Skip to main content

Topic: MIG - 15 ako nece nitko ja cu ! (Read 17057 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

po porformansama je 15-tka ispred mnogih pa i modernijih aviona,
a Mig-21 je Kanta u odnosu na 15-tku,

ali nesto drugo,
vidio sam nekoliko Modela MIG - 15  sa Elektro Turbinom i Mlaznim pogonom,
veoma dobro lete kao malo drugih a ESTETIKA  1a

Model izgleda fantasticno a Trup sta sve ne stane unutra,Usisnik dovoljno velik da svaku Turbinu NAHRANI,

ja sam siguran preko Zime jednoga uraditi,nemam mira!
pozdrav,  Iv

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #1
A ja se kladim u mjesečni đeparac starijeg sina da će biti od balze i da će super izgledati ;D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #2
A ja se kladim u mjesečni đeparac starijeg sina da će biti od balze i da će super izgledati ;D

da prvi ce biti, 
Trup od Balze dok Krila i Stabilizatori Epoxu,to zato da lakse dodjem do ispravnih napadnih Uglova Krila kao i CG.
i sa Elektro Turbinom,
ovo mi je zelja od davno,to je Model koji veoma dobro leti,
nadam se da se ne varam.
Iv

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #3
jesi li odredio gabarite, kojeg promjera turbinu planiraš staviti unutra...Mig 15 je i meni jedan od dražih oldtimera i lijepo leti - stabilno...
 
lp
 
Toni 

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #4
mig 19 i mig 21 su za usporedbu, a mig 15 i 21 nisu.  mig 15 se moze samo sakriti kada je 21 u zraku.

Osnovne karakteristike mig 21

 
  • Posada: 1
  • Dužina: 14,10 m
  • Raspon krila: 7,15 m
  • Površina krila :22,95 m2
  • Visina: 4,12 m
  Letne karakteristike
 
  • Najveća brzina: 2230 km/h
  • brzina penjanja 225 m/s
  • Dolet: 1225 km (s dodatnim spremnicima)
  • Najveća visina leta: 17.800 m
  • Motor: 1 x Tumanski R-25 (25)
  • Maximum thrust:
  • 55 kN (12,370 lb)[1] military power
  • 68.5 kN (15,400 lbf) with afterburner
  • 96.8 kN for 3 minutes with boosted afterburner (CSR mode, altitude < 4000 meters)

Osnovne karakteristike  mig 15

   Letne karakteristike
 
  • Najveća brzina: 1.075 km/h
  • Dolet: 1.200 km (1975 km s dodatnim spremnicima za gorivo)
  • Brzina penjanja: 50 m/s
  • Najveća visina leta: 15.500 m
  • Omjer potisak/težina: 0,54
  • Specifično opterećenje krila: 240.8 kg/m2
  • Motor: 1× Klimov VK-1 mlazni motor 
    • Snaga motora: 26,5 kN
ako mig 21 krene na mig 15 to je kao da su krenula oklopna zaprezna kola na tenk. razlika u brzini je dupla, 21 se popne taj cas i odozgora ga skrsi ko beba zvecku.

s mig-om 19 bi vec bila druga prica, a mig 15 je prethodnik 19-ice preko miga 17 pa tu postoji neka veza.


inace hvale vrijedan poduhvat i jedva cekam da ga zavrsis.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #5
jesi li odredio gabarite, kojeg promjera turbinu planiraš staviti unutra...Mig 15 je i meni jedan od dražih oldtimera i lijepo leti - stabilno...
 
lp
 
Toni

Prijatelju nisi ti za stabilne modele, barem ne još kojih 15 godina  :D . Kad režemo krila za 21dinicu?  :P

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #6
Plavi majstore samo reci, 30 kg stiro je već pripremljen i iscrtan.... ;D
 
lp
 
Toni 

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #7
Jučer sam uživao na mitingu a danas se bacam na posao. Danas CNC mora past  ;) .

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #8
ajd, pa da izrežemo jedan Mig 15 i pošaljemo Ivanu da se ne zamara zimi s rezuckanjem do kasnih noćnih sati uz toplu peć...
 
lp
 
Toni  

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #9
A ne, onda bi i GAZDA bio kao i njegov pobočnik "sve na gotovo".

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #10
Ma salite se vi !
ali Djela ce da govore,

 eewan, kada je pokretljivost u pitanju a to je po meni vaznije nego Brzina 21 se pred 15-ticom moze SAKRITI u Misju Rupu.
Iv

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #11
Ma salite se vi !
ali Djela ce da govore,

 eewan, kada je pokretljivost u pitanju a to je po meni vaznije nego Brzina 21 se pred 15-ticom moze SAKRITI u Misju Rupu.
Iv


Ajde ajde Ivane, tako je govorio i drug Saraga - ono o djelima. Naša skromna modelarska zajednica u Kroatiji od tebe stoga očekuje detaljni prikaz gradnje s objašnjenjima...i nisi mi odgovorio koji ćeš promjer turbine koristiti i kolike su planirane dimenzije, predviđena ukupna težina itd...
 
A što se tiče odnosa brzine i pokretljivosti svaki vojni pilot bi prije zrakoplov koji je brži nego pokretljiviji, malo je vajde od pokretljivosti u dog fightu ukoliko je ovaj drugi puno brži i u penjanju i poniranju i bježanju...premda je danas više manje sve to svedeno dosta na virtualno ratovanje, a manje jedan na jedan, pilot lovca uvijek će odabrati brzinu....barem su tako rekli piloti lovaca koji su sudjelovali u nekoliko velikih ratova unazad 60-ak godina...a još ako si pokretljiviji i brži, e...onda ti nema kraja....
 
lp
 
Toni
 
 

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #12
mi iz stranke smo takodjer za brzinu. :P

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #13
jesi li odredio gabarite, kojeg promjera turbinu planiraš staviti unutra...Mig 15 je i meni jedan od dražih oldtimera i lijepo leti - stabilno...
 
lp
 
Toni

TONI,
racunam jos i mislim da bi velicina bila 5:1 raspon ca. 2m tu negdje bi se i duzina Trupa kretala,
Turbina Hoffman Magnetics velicina i jacina tek kada bude Zmaj gotov,
za velicinu,njen promjer nece biti problem Trup je kao BURE,
gledao sam Modele u vise Verzija,ja mislim da je to PRAVI,
Stajni Trap vlestite izrade,
poz. Iv

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #14
TONI,
racunam jos i mislim da bi velicina bila 5:1 raspon ca. 2m tu negdje bi se i duzina Trupa kretala,
Turbina velicina i jacina tek kada bude Zmaj gotov,
za velicinu,njen promjer nece biti problem Trup je kao BURE,
gledao sam Modele u vise Verzija,ja mislim da je to PRAVI,
Stajni Trap vlestite izrade,
poz. Iv

 
respect Ivane to će biti mrcina 2x2 m, a još stajni trap vlastite proizvodnje..respect još jednom 8)
 
nego nisam znao da Hoffman Magnetics ima veće turbine od 70 mm za modele...znam da su radili dosta motora za vojnu upotrebu i šire ali kada su ušli u modelarske vode napravili su dobre motore za 64 i 70 mm...daju veliku snagu ali i imaju ogromnu potrošnju - jako su gladni ampera, tako da su letovi s njima vrlo kratki od 2-4 min. No, ako imaju nešto veće i snažnije od njih javi i mene to svakako zanima. Inače od 70 mm elektro turbina danas na granici sigurnosti možeš dobiti max. 2kW snage, što će ti biti premalo. Kod 90 mm postignuto je oko 10 lb potiska i to je isto neki maksimum. Ti ćeš trebati, s obzirom na gabarite, tražiti neko rješenje između 100 - 127 mm, na kojih 12 ćelija. Pogledaj malo rješenja od Tam jeta, Dynamaxa, Stumaxa itd..ukoliko već nisi. Ima sada već dosta relativno jeftinih prerada - rješenja s kojima možeš dobiti potisak koji će tebi trebati. A zašto ne bi napravio i impeler sam tako da cijeli model bude unikatan. Hm, Kristijan je već izlio neke statore za svoj.  ;) 
 
sretno ti u gradnji i veselim se prvim slikama iste
 
lp
 
 
Toni