Skip to main content

Topic: Pitanja oko Helikoptera (Read 2613 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanja oko Helikoptera

Evo posto sam novi ovdje imam par pitanja... zanima me koliki je radius takvih helioptera posto se zanimam za nesto tipa spiunskog letenja (akrobacije me ne zanimaju)... sto je po vama bolje elektricni ili na benzin/nitro... koje su prednosti, a koje mane? gdje nabaviti benzin/nitro? koliko mogu izdrzati u zraku? zanimam se za vece varjante... koji bi mi predlozili (cijena nije bitna)... samo mi treba sto veci radius i da sto duze mogu izdrzati u zraku... Oko ustimavanja i prvih letova nebi trebao biti problem jer imam jednog frenda koji se s tim amaterski bavi pa bi mi on pomogao...

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #1
Na kojoj visini bi ti letio... kakvu kameru bi stavio na njega (nosivost = jako bitna stavka)... koliko si spreman krznatih zivotinjica (kuna) zrtvovati za taj gust? ...
Sve su to pitanja na koja bi morao imati odgovor kod namjenske kupovine letjelice.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #2
Ak smijem znati kak ti se zove frend? (nema nas puno ...svi se više manje znamo)


Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #4
Frend se zove Luka Stjepanović iz slovenije je (cesto sam tamo)... on me nije uputio na ovaj forum sam sam naisao na njega...
Procitao sam ono kako zapoceti s helicima, ali bih htio cuti i vase misljenje koji je motor bolji...
Potrosio bih oko 1000 eura... kamera bi bila neka tipa ove http://www.nitroplanes.com/wosmlora24gh.html... kakve veze ima visina na kojoj bi letio i o cemu to ovisi... a sta ja znam nekih  10-15 metara jer nemam puno visokih predmeta u okolici...

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #5
joj ...soma eura za nekaj kaj bi trebalo snimati...puno premalo ! imaš li stanicu ?

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #6
Stanicu imam... soma  eura samo za helic... ostalo nije ukljuceno u cijenu... Koliko bi mogao kostat taj helic kojeg ti zamisljas...


Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #8
Taj MAXI JOKER 3DD je elektricni model??? Koja je razlika u duzini leta elektricnog i ovog na benzin/nitro... koji su (iz tvog iskustva) modeli bolji elektricni ili ovi na benzin/nitro... koliko prosjecno moze letiti elekticni helikopter, akoliko ovaj na benzi/nitro (ako je baterija/tank srednje velicine)...

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #9
Elektro 5-10 minuta, nitro od 10 -15, benzin od 20 do 30 minuta

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #10
teško je reč ikaj je bolje a kaj lošije ! ovo kaj je Darko napisao stoji .
Što se tiče snimanja kod benz i nitra je problem dodatna vibracija od motora koje na elektro i turbo nema !
sve u svemu moraš bez obzira na heli imati dobru stabilizaciju platforme i heliča (po mogučnosti autopilot) i hrpu drugih stvari...znači minimum 50 somova (bez kamere)

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #11
pa onda bolje da si kupim pravi... pa kameru u ruci mogu drzat za 50 somova.... ;)

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #12
prijatelju moj a kaj si mislio  ? nemreš nekaj ozbiljno snimati bez  love.
druga opcija je uzeti neki helič Do cca 10 somova  /recimo trex 700 ili slično) i zaljepiti sa selotejpom fotič ili manju kameru i peri !

Odg: Pitanja oko Helikoptera

Reply #13
pa znam sve je to meni jasno... aj jos cu vidjeti koliko mi to stvarno treba i onda cu doc do zakljucka sto kupiti... hvala na odgovorima...