Skip to main content

Poll

Koji helić smatrate najboljim omjerom cijene/kvalitete/cijene djelova?

  • Hobby king 450 MT
    1 (6.7%)
  • Hobby king 450PRO 3D GT/TT
    5 (33.3%)
  • Copterx CX Black Angel 450
    0 (0%)
  • CopterX CX 450SE/AE V2
    3 (20%)
  • Tarot 450PRO
    3 (20%)
  • Aligne T-REX 450SE
    2 (13.3%)
  • EXI 450 PRO Carbon Edition
    1 (6.7%)

Total Members Voted: 13

Topic: 450 KLONOVI (Read 22714 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #60
9 dolara je samo kit!!!! a koliko bi kostao sa ostalom elektronikom koja mu nedostaje??? bez stanice naravno!!!!

Odg: 450 KLONOVI

Reply #61
Zavisi koliko oce slove utuci u elektroniku.

Imas servace od 4$ pa do 40$ za komad :)
Reglere isto tako, od 10$ do 100$.
Motre od 13$ do 60$
itd. itd.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: 450 KLONOVI

Reply #62
9 dolara je samo kit!!!! a koliko bi kostao sa ostalom elektronikom koja mu nedostaje??? bez stanice naravno!!!!

S cijenom od 9$ samo kit bez elektronike mislim da je ovo najjeftiniji heli.

A neka oprema kojom sam mislio ja ga staviti u pogon:

3 x HXT900 servo
1 x D933MG dig. servo
1 x HK401B žiro
1 x ESCH40A - TowerPro H40A
1 x Typhoon 450H 2215H Heli Motor 3550kv
2 x Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack
1 x HK450 CCPM 3D Helicopter Kit

= 79$ + 32$ (poštarina) = 111$ do registracije


Odg: 450 KLONOVI

Reply #63
ili ovo

Quantity   Stock   Product description   Price   Weight   
    OK   HXT900 - HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo    $8.07   54   
    BK   TY2215-3550 - Turnigy Typhoon 450H 2215H Heli Motor 3..
This item is on backorder*    $11.79   85   
    BK   HKS-450V2 - HK450 CCPM 3D Helicopter Kit (Align T-re..
This item is on backorder*    $8.99   869   
    BK   GA-250 - HobbyKing GA-250 MINI-MEMS Gyro
This item is on backorder*    $9.99   45   
    OK   V2-150-11T - HK450 size Pinion Gear 3.17mm/11T (Align..    $3.99   7   
    OK   GT500-127 - HK-500GT Pinion Gear 5mm/13T (Align part..    $1.99   13   
    OK   BOX-379g - Extra Length Cardboard Box and Packing 3..    $0.00   379   
    OK   Z24503S-30 - ZIPPY Flightmax 2450mAh 3S1P 30C    $16.46   285   
    OK   HK-SSH50A - Hobbyking SS Heli Series 50-65A ESC    $11.99   59   
    OK   HGD-261HB - HGD digital 261HB Carbon Gear Servo 20g ..    $36.90   51   
Total: $110.17                                                                                                   1847g   
International (Registered) Air Mail 1.85kg   $29.79   2g left.

Sve skupa s poštarinom    140 $

a ako se potrudiš i sve uzmeš preko buddy koda jedno 110-120 $

Odg: 450 KLONOVI

Reply #64
e hvala vam na informacijama!!!! ;)

Odg: 450 KLONOVI

Reply #65
Ajde sad lijepo to sa linkovima izkopiraj u sticki sa preporukama za setup :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: 450 KLONOVI

Reply #66
jel bi ja trebao sa blade 400 preći na taj HK pa ostanem na spektrumu i letim kak se spada.... :-\
dx9-xd8-gobac630

Odg: 450 KLONOVI

Reply #67
OK - heli stigao, točnije 2 komada i sve u paketu potrebno osim žiroskopa kojih imam nekih.

Prvi dojam početnika:

Canopy koji je došao je plastični shit i izgleda kao da sam ja spravljao tu plastiku u kuhinji, i mislim da ni naljepnice koje su stigle s njim neće poboljšati dojam.
Na svu sreću djevojka mi je slikarica, i od nedavno imamo airbrush, pa... ;)
Repne hvataljke izgledaju slabo, i dosta neobrađeno, uostalom kao i glavne hvataljke na glavi. Ne djeluju pouzdano.
Glava je kombinacija plastike i metala, no osim, plastičnih hvataljki ostalo djeluje solidno. Na prvu loptu čak djeluje centrirano, lako pokretljivo, i bez nekog lufta, ni u zglobovima, ni u swasplatu. Swash je metalni i ne razlikuje se puno od ostalih HK helija.
Skije idržaći skija su identične kao i u skupljih model. Donja ploća helija je plastika naravno.

Stranice kostura su neka vrsta metala, i djeluje čvrsto. Slično kao 450MT, no svijetlije boje, ali pod rukom gotovo identični metal. Djeluje čvrsto.
Boom je isti kao u svakog drugog HK helija.
Elise koje su došle su posebna priča. Izgledaju kao bez alata sklepana macheta, nekog gradskog jupija nasukanog na pusti otok. looošeee. I ma neki prelaz s jedne strane.....ma ne mogu objasniti, budem kasnije stavio sliku. Smiješno. Bude poslužilo za neku drugu svrhu.
Nigdje nema threadlockera. No veći dio ide u plastiku tako i tako.
Tail fin je neka prosječna plastika, nadam se da će držati rep iznad zemlje kod nekoh nesretnog dodira.

Ono što mi se ne sviđa
canopy(rješivo s malo boje, ili odmah uzeti novi)
repne hvataljke (uzeo sam cijeli novi metalni rep za 6$, no ne znači da možda i ovaj rep nije ok) - lako popravljivo s metalnim hvataljkama, hub hvataljki je zanimljivo metalni
glavne hvataljke - isto kao gore, uz dozu još bojazni budući da se tu radi o vrtnji većih elisa i stvar je puno opasnija. Uzeo metalne hvataljke za nekih par dolara. Hub također metalni kao u svakog drugog HK helija.
Osovina mi djeluje nekako drugačije, kao da je lakša. Ne znam možda se varam, no isto imam ih na bacanje.

Sviđa mi se
CIJENA
omjer dobivenog i uloženog
kostur je solidan kao recimo 450MT
glava osim hvataljki ne djeluje da ima problema za sada - i za tu cijenu to mi djeluje nevjerovatno. Nadam se da su ležajevi ok.
Cijena djelova.
Ako skršim ovog helija bit će mi žao samo uloženog vremena, a isto tako čisto sumnjam da ništa ne bi preživjelo nakon pada, tako da se može korisiti za djelove od kojih mnogi nisu ništa drugačiji od ostalih HK helija.


Ukratko zadovoljan sam s kupnjom i dajem mu 7/10 ocjenu. Ako se ispostavi da je rep ok, da nema nekih čudnih vibracija i da glava šljaka dam mu 10/10 kao heli za potrošiti, vježbati itd, bez stresa ;D

Danas , sutra krećem s slaganjem pa da vidimo. Setup ide isti kao gore navedeni , osim što budem stavio nove elise i ostaviti ću sve djelove ostale kako jesu.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #68
glede repa,

dakle nekon vremena i vremena slaganja i nakon vremen i vremena dogovaranja prije nekog vremena moj 450, i ja ,se pridruzismo ekipi na Domovinskom (pozdrav svima)

e sad glede repa, standardni vertikalac na repu je prekratak pa kad je heli napokon zavrtio elisu i malo prije polijetanja jedan kamencic je dosao pod repni rotor,
rezultat je ostecena repni rotor i savinuta osovina repnog rotora, nakon toga sam nalijepio i zasarafio komad plastike od cca 5cm koji ne dopusta repu da ide toliko nisko
450 je spremljen u gepek i evo ga na ormaru ceka da Igor ulovi vremena da nategnemo remen (fala Igoru kaj mi je sugerirao da odmah uzmem belt drive) i isprogramiramo stanicu (jer sam ju ja genije uspio resetirati)

drugi dio price je bio Zlyn s kojim sam prvi put bio u zraku, malo teturavog leprsanja i bocni udar vjetra ga je prizemljio, trup pokrpan ali savinut osovina elise,
popravljeno i ceka da odemo na livadu
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: 450 KLONOVI

Reply #69
Poćeo sastavljati onaj 9,90$ heli.

Naime sve paše sve štima, sve se glatko okreće, stavio motor, i sve šljaka mehanički bez problema.
Nema nikakvih vibracija bez elisa, po cijeloj dužini gasa. Ostavio sam plastične repne hvataljke a mislim da budem i glave ostavio.
Još treba podesiti veze i staviti žiro i srediti ga. Taj dio mi se nekako neda ali eto. Usput čekam i novi prijemnik, tako da nema žurbe. Nemam ih baš punom, Futaba skupaaaa! Uzeo još jedan Orange 8ch zato, prvi radi savršeno.

No, primjetih da ni na jednom šarafiću nema ni kapi threadlocka, ni na jednom.
E sad me zanime čime vi osiguravate šarafiće koji idu u plastiku kroz recimo metalnu ploću (šarafi na strani helića)?
Koliko sam shvatio threadlock i plastika je NE-NE.
Pa što onda staviti? CA? A da opet se da odšarafiti.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #70
Na te vijke netrebas staviti ama bas nista! Svi vijci sto idu u plastiku ne trebaju nikakav thread lock. Ako te je pak strah da se nebi odvili mozes uzet UHU 5 sekundni ca pa sa cackalicom samo pikni malu kolicinu ljepila izmedju glave i frejma na jedno mjesto. Ne po cijelom obodu.
Enlight me!

Odg: 450 KLONOVI

Reply #71
Tak sam si nekak i mislio. Hvala na infu.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #72
šerafite ove hk samo tako , a  kaj da ja radim sa svojim falconom(art tech), kinezi kažu da je super , a meni i nejde od ruke
dx9-xd8-gobac630


Odg: 450 KLONOVI

Reply #74
šerafite ove hk samo tako , a  kaj da ja radim sa svojim falconom(art tech), kinezi kažu da je super , a meni i nejde od ruke

Gdje si to nabavio?

http://www.esky-heli.com/arttech-falcon-6ch-ccpm-rc-helicopter-rtf-24ghz-p-7632.html?cPath=337_461_504

neznam da li mislite na 4ch ili 6ch ali  evo 6ch na E-Sky-u
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX