Skip to main content

Topic: Rc gliserTražim pomoć (Read 13567 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #15
nice!

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #16
Stigao sa lakiranja


Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #18
sad mi treba pomoć!!!!!!!!!!!Prikraju sam motor je unutra.....imam malo frke sa auspuhom al i to je blizu.ALI?radim na poslu puno sa limom i imam ga svakakvih dimenzija,debljina i materijala.Rezervar koji je bio na tom motoru je najobičniji rezervar u kojem nema pregrada.sobzirom da če mi se rezervar nalaziti pri sredini glisera postoji mogučnost da usljed glisiranja ili skretanja sa gliserom kad prednji kraj glisera u glisiranju počne skakati i usljed skretanja počne naginjati cjevčica u rezervaru ostane bez goriva i crkne mi motor nasred jezera.trebao bi napraviti rezervar sa pregradama da mi gorivo kad se rezervar zatrese gore-dole,napred nazad ili ljevo desno ova cjevčica na dnu rezervara ne ostane bez goriva.pa molim ako netko ima iskustva ili nacrt ili ideju kabo bi to napravio da mi pomogne da ga mogu napraviti......



Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #21
kao kod aviona na daljinsko
ugorivo ti se u rezervaru sabija na dnu usljed kretanja vozila
na kraju cjevčice je uteg koji drži cjevčicu stalno potopljenu
nagneš  ljevo on povuče cjevčicu ljevo........
što misliš kako to rade aviončići kod lupinga

jesi li ostavio kvačilo ili ti je prop direktno vezan sa radilicom?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #22
motor na sebi ima centrifugalnu lamelu,dok je u leru osovina miruje laganim dodavanjem gasa postepeno hvata i okreče osovinu propelera i dosta je precizna kod malo gasa lagano hvata ne onak naglo da spoji pa da mi otkine pojačanja i igličaste ležajeve...hvala za savjet kaj se tiče rezervara....

 

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #23
jel gotov?

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #24
polako!!!!!! pa nismo na normi!!!! tu nema sile!!!!!!

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #25
Kaj se tiče rezervara napravi kak ti savjetuju i netrebaš pregrade.
U flaxericama u rezervaru imaš mali filter sa utegom,to ti je idealno i to kupi bilo gdi u nekom dučanu koji drži flaxeve i slično..
Ja sam sebi propelere naručival iz austrije iz CONRAD-a.
Kormilo sam napravil iz alu pločevine koju sam rezal i brusil i trupijal u nedogled,ali ispalo je bomba i na kraju poliral.
Osovine na kormilu napravi od inox šipki koje kupiš u željezari.
Sve probušiš,staviš osovine,sa strane narežeš navoje i stavi šarafe da osovine ne ispadnu.
Ako ti odovina od pogona ide kroz kormilo ili neki čvrsti materijal stavi brončanu piksu koju ti neko potokari i s tim si onda bez brige,a kroz nju rosfrajnu osovinu,naravno iz željezare.
Nosač kormila sam radil od bronce jer sam je slučajno imal doma i neda se obradit jer je pretvrda,tu sam urpiju skuril fala bogu. ;)
Robert


Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #27
jel ovo 72 mono
evo jedan slican
evo link
ovoga sam ja poceo da radim al stao u samome pocetku, mozda na ljeto nastavim
http://monkeyfever.picturepush.com/album/49942/1604219/Rc-boat-project/rc-mono-hull-72.html

Svaka čast!!Kada ti je bomba.Vidim da si iznutra stavljal poliester.
Kolko je teški i kolko je jaki taj motor,kaj izvadil si ga iz autiča ako sam dobro skužil.
Robert

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #28
jel ovo 72 mono
evo jedan slican
evo link
ovoga sam ja poceo da radim al stao u samome pocetku, mozda na ljeto nastavim
http://monkeyfever.picturepush.com/album/49942/1604219/Rc-boat-project/rc-mono-hull-72.html

Svaka čast!!Kada ti je bomba.Vidim da si iznutra stavljal poliester.
Kolko je teški i kolko je jaki taj motor,kaj izvadil si ga iz autiča ako sam dobro skužil.



heehehehehh.......... ova ti je dobra.....hehehehheheeh...........kada..........heheheheheheheheheh............ iz autića.......... heheheheheheheh

Odg: Rc gliserTražim pomoć

Reply #29
zar ovdje nitko ne čita kaj je napisano!!!!!! hehehehehhehehe !!!!!
koma!!!!!!  :D :D :D :D :D :D :D :D