Skip to main content

Topic: Saraga the men (Read 4882 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Saraga the men

the men
 
Evo nema zvuka da ne slušam ono zujanje heliča ima na kraju malo sarage i njegov super brzi talon ili kako ga več zove.

Odg: Saraga the men

Reply #1
SUPER !
Iv

Odg: Saraga the men

Reply #2
bravo!
snimka je odlicna.....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Saraga the men

Reply #3
Ova kamera piga cestu, piga most. Ko da zmija vijuga.
 
Pretpostavljam da je to Go Pro kamera hvaljena, no ovo iskrivljenje koje radi je dosta jako. Nebi je baš pohvalio.
I tako na svakom filmu sa tom kamerom koji sam dosad pogledao.
 
Negdje sam čuo da je to zbog leće i softvera i da ima nadogradnja za isti.
Ima tko nadograđen softver i te leće sa kojima bi bila bolja snimka i naravno riješava li to taj problem u potpunosti ili djelomično.

Odg: Saraga the men

Reply #4

žac,

široki kut je jako teško dobiti bez piganja....


i na profi lecema i aparatima imaš to iskrivljenje.


istina izgleda tak kak izgleda ali po meni je to tak kak je ...
ali dobiš fakat široki kut i osijecaj prostora.



Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Saraga the men

Reply #5
@ Majk .....

snimka je super

to je snimano u r5 ?
1080p, 30fps i 127 stupnjeva kut?

vidim da i ti imaš problema sa obradom videa.... trza ti malo obrađeni video, dok na orginalu toga nema.....
ja sam jučer snimku iz iste rezolucije probal skratiti i obraditi tak da bude ko orginal, ali nejde na žalost  :'(
bar ne sa softverom koji koristim, a obrada traje i traje, a opče nemam loš komp  ???

tak da bum se očito moral još dosta igrati da skužim kak zadržati orginal kvalitetu videa :(




Odg: Saraga the men

Reply #6
@ Majk .....

snimka je super

to je snimano u r5 ?
1080p, 30fps i 127 stupnjeva kut?

vidim da i ti imaš problema sa obradom videa.... trza ti malo obrađeni video, dok na orginalu toga nema.....
ja sam jučer snimku iz iste rezolucije probal skratiti i obraditi tak da bude ko orginal, ali nejde na žalost  :'(
bar ne sa softverom koji koristim, a obrada traje i traje, a opče nemam loš komp  ???

tak da bum se očito moral još dosta igrati da skužim kak zadržati orginal kvalitetu videa :(


xe xe xe....


ja mjesecima radim na tome da dobro obradim full hd snimak sa toshibe i do nedavno nije mi išlo od ruke...
skoro je nova kamera završila kod žaca u zamjenu za model ali sam se predomislio iz dva razloga ...


prvi... žac bi me razguzio tamo na oglasima kad bi videl kaj znaci obraditi full hd matrijal iako sam ga upozoravao kaj ga ceka...


drugi.... našao sam dobar soft i pomirio se sa tim da bu obrada trajalaaaaaa....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: Saraga the men

Reply #8

pretpostavljam da tvoja kamera kompresira kao što to radi i moja...
znaci snimka je fenomenalna , na kompu sve ide Ok , vjerojatno upload na jubito isto ispadne Ok ali problem nastaje kod obrade i kodiranja.


prvo moraš saznati koji tip fajle i codeca je korišten i za to trebaš media info program najbolje naj noviji.
jako bitno je dal je snimka progresiv ili interlaced i koji joj je FPS.


izlazni format (fps )mora biti identican ulaznom inace ste u banani kaj se tice kvalitete

najgore je iz kompresiranog fajla raditi novi kompres jer se tada sve razleti.
ja koristim cyber link power director da svoj h.264 pretvorim u bluray format.
znaci složim film kak želim da izgleda i pustim da on napravi fajl(ne disk).
to naravno traje.....
kad imam gotov BD fajl onda mogu dalje raditi što me volja... odnosno kompresirati u divx ili mkv ili podignuti FHd fajlu na jubito.


e sada ako ti kamera snima u 30 ili 60 ili 29,97 FPs u problemima si ako to želiš gledati na TV jer je to NTSC standard i na našim telkama to izgleda katastrofaaaa.... da ne velim da nemreš ni gledat na starijem crt TVu.


tu na scenu stupa Adobe after efect gdje upotrijebim filter za konverziju sa 29,97 na 24,976 fpsa


a to tek traje.....


zato nemojte kupovati kamere koje snimaju 30 fpsa ili 60 fpsa jer bute okinuli na mozak sa konverzijama ako snimku želite gledati na telki...


ako vam je cilj samo na jubito podnignuti snimku onda vam ne treba full hd kamera..


 :)









Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Saraga the men

Reply #9
tnx, budem se malo više pozanimal oko codeca i ostalog kaj si napisal.....


Odg: Saraga the men

Reply #10
Širokokutni objektiv ima svoja vinjetriranja, inače ne bi "stalo sve u kadar". Možda rješivo softwareom ali meni je to suludo. Slika ukupno izgleda jako dobro, ono što mene malčice smeta je (automatski(?)) otvor blende u kontralihtu. Tu je sve podeksponirano blendu...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Saraga the men

Reply #11
Denis-s čim si snimal? Slika ti i nije baš neka, mislim da trza, i opći dojam je slabašan!
amater-total-nažalost automatski otvor blende je nezamjenjiv kod kamera koje nemaš u ruci! Kako god da ručno podesiš blendu za vrijeme leta budu ti neki kadrovi pre svjetli a neki pre tamni. Naravno da za i to postoji rješenje ali je preskupo za nas koji se igramo modelima-trebaš kameru koja ima mogučnost daljinske kontrole blende i još jednog čovjeka uz pilota koji bu se igral sa postavkama kamere tokom leta!!!

Odg: Saraga the men

Reply #12
Denis-s čim si snimal? Slika ti i nije baš neka, mislim da trza, i opći dojam je slabašan!
amater-total-nažalost automatski otvor blende je nezamjenjiv kod kamera koje nemaš u ruci! Kako god da ručno podesiš blendu za vrijeme leta budu ti neki kadrovi pre svjetli a neki pre tamni. Naravno da za i to postoji rješenje ali je preskupo za nas koji se igramo modelima-trebaš kameru koja ima mogučnost daljinske kontrole blende i još jednog čovjeka uz pilota koji bu se igral sa postavkama kamere tokom leta!!!

 :)
snimano je sa gopro kamerom, snimka dosta trza.... to je došlo nakon obrade  >:(

tak da bum se očito trebal dosta poigrati da dobim barem slično orginalu

gopro je jako hvaljena kamera i moram priznati nije bez razloga... orginal zapis na karticu je stvarno savršen, pogotovo kad govorimo o bojama...

ja koristim SD karticu klase 10, i vidi se definitivno razlika između klase 4 i klase 10 (pogotovo kod jako naglih pomaka kamere), a po netu sam našel brdo komentara da je SD klase 4 dovoljan za gopro  ::)


Odg: Saraga the men

Reply #13
Denis-s čim si snimal? Slika ti i nije baš neka, mislim da trza, i opći dojam je slabašan!
amater-total-nažalost automatski otvor blende je nezamjenjiv kod kamera koje nemaš u ruci! Kako god da ručno podesiš blendu za vrijeme leta budu ti neki kadrovi pre svjetli a neki pre tamni. Naravno da za i to postoji rješenje ali je preskupo za nas koji se igramo modelima-trebaš kameru koja ima mogučnost daljinske kontrole blende i još jednog čovjeka uz pilota koji bu se igral sa postavkama kamere tokom leta!!!

 :)
snimano je sa gopro kamerom, snimka dosta trza.... to je došlo nakon obrade  >:(

tak da bum se očito trebal dosta poigrati da dobim barem slično orginalu

gopro je jako hvaljena kamera i moram priznati nije bez razloga... orginal zapis na karticu je stvarno savršen, pogotovo kad govorimo o bojama...




znam kako ti je


:)

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Saraga the men

Reply #14
Ajde buš dal originalnu snimku pa da vidiš kak to treba zgledati!!! 8)