Skip to main content

Topic: Koji pinion staviti na 450 (Read 3056 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji pinion staviti na 450

Došao mi prije nekog vremena novi setup za HK-450 (uzeo sam neku kombinaciju po Wespenu):servači HXT 900,repni GWS,motor Typhoon 2215,ESC HK 50/65,gyro HK 401B...70-tak USD

Dakle,motor je Typhoon,a došla su mi i dva različita piniona,sa 11 i 15 zuba.

Kojeg staviti,s naglaskom na hoveriranje i neko normalno letenje-3D zaboraviti do daljnjeg?! ;D

TNX
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #1
Koliko kv-a ima motor?
A nasao 3500kv

Onda prema ovom kalkulatoru
http://dhrc.rchomepage.com/calc.htm

trebas jedno 3000 okretaja, a to ti je 13T pinion optimalno.
Mozes proci i sa 14T ali onda moras regler voziti na 80-ak % sto neki regleri bas i ne vole.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #2
Ok,TNX! ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #3
Stavi taj koji imaš 11T dok ti ne stigne odgovarajući. S ovim 15T bi imao previše okretaja.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #4
Krivo sam brojao:imam 11 i 13T.
Stavljam 13!

Hvala na konzultacijama! :) :) :)

VOZI MIŠKO!!!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #5
jel ti valja ovaj GWS za repni servo. ? ili da uzmem  http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8511

jel pašu hxt 900 za cikliku? ..pročitao sam na nekoj stranici da su ih malo promjenili i da više ne pašu na 450-ke

jesi trebao raditi onu doradu s ljepilom na žircu? http://sergio.salvi.ca/2009/10/18/mystery-gyro-g401b-modifications/?src=hk
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #6
Pozdrav!

ja sam repni servo stavio prema Wespenovoj preporuci (low cost varijanta) ,a nebi štetilo staviti ovaj skuplji,valjda je i bolji.
Za cikliku sam stavio HTX 900 i to je ok.S obzirom na cijenu od 3 USD! :)Puno bolja varijanta su HITEC 65 MG,ali to ću ostaviti za bolja vremena. ;)
Nisam do sada ni znao ni vidio one varijacije sa žiračem,ali budem to napravio na ovom novom,hvala na linku.

To je za sada to.Inače,još sam u fazi hoveriranja po radoini i livadi pa baš i ne mogu reći što radi bolje ili ne.Za sad mi je sve dobro! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #8
Anto hvala..koliko se sjećam ti imaš trexa 450 i 550e ?
koj žiro imaš na 450-ki, ili možda da znaš za neki koj nije preskup, a da radi ko Bog bez popravaka i sličnog, jer prvo sam mislio uzeti hk 450 pro sa nekim jeftinim a provjerenim setupom(pa da sve dođe oko 1200-1300 kn),al sad vidim da evo ni jedan jeftiniji žirac ne valja i šta ja znam sve, počinjem se premišljat da kupim robijevog protosa kojeg istina prodaje za 3 glave(a vrijedi i više)al na njemu bar ima stvarno dobar setup a i to je PROTOS ,ne hobby king
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #9
Anto hvala..koliko se sjećam ti imaš trexa 450 i 550e ?
koj žiro imaš na 450-ki, ili možda da znaš za neki koj nije preskup, a da radi ko Bog bez popravaka i sličnog, jer prvo sam mislio uzeti hk 450 pro sa nekim jeftinim a provjerenim setupom(pa da sve dođe oko 1200-1300 kn),al sad vidim da evo ni jedan jeftiniji žirac ne valja i šta ja znam sve, počinjem se premišljat da kupim robijevog protosa kojeg istina prodaje za 3 glave(a vrijedi i više)al na njemu bar ima stvarno dobar setup a i to je PROTOS ,ne hobby king

P.S. hvala i tebi krasny :)
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #10
Na 450-ki sam imao Futabin 401 koji sa servom bio 185$. Sada na oba helija imam FBL 3G. Sve je bilo dobro i skupo. Opet da kupujem ne bih štedio na repnoj kombinaciji...
...što možeš, koliko para - toliko muzike, najgore ako sve polupaš zbog jedne slabe karike !
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Koji pinion staviti na 450

Reply #11
stavi 11T zubce, to ce ti biti ok =)
InnovationMatters