Skip to main content

Topic: Naručivanje preko HK (Read 7786 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naručivanje preko HK

Pozdrav! Zanima me ako naručujem preko Hobby kinga dal plačam još kakvu dodatnu poštarinu kod nas ili je to samo ona kaj zaračuna hobby king?  P.S. Svaki savjet dobro dođe!!! :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #1
Kod mene, u Bosni, platis hk-u, posta i carina uzme oko 1,5evra za evidenciju ako je vrijednost paketa ispod 25evra.
inace uzmu 30% carine i poreza za vrednije posiljke.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #2
Ak ti paketi nisu preveliki (covering film i carbon šipke) i ako ti vrijednost nije preko 50 buksa, poštar će ti lijepo donijeti paket doma bez dodatnih troškova, izuzev paypal dodatka na narudžbu koja je zanemariva ;)
Izuzetaka ima ali su vrlo rijetki. Moj slučaj: 17 narudžbi, jednom platio carinu stotinjak kuna (vrijednost oko 100 buksa)....
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #3
Ak ti paketi nisu preveliki (covering film i carbon šipke) i ako ti vrijednost nije preko 50 buksa, poštar će ti lijepo donijeti paket doma bez dodatnih troškova, izuzev paypal dodatka na narudžbu koja je zanemariva ;)
Izuzetaka ima ali su vrlo rijetki. Moj slučaj: 17 narudžbi, jednom platio carinu stotinjak kuna (vrijednost oko 100 buksa)....
BI PLATIO CARINU ZA 56 US$ ??? KOLIKO BI POTROSIO DA TO SVE DOVEZEM U ZAGREB NPR. ????
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #4
Ne plačaš carinu do 300 kn protuvrijednosti, tako da za 56 $ odgovor glasi DA (plaćaš carinu). Ima finta, kad kupuješ, ponudi ti se opcija da smanjiš vrijednost na recimo 60% i onda bi trebalo proći. Izuzetak su stanice, za koje ti trebaju dozvole i sl. i tu ćeš teško nešto smuljati (iako meni HK 4 ch prošla bez problema).
Ovo s dovozom u ZG nisam baš shvatio, otkud si ti?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #5
Ne plačaš carinu do 300 kn protuvrijednosti, tako da za 56 $ odgovor glasi DA (plaćaš carinu). Ima finta, kad kupuješ, ponudi ti se opcija da smanjiš vrijednost na recimo 60% i onda bi trebalo proći. Izuzetak su stanice, za koje ti trebaju dozvole i sl. i tu ćeš teško nešto smuljati (iako meni HK 4 ch prošla bez problema).
Ovo s dovozom u ZG nisam baš shvatio, otkud si ti?

Hvala Puno na odgovoru =)
Ja ti živim u Švicarskoj ali mi je familija u Zagrebu a imam super prijatelja koji se isto zapalio na ovaj hobi u Opatiji.

Komplicirano =S

Kako mi preporucujes da kupim onda stanicu ???
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #6
Pa valjda u Švici ima neki povoljan dućan :-\
Ako ne, uvijek je tu HK. Tamo su valjda stvari bolje posložene pa te neće zafrkavati oko uvoza stanice. Za švicarski zakon o uvozu stvarno ne znam, mogu samo nagađati. Probaj naći tamo neki site pa se raspitaj :(
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #7
Pa valjda u Švici ima neki povoljan dućan :-\
Ako ne, uvijek je tu HK. Tamo su valjda stvari bolje posložene pa te neće zafrkavati oko uvoza stanice. Za švicarski zakon o uvozu stvarno ne znam, mogu samo nagađati. Probaj naći tamo neki site pa se raspitaj :(

Ma ima ducana ali su skupi ko vrag :(
(skupi ko vrag jeli to uopce ima logike)
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #8
A onda HK, paypal u ruke i javi kako je prošlo. Mišljenja sam da  je lakše tamo (CH) naručiti stanicu nego kod nas. Naši ubijaju s tim dozvolama i ostalim sr...ma
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #9
Razumim. Upravo jos trazim ako cu nac neki jeftin ducan. Ali mislim da jeftino nije u rjecniku svicaraca
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.



Odg: Naručivanje preko HK

Reply #12
Narucio bi hk450 od hk-a, posto prvi put narucivam prek neta svaka pomoc je dobrodosla. Koliko me okvirno ispadnu dodatni troskovi (carina, postarina, pdv). Dali mi u kojem slucaju mogu bugnut spediciju (speditirske usluge), te koliko bi ona iznosila? Kolika je najmanja vrijednost posiljke koja se ne carini i neplaca pdv (160 ili 300kn)? Unaprijed zahvaljujem

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #13
Je li besplatna dostava iz Lindingera za sve artikle ili samo neke? Sad sam probao naručiti jedan model i porez skinu automatski za HR ali dostava je 20 Eura (ok, to je taman razlika poreza ali ako može i bez toga, zašto ne).
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Naručivanje preko HK

Reply #14
dostava je besplatna samo u EU. ja sam sebi stanicu poslao u poštu u Brežice. zbog carine i to. ali na taj način moraš platit porez. tak da ti dođe na isto.

ako naručuješ stanicu najbolje je da platiš taj njihov porez i pošalješ ju u Brežice i prošvercaš sim. jer ak naručiš da ti dođe u Hrvatsku onda ćeš se nazaje..vat sa carinjenjem i uvozom radio opreme.

A ako ju uspiješ uvest još ćeš platit i PDV i još kojekakva davanja.

ima već par postova ovdje na forumu o tome.
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.