak ,sada ce biti ok vrijeme malo hladnije i moci ce se ici i kada ima termike!Toliko do prhanja Pinky :-\ :D ;D

Hvala na odgovoru,
sve najbolje ti zelim kao i mnogo zadovoljstva,
i ja rado letim sam,narocito kada regliram model,

poz. Iv

Odg: F1 hydro 3D

Reply #8
Imam ja jos neraspakiran Miss Hyperion.
2 ploce deprona, pa ako hoce netko precrtati prije nego sve raskopam nek   se javi.


Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: F1 hydro 3D

Reply #9
Cuj ovo mora biti brzo ka vrag ,ja to nebi mogao letiti!jedino da ga napravim za nekog koji uziva ludovati sa elektro modelom!Imam i ja jedno 6 ploca deprona i ljepila svih vrsti sve je to sada stoji i zvijezdice broji!Reci imali gdje plan od tog hydro cuda ???Do prhnja Pinky!
PS: da moj je F1 hydro poletio ali je bio lose regliran ali ljepo ga je vidjeti u zraku ,mislim da ce uskoro opet letiti kada mu stigne novi kvalitetniji regler!Do prhanja Pinky

Odg: F1 hydro 3D

Reply #10
Mozes mi poslati u pdf-u nacrt na adresu Krsto.Pichler@xnet.hr! Mislim da jos nisi rzbrcao sve pozdrav Pinky

Odg: F1 hydro 3D

Reply #11
Cuj ovo mora biti brzo ka vrag ,ja to nebi mogao letiti!

pa ne čini mi se nešto prebrz  :-\ već taman za uživati u letenju ( i plovidbi :)  )

imaš tu par video clipova,
čak plovi i bez motora! vesla horizontalcem, pogledati kraj zadnjeg filmića s linka, LOL  :D :P

link: http://www.rcexplorer.se/projects/hydro/hydro.html

RCPowers F1 Hydro 3D

Quote
Mozes mi poslati u pdf-u nacrt na adresu Krsto.Pichler@xnet.hr!

ali ti već imaš taj PDF, pošto je plan lijepljen od A4 listova, a i gotov avion?!  :-\  :-\





http://www.rc-pilot.info/forum/forum_posts.asp?TID=1661&PN=1&TPN=1

pa pucaj ga tu onda ali preko rapidsharea ili slično, ne drito na E:  ;D





Odg: F1 hydro 3D

Reply #13
Stigao konacno regler i corona sint prijemnik ,sve ponovo montirao ,samo vrijeme nije ok za probu a i probni pilot ima problema povecala mu se familija pa mora novog probnog cuvat!Ima dana cemo vec letiti ,usput i lite twina dvokrilca!Pozdrav pinky

 

Odg: F1 hydro 3D

Reply #14
Nacili me slike slati  i evo konacno gotovog i isprobanog F1 hidrogliser  3D