Skip to main content

Topic: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a (Read 26120 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #15
Jako dobar video.
Nisam ni sumnjao u Martinska krila.  ;) 
 
Pa dječaci, vidjeli ste i vrijeme je da probate.
Pitagora vam je prijatelj, ma ko on bio  :D .

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #16
da dodam setup rezača, 0.8mm čelična žica, (iz CO2 aparata za varenje)  i 12V 8A napajanje, kolkio trošimo nemam pojma ovo je dovoljno i radi.
pa jel i obljepljivanje treba snimit???  ???
tak je lija odlućio snimit samo kak sa jednim profilom ispada zagi jer je več izludio objašnjavat preko poruka :'(

2 arasović: da naravno da se vide zastoji, pogotovo kad smo se smijali , ali brusnim papirom se uvijek skine gornji mm prepečenog stiropora, zaglade se rubovi, napadna i izlazna ivica da sve bude ravno i glatko ko bebina guza, to je razlika u odnosu na cnc. (  i imaš s kim pivu popit dok režete)

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #17
da dodam setup rezača, 0.8mm čelična žica, (iz CO2 aparata za varenje)  i 12V 8A napajanje, kolkio trošimo nemam pojma ovo je dovoljno i radi.

Nekako imam feeling da bi celik trebao  manje "trositi" od cekasa... ne znam, ionako mi je u planu bas tom zicom probati rezati pa da vidim razliku.



Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #19
imam i ja rezalicu sa zglobom, ali onda se ne sjetim pivicu popit :( pa mi je ova lijina puno draža :D .

a vidim da ti radiš sa unutarnje strane rezanje, sad češ zbuniti protivnika...

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #20
imam i ja rezalicu sa zglobom, ali onda se ne sjetim pivicu popit :( pa mi je ova lijina puno draža :D .

a vidim da ti radiš sa unutarnje strane rezanje, sad češ zbuniti protivnika...
slažem se da je ljepše u društvu
ovo je bila proba, ispalo je dobro
na drugom komadu sam stavio obadvije šablone i vanjsku i unutarnju....još je bilo bolje

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #21
(  i imaš s kim pivu popit dok režete)
ja sam se zeznuo pa sam napravio rezalicu tak da mogu sam rezati.....morao sam popiti dvije pive (bljak :'()


Eh da, ja sam rezao sa nešto debljom cekas žicom, mislim da je čak 2 mm, i to se znalo užariti na 12 V na 1.20 m.

Ono šta mene zanima je shema za regulaciju koja koristi taj dimmer od svjetla, gdje to naći i gdje ga spajate ispred trafa ili nakon trafa?

Inače, za one koji ne znaju, stiropor ne smije dimiti, tj. gorenjem stiropora se oslobađaju otrovni plinovi, kod nekih drugih pjena čak i cijanid. ;)






Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #22
a vidim da ti radiš sa unutarnje strane rezanje, sad češ zbuniti protivnika...

Ja sam vidio tu foru negdje na jubitou ali sam odustao jer mi se cini da ne bih uspio docekati da cijela zica dodje do upadnog brida prije no sto bi okrenuo prema natrag.
Doduse liku na videu je uspjelo cisto dobro, koliko se moglo vidjeti.
Pretpostavljam da zato imas ovaj mali produzetak na upadnom bridu?

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #23

na drugom komadu sam stavio obadvije šablone i vanjsku i unutarnju....još je bilo bolje

Imas mozda pdfove obje sablone? Ja nikak da pogodim sto treba tocno upisati u onom airfoilbrowseru da dobijem suvisle rezultate van za vanjsku sablonu.  ::)

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #24

Eh da, ja sam rezao sa nešto debljom cekas žicom, mislim da je čak 2 mm, i to se znalo užariti na 12 V na 1.20 m.

Ono šta mene zanima je shema za regulaciju koja koristi taj dimmer od svjetla, gdje to naći i gdje ga spajate ispred trafa ili nakon trafa?

ja sam ti potpuni početnik u svemu ovome, o struji nemam blage veze, ali nije komplicirano...čak sam i ja skužio
pomogli su mi dečki tu sa foruma
pot ide prije trafoa
evo, imaš ovdje malo o tome  http://www.flyfreak.net/ostalo/rezalica/

@MuddyFox: ja sam profil radio po ovom pdf-u http://www.box.net/shared/5z1reol1hv


Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #26
A gdje si nasao vanjski profil?
pa kad sam izrezao unutarnji, ostao mi vanjski koji sam proširio za cca 1 mm na sve strane zbog žice
BTW. napravio sam nove šablone od 1 mm aluminijskog lima jer mi je onu od balze palilo
kad stavim obadvije šablone, radijus na prednjoj strani krila ispadne super

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #27

Aha, profil si iz gotovog krila napravio...

Idem malo prckat po airfoilbrowseru, mozda mi se omakne pa dobijem van i vanjski profil.  ;)

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #28

Aha, profil si iz gotovog krila napravio...
e nisam
nisam ja tebe razumio
evo ti nacrt u cadu na kojem sam ja dosta toga kemijao...malo sam ukrao od ovuda, malo sa rcwingsa, malo sa neta i tak
dobio sam neku svoju verziju i pitanje je koliko je sve to točno
kak sam rekao , početnik sam, nemam blage veze o modelarstvu pa onda kemijam i napravim po svojem
http://www.box.net/shared/dn0xm2f5i1

 

Odg: REZANJE ZAGIJA bez cnc-a

Reply #29
Jako dobar video.
Nisam ni sumnjao u Martinska krila.  ;) 
 
Pa dječaci, vidjeli ste i vrijeme je da probate.
Pitagora vam je prijatelj, ma ko on bio  :D .

ma znam da nam je prijatelj, zato i pitam jel ima smisla krojiti krilo prije rezanja, ok je za normalnu verziju jer iz jedne ploče ispadnu dva krila.