Skip to main content

Poll

Koji helić smatrate najboljim omjerom cijene/kvalitete/cijene djelova?

  • Hobby king 450 MT
    1 (6.7%)
  • Hobby king 450PRO 3D GT/TT
    5 (33.3%)
  • Copterx CX Black Angel 450
    0 (0%)
  • CopterX CX 450SE/AE V2
    3 (20%)
  • Tarot 450PRO
    3 (20%)
  • Aligne T-REX 450SE
    2 (13.3%)
  • EXI 450 PRO Carbon Edition
    1 (6.7%)

Total Members Voted: 13

Topic: 450 KLONOVI (Read 22716 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #75
Je li iko narucivao Copterx Black Angel kit i kakva su iskustva s njim?

Odg: 450 KLONOVI

Reply #76
ja imam dva kom.ekstra je.ako narucis samo potrazi neki kvalitetan imbus za srafove.sve ostalo je dobro.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #77
Ma bolje Tarot ili Exi, 100% kompatibilan sa align 450 Pro :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: 450 KLONOVI

Reply #78
Taj Tarot, gdje to ima za kupiti, jel ima netko ga ovdje na forumu?

Odg: 450 KLONOVI

Reply #79
ja ga imam, super je...
ako uzimam neke djelove uvijek tarot jer je jeftiniji od align a puno bolje kvalitete od hk i ostalih...

Odg: 450 KLONOVI

Reply #80
Hm... sada si me zaintrigirao. Budem malo guglao ;)

Odg: 450 KLONOVI

Reply #81
Imam neke dijelove od tarota, Odlicna kvaliteta (isto ko i Align) jedino što me mučilo je to što je ležaj od swash plate-a zatvoren sa plasticnim prstenom koji ispada. Tu nema pomoci do zamjene cijelog swash-a. Neznam za ove vece i kako je sada. Valjda su promijenili lezajeve do sada.
Enlight me!

Odg: 450 KLONOVI

Reply #82
Od boljih Trex klonova poredani po kvaliteti
- Chaos ( http://www.scaleflying.com/RC-Helicopters_c_37.html )
- Tarot
- copterX
- EXI
- sva ostala sranja

Pouzdajući se u Wespenovo znanje po pogledu helića, pogledao sam navedenu stranicu pa me zanima da li se ti chaos helikopteri stvarno isplate uzeti ako se već ne uzima original i da li su kompatibilni s align dijelovima koji ima posvuda?

Hvala!

Pozdrav

Odg: 450 KLONOVI

Reply #83
Budući da sam morao vaditi alat zbog popravka malog 250 koji je eto doživio jedan manji udes(greška pilota), poćeo sam slagati onaj 8,99$ heli. Tj, paralelno oba.
Evo par slika:
Setup koji ide na njega, točnije oba, s iznimkom na jednom sa metalnim repom upgrade i metalnim glavnim hvataljkama.
[attach=1]
Turnigy E500 400kv ,te heli 40A Esc
[attach=2]
Plastični rep ostaje na jednom, na drugom ide metalni.
[attach=3]
Ista priča s plastičnim i metalnim hvataljkama.
[attach=4]
Sablje dobivene i ove koje idu gore. Ne kužim ove koje su došle, plastika, jeftine, i izgledaju "čudno", a najčudnije ekipa na HK-u ih hvali ??? , moj izbor neće biti.
[attach=5]
Maska koja je došla budem prepustio dragoj da proba spasiti, a do onda ide ova s Ehirobo stranice(imam i onog plavo, samo se sakrio negdje)
[attach=6]

Sve u svemu slaganje teče normalno, nikakvih problema još nisam vidio, pa se nadam da bude sve ok i s helijem i izabranim setupom.

U biti jedan "problem" naime nedostaju u kutiji one male gumice koje idu u masku. Možda zato kaj je maska plastična pa samo se probuši? ne znam, meni sigurnije ako ima one gumene umetke.
Ima neko ideju s čime zamjeniti, kad izbušim rupe na ovoj fyberglass?

Odg: 450 KLONOVI

Reply #84
Ja sam svoj slozio i letim s njim vec dva tjedna, moram priznat da sam ugodno iznenadjen, jedino sto sam promjenio je metalni repni sklop i karbonske elise 325mm. Opet, ja sam pocetnik pa ne radim bas puno naglih pokreta i 3d letenje ali u "normalnom" letu se odlicno ponasa. Za te pare super  :D

Odg: 450 KLONOVI

Reply #85
Pa to sam si i mislio. Budem svejedno probao plastični rep da vidim kaj je to. Valjda budu gotovi do vikenda.
Ni ja ti ne "letim" još, to je sve napred nazad malo lijevo desno itd.

No definitivno je lakše na tak nečim jeftinim ako se krš dogodi.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #86
Evo 450MT updajte. Nedavni letovi su me još jednom podsjetili koliko je izostanak threadlocka opasan.
Naime potrošio sam 4-5 baterija u subotu i kod pete helić prije max brzine ode u takvu neku frekvenciju (destruktivnu) da sam morao zaustaviti dizanje.

Ponovnim pokušajem, kao da je problem izostao i sve ok. Ali s upitnikom ???
Slijedeća baterija, heli bruji i nikako da se digne tek pri jačem gasu no ništa ne zvuči dobro. Spuštam i pokušam još jednom i primjetim da se rep zaokrenuo u smjeru kazaljke oko booma za 20tak stupnjeva. Spuštam, gasim, pregledavam.

Pločice huba repa su nekako klimave, šarafi nemoguće da se zategnu, okreću se skoro slobodno. I od vibracije su sve rasklimali.
To je novi rep stavljen odmah pri sastavljanu i sjetio sam se da nisam stavio threadlock jer ga u to vrijeme nisam imao.
Uglavnom nije bilo pada, ali rep moram rastaviti i vidjeti kaj dalje.

Pitanje, što napraviti kada se šaraf počne vrtiti u plastičnim dijelovima, kada se prezategne? Staviti novi veći šaraf? Ili što?

Odg: 450 KLONOVI

Reply #87
HK-450GT Pro 3D Belt-Drive Helicopter Kit
HobbyKing HK-922MG Digital Metal Gear Servo  
HobbyKing 929MG Metal Gear Servo 2.2kg/ 12.5 
Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro 
TURNIGY Plush 40amp Speed Controller
Turnigy Typhoon 450H 2218H Heli Motor 3450kv 
  
+ ostale sitnice, baterija itd.

Moje pitanje - da li je ovo OK složen heli? Kaj bi bilo dobro uzeti od zamjenskih dijelova odmah? Da li nešto iz tog kita treba odmah zamjeniti (recimo Alignovim dijelom)? Gdje kupiti dobre remene (netko je spomenuo nekakve presvučene kevlarom)?
MAK Zapad

Odg: 450 KLONOVI

Reply #88
Evo 450MT updajte. Nedavni letovi su me još jednom podsjetili koliko je izostanak threadlocka opasan.
Naime potrošio sam 4-5 baterija u subotu i kod pete helić prije max brzine ode u takvu neku frekvenciju (destruktivnu) da sam morao zaustaviti dizanje.

Ponovnim pokušajem, kao da je problem izostao i sve ok. Ali s upitnikom ???
Slijedeća baterija, heli bruji i nikako da se digne tek pri jačem gasu no ništa ne zvuči dobro. Spuštam i pokušam još jednom i primjetim da se rep zaokrenuo u smjeru kazaljke oko booma za 20tak stupnjeva. Spuštam, gasim, pregledavam.

Pločice huba repa su nekako klimave, šarafi nemoguće da se zategnu, okreću se skoro slobodno. I od vibracije su sve rasklimali.
To je novi rep stavljen odmah pri sastavljanu i sjetio sam se da nisam stavio threadlock jer ga u to vrijeme nisam imao.
Uglavnom nije bilo pada, ali rep moram rastaviti i vidjeti kaj dalje.

Pitanje, što napraviti kada se šaraf počne vrtiti u plastičnim dijelovima, kada se prezategne? Staviti novi veći šaraf? Ili što?
Gleadao sam neki filmić na youtubu za sastavljanje helića i taj čovjek je koristio neko ljepilo koje će lijepiti plastiku ali je neće rastopiti... moralo bi se nać u hrv
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: 450 KLONOVI

Reply #89
Šaraf u plastici se fiksira sa cianom. Ne želiš da ti se dobro zalijepi jer će puknuti kod odšarafljivanja. Znači malo cianofiksa u rupu (ne svud okolo nego samo u rupu) i onda šaraf. Taj postupak ti treba kod trećeg zašarafljivanja. Za prva dva ne bi trebalo ljepilo.
 
Ljepilo koje relativno dobro (jer nijedno nije dobro) drži na plastici je akrilno (patex stabilit i sl.). Ali ni slučajno ga nemoj koristiti za osiguravat šarafe.
 
Ako je već rupa toliko proširena da se šaraf u njoj vrti kao da ne drži, nema druge nego veći šaraf.
 
Neke vrste plastike se daju rastopit, pa se može pokušat u rupu stavit komadić plastike i onda to sve zajedno rastopit sa tankom lemilicom (na vrh lemilice mamotaš bakrenu žicu).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG