Skip to main content

Topic: Stanica - drzanje memorije (Read 7523 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanica - drzanje memorije

Pozdrav

Dakle imam Graupnerovu MC-19 stanicu.

Zanima me sto ce se dogoditi ukoliko izvadim bateriju van - da li ce se izgubti memorirani modeli ili ne!!

Mislio sam staviti lipo u nju! Buduci da mi originalna batt pocinje gubiti kapacitet!!


pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #1
Neznam za MC 19 ali ja na MX 12 izvadim bateriju i stavim drugu i memorije ostanu! Jednom su mi se obrisale memorije kad sam ostavil upaljenu stanicu i pocuclalo je svu struju i tak je stajala dan-dva. Mislim da bu ti memorija ostala nedirnuta ako u razumnom roku (10-15-20???minuta) zamjeniš bateriju. Takve stvari imaju paralelno ubačen kondenzator koji bi trebal čuvati memoriju i puno duže!


Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #3
Ja sam na svojoj mx-12 izvadil bateriju i tak je bila pol dana i nije zgubila memoriju.
Robert

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #4
kod mene na futabi baterija je vani po par dana i još se niš nije izgubilo.

da odmah ukradem malo prostora u threadu kolege kbelcara ako smijem;

u futabu ide 8 AA baterija. trenutno imam unutra 8x Panasonic 2600mAh. ima li svrhe mijenjati to za LiPo i ako da za kakvu?

thx
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #5
Ma imam jednu lipo 3s viska od 2600 mah, ove sad koje su nutra od 3000mah NiMH pune se samo na 1300 mah, iskreno rade bih opet nutra stavio nimh ali neznam gdje jeftino kupiti nove (osim u austriji)!

pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

 

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #6
NiMh baterija imaš povremeno povoljno u Lidlu (2-3 puta godišnje na akciji) i 4 kom od 2500 mAh košta 28 Kn, ja ih koristim za stanicu i dobre su!!! Također, kad ima baterija imaju i brze punjače za NiMh (120-130 kn), u koje stane 6 AA ili AAA baterija i dvije 9V. Možeš naći jeftine baterije i na Ebay-u, pričekaš 2-4 tjedna i doma su ti!

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #7
NiMh baterija imaš povremeno povoljno u Lidlu (2-3 puta godišnje na akciji) i 4 kom od 2500 mAh košta 28 Kn, ja ih koristim za stanicu i dobre su!!! Također, kad ima baterija imaju i brze punjače za NiMh (120-130 kn), u koje stane 6 AA ili AAA baterija i dvije 9V. Možeš naći jeftine baterije i na Ebay-u, pričekaš 2-4 tjedna i doma su ti!

Ma, da u pravu si - rijesit cu to preko ebay-a! Gledao sam na HK, tamo nema nista - a za ebay sam jednostavno zaboravio!

pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #8

da odmah ukradem malo prostora u threadu kolege kbelcara ako smijem;

u futabu ide 8 AA baterija. trenutno imam unutra 8x Panasonic 2600mAh. ima li svrhe mijenjati to za LiPo i ako da za kakvu?

thx

evo stiže meni za koji dan 1800 3S lipo, pa bum ju ubacio u stanicu pa ti javim dojmove....
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9274
ova nimh me stvarno živcira, ti još imaš dobar kapacitet, ali moja je original futaba 8 AA, 600mAh,
malo letiš dva dana, između malo doma petljaš po avionu dok nekaj podešavaš, i napon je treći dan kada upališ još ok, a onda na livadi dok letiš padne naglo i samo što se ne oglasi alarm.
a štetno ih je kao puniti dok nisu prazne, zbog memory efekta, pa zato uvijek i pustim da se iscuclaju, a to se dogodi na polju obično LOL....
no i za punjenje treba 15 sati jer je orig. punjač preko konektora tako složen.
 :) zahebi to, ide unutra lipica sa 3x većim kapacitetom i ona ima lienaran pad pa znaš koliko ti je ostalo,
traje 3 puta duže(600 vs 1800) a i napuniš ju za 15 minuta, i to kada god hoćeš, ne čekaš da se isprazni :)

inače, dok sam rastavljao stanicu sam odpojio bateriju preko 2h, držala je mem najnormalnije,
nisam radio pokus koliko najdulje drži. bitno da drži dok se lipo batka napuni :)

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #9
Ne znam kak je na vašim stanicama ali moja ima malu 3V bateriju (onu plosnatu) baš za memoriju, tak da slobodno izvadim glavni izvor napajanja van i napunim. Čak i drži par dana bez problema. Malo pronjuškajte po manualima, mislim da bi i novije trebale imati backup bateriju.

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #10
evo sto kaze Futaba FAQ o cuvanju memorije:
Quote
If I remove my transmitter battery will I lose all my data? Does my   radio have a lithium battery to store all my programming, or how is this   data stored? Do I need to service this memory in any way?    

For memory storage the 7C uses permanent EEPROM memory and does not   have a lithium battery. Your transmitter battery may be removed safely   for storage, cycling, or other reasons without loss of data.

što konkretno znaci da futaba uopće ne koristi bateriju za čuvanje podataka. trebalo bi provjerit što graupner kaže za svoje stanice.
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #11
U graupnerovom manualu piše da je unutra litijska baterija kojoj je životni vijek 5 godina.
Robert

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #12
evo sto kaze Futaba FAQ o cuvanju memorije:
Quote
If I remove my transmitter battery will I lose all my data? Does my   radio have a lithium battery to store all my programming, or how is this   data stored? Do I need to service this memory in any way?    

For memory storage the 7C uses permanent EEPROM memory and does not   have a lithium battery. Your transmitter battery may be removed safely   for storage, cycling, or other reasons without loss of data.

što konkretno znaci da futaba uopće ne koristi bateriju za čuvanje podataka. trebalo bi provjerit što graupner kaže za svoje stanice.



Evo ovdje ima vise o EEPROM memoriji i ne treba joj napajanje da bi sacuvala podatke , kako bi inace radili usb stickovi?
http://en.wikipedia.org/wiki/EEPROM

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #13
Ako je Eprom u pitanju onda netreba napajanje i radi ko stick i memorija u mobitelu.
Robert

Odg: Stanica - drzanje memorije

Reply #14
memoriju nisam nikad izgubio...

neki dan sam dosao na polje i skuzio da je baterija u stanici (mx12) prazna. uzeo sam 3s 1100mah lipo na koju sam spojio konektor od serva i odsjekao jedan pin na konektoru koji je nakon rezanja idealno odgovarao u utikac na stanici (ako tko to radi nek pazi na polove da ne skuri stanicu). baterija nije bas nesto, ali stane pod poklopac, radi i nakon tjedan dana nije izgubila nista od kapaciteta, a stanici nije smetala voltaza od 12,4V koliko je bila na pocetku kada sam ustekao bateriju.
struja zakon, nitro USTAV