Skip to main content

Topic: Letenje na kraju grada - Prečko RC (Read 50535 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #45
Predobro za prvi let,  svaka čast  :)
samo jasno, stavi si dual rate i expo na neki prekidač, da možeš i pitomo poletit, letit i sletit, a ne stalno tako 'živo' kak velite  ;D

ali si vidio poljetanje  ??? u 2 metra a motorni model, OS Max FX25 rulez  :)

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #46
Micra_last flight.mp4


Na moju žalost ovo je zadnji let moje Micre, ostala je skrivena u polju uljene repice i nakon tri dana potrage gotovo cijele ekipe IG.
Dećki još jednom hvala na pomoći !

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #47
ma daj se ne zezaj, pa koliko je to polje? nije to baš mali avion.
sigurno je polegnuo koju stabljiku, ako ne i više njih :)

trebalo je (a još možda i stignete sutra) zakvačiti kameru/mob na neki model, da gleda okomito dole,
pa preletiti par puta,

i onda pregledati snimku... iz zraka se sigurno bolje vidi.

RC sky hawk plane + camera onboard



boje modela su barem jako žive.


samo OS max FX motor i receiver vrijede traženja, a kamoli ako se spasi i model...


 

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #48
 :'( :'(
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #49
Koja bedara pasti i ne pronaći avion.
Uljana repica nije tak visoka. Vjerujem da ste u tri dana dobro pročešljali područje ali svakako treba proširiti potragu jer zna se čovjek prevariti to je palo ovdje a na kraju je 100m dalje.
Jedino ak ga nije našao vlasnik polja, taj ga nebu vratio ako ste mu polje zagazili.

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #50
Koja bedara pasti i ne pronaći avion.
Uljana repica nije tak visoka.
Ne bi htio obeshrabriti ekipu u pokušajima spašavanja modela iz uljane repice... no još se sjećam tekme za Kup iz travnja 2008. na Danici kod Koprivnice: 12 modela nikada nije pronađeno u uljanoj repici, unatoč višednevnim pokušajima, čak i iz UL aviona. Tada smo rasturili konkurenciju i uzeli prvih 5 mjesta samo zahvaljujući tome što smo imali akustičko-elektronske lokatore modela pa su nam juniori mogli pronaći u gustišu uljne repice svoje modele.
Mjesec dana kasnije u Šašnoj Gredi trebalo mi je sat vremena da radio-lokatorom pronađem model u polju uljne repice,  motao sam se sa uređajem jedno 15 minuta u krugu radijusa 20-30 metara, igla je skakala, pištalo iz slušalica a ja ga ne vidim,sve dok praktički nisam naleto na njega.

Iz iskustva vam mogu reči: model je uvijek pao bliže nego li se čini: uljnu repicu je nabolje pregledavati iz zraka (mršavi se popne snažnom na ramena i tako skeniraju repicu).  Ako možete angažirati model sa kamericom ili nekog FPV letaća, moglo bi se probati, ali kao što rekoh, potreban je vrlo niski let, jer to žutilo i gustiš proguraju tenk a da ga ne vidiš dok ga ne nagaziš.
Puno sreće,
Damir.


Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #52
Dečki moji...tko to nije probao (probijati se kroz ulj.repicu visoku do 160 cm) sigurno mi neće vjerovati, ali najbliži osjećaj mi je kad se pokušavaš probiti kroz snjeg te visine. Bili smo "razvijeni" u strelce, razmaka 1,5 m između svakoga i tako smo češljali u dužinu do 300 m i širinu oko 70 m.
Mjesto pada koje sam ja zapamtio pročešljali smo skroz na skroz, kako je tu nismo našli krenuli smo širiti krug do dimenzija koje sam naveo.
Ulazili smo u polje sa velikim lojtrama i simulirali "osmatračnice" ali ništa, Micra je prilikom pada bila na "nož" i vjerojatno se repica samo zatvorila iznad nje pošto je veča. Eto da tuga bude veča, signal traser je bio u koferu ali zbog ljenosti i bahatosti nisam ga stavio u avion i sad imam jedan avijun manje u hangaru ! :'(


Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #54
Ljudi moji. To nije uljana repica. To je amazonska prasuma i trebaju vam 10 crnaca sa macetama da se uopce mozete probit. Katastrofa!! Vuna,kad otpadne zuti cvijet i kad se to posusi onda cemo ju potrazit pa da bar motor nadjemo i tak neke sitnice. Kaj prezivi.

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #55
Nakon 7 dana potrage avion je pronađen  ;D


Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #57
 :) :) :) :) :) :)
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #58
Puko je prop a model je bez ogrebotine. A ja sam za bolnicu i na infuziju jer ga trazim danas od 9-15h i brijem da cu krepat.
Nasao sam ga 200 metara dalje nego sto smo mislili da je.

Odg: Letenje na kraju grada - Prečko RC

Reply #59
I gdje je bio bliže ili dalje od zapamčenog mjesta?
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO