Skip to main content

Topic: VELIKO PITANJE??? (Read 1857 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VELIKO PITANJE???

Poz. svima! Dakle zanima me dali je netko naručivao gotove modele aviona iz Hobby kinga? Tj.koje su procedure pdv,carina,poštarina itd? Te koja je stranica uopče najbolja(najisplativija za nas Hrvate? :D) da se naruče prazni modeli i RTF??????  Iskusniji molim za pomoč,malo objasnite ako imate vremena!??  :D  :D  :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

 

Odg: VELIKO PITANJE???

Reply #1
Pozdrav!

Ja naručujem iz HK većinom.Kada paket dođe na carinu-poštu,pregledaju ga ili ne,opale PDV i troškove i pošalju dalje poštom do vrata gdje to platiš.U slučaju nejasnoća te zovu na carinu da pokažeš račun (ispis sa neta),platiš i nosiš.Za stanice treba poseban certifikat,piše o tome već na forumu.

Sa modelima aviona i jedrilica je problem u slanju radi veličine paketa.Hrpu toga neće poslati u Hrvatsku radi gabarita paketa,eventualno DHL-om ili EMS-om,ali je poštarina veća od cijene modela,koji put i duplo.
Helići i rezervni dijelovi idu bez greške,ali ih u zadnje vrijene j...e rok isporuke.Kolega i ja čekamo neke motoriće i elektroniku preko mjesec dana!!!

Eto i sretno! :)

Krasny
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian