Skip to main content

Topic: vakumiranje (Read 15211 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: vakumiranje

Reply #15
super ti je to ispalo... nadam se da ce i meni tako ispast...  ;D ;D
lp Nikola

Odg: vakumiranje

Reply #16
kabina je lepo ispala samo vidim da se obojila plastika od kalupa.Pretpostavljam da je kalup od stirodura a cime si ga to premazivao.
I jedno pitanje za kolege,kad se odradi kalup od stirodura cime stitite stirodur da se ne istopi prilikom vakuumiranja,ili se istopi ili se skupi ali to nije dobro po kabinu.Video sam da ide neki premaz ali nisam siguran koji....

Hvala....Soprano.... 8)

Odg: vakumiranje

Reply #17
kabina je lepo ispala samo vidim da se obojila plastika od kalupa.Pretpostavljam da je kalup od stirodura a cime si ga to premazivao.
I jedno pitanje za kolege,kad se odradi kalup od stirodura cime stitite stirodur da se ne istopi prilikom vakuumiranja,ili se istopi ili se skupi ali to nije dobro po kabinu.Video sam da ide neki premaz ali nisam siguran koji....

Hvala....Soprano.... 8)

kalup je od tvrdog stiropora koji sam premazao bijelim kitom za drvo a zatim  izbrusio kako bi dobio glatku površinu i kako bi stiropor zaštitio mada mislim da ga nema potrebe zaštiti.
Nisam siguran da li je bijela boja od kit-a ili zato što je plastika na vrhu kabine imala najveća rastezanja, ovo mi je prvi pokušaj bio i nisam stigao puno eksperimentirati.
Treba se igrat malo s tim kako bi se dobilo što bolji rezultat...
  

Odg: vakumiranje

Reply #18
U svakom slucaju lepo izgleda i bice ti super kabina.....




Odg: vakumiranje

Reply #19
samo da pitam koliko si dugo grijo plastiku u peci? koliko ti se otprilike spustila tjekom grijanja? i pri kojoj temperaturi?  ;)
lp Nikola

Odg: vakumiranje

Reply #20
Dvije do tri minute, uglavnom promatraš pećnicu kad vidiš da se plastika počinje rastezati  prema dolje onda brzi rad...

Odg: vakumiranje

Reply #21
 da dopunim moj odgovor ,pripremiš se prije samog zagrijavanja pećnice, malo izvježbaš brzo vađenje  ;D , zgriješ pećnicu na 200 stupnjeva i kad vidiš da se lagano počne spuštati (cca 2-3 cm) spremno je za vađenje, ne znam kolka ti je vakumirka al ako možeš (po dimenzijama) iskoristiti plastične boce prvo malo isprobavaj. Moja je veća pa nisam mogao isprobavati.
kad napraviš svoj prvi rad volio bi vidjeti rezultat :)

Odg: vakumiranje

Reply #22
da dopunim moj odgovor ,pripremiš se prije samog zagrijavanja pećnice, malo izvježbaš brzo vađenje  ;D , zgriješ pećnicu na 200 stupnjeva i kad vidiš da se lagano počne spuštati (cca 2-3 cm) spremno je za vađenje, ne znam kolka ti je vakumirka al ako možeš (po dimenzijama) iskoristiti plastične boce prvo malo isprobavaj. Moja je veća pa nisam mogao isprobavati.
kad napraviš svoj prvi rad volio bi vidjeti rezultat :)

a moja vakumirka je velika kao pecnica, taman da unutra uguram postolje sa plastikom... ako mi uspije naravno na cu stavit par slikica...  :) :)
lp Nikola

Odg: vakumiranje

Reply #23
Pozdrav,s čime si izsisavao? :o
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: vakumiranje

Reply #25
Mirtek,sisaj!!! ;) ;) ;) ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: vakumiranje

Reply #26
dosta mi je tih provokacija sutra se vidimo na travi skinuti do pasa pa da vidimo edf sisanje 8)

Odg: vakumiranje

Reply #27
Ta folija se koristi u industiriji za pakiranje, mogu se raspitati za točan naziv, uglavnom prolazi kroz grijače na stroju i trenutno se ohladi kada ju pogodi hladan zrak.
Npr, tako se rade pakiranja za salamu (onu narezanu ;) ) i nareske. A ova bijela fleka na foliji nastane ako se folija pregrije. Budem se raspitao za točnu temperaturu i naziv.

Ja sam pokušavao raditi sa njom, no nikako nisam uspjevao pogoditi temperaturu, tako da sam završio na boci od kole i kuhanju u vrućoj vodi. ;(

Odg: vakumiranje

Reply #28
Manite se boca od kole i jane a pogotovo folije iz bauhausa. Pvc inače nije baš najbolji za termoforming. Imate u Zg firmu "Pako d.o.o." koja se bavi nabavom materijala za izradu reklama a tu spada i "Vivak" PETG, najbolji materijal na tržištu za te stvari. Ja sam uzeo cjelu tablu 2,05x1,25 Mtr, debelu 0,8mm za nekih 150ak kuna. Ima screening zaštitu sa obje strane koju treba odljepiti prije grijanja a termoforming temp je nekih 160ak stupnjeva celzijusa. Mislim da je oznaka Vivak 200!
Inače rede samo sa firmama ali sam kontaktirao Gdina Nikolu Gaćina pa mi je izašao u susret.

Nadam se da sam pomogao.

Ljep pozdrav!
Enlight me!