Skip to main content

Topic: Telemetrija s procesiranjem podataka i povratnom vezom (Read 2007 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Telemetrija s procesiranjem podataka i povratnom vezom

Zanima me postoji li mogućnost da se pomoću podataka dobivenih telemetrijom korigira napadni kut  krila kako bi se letjelo npr.  u režimu najbolje finese ili minimalnog propadanja.
Bilo bi zgodno kad bi se stvar odvijala automatski, ali ako je to prekomplicirano, moze i manualno, npr da nam OSD na ekranu prikaze krivulju polara brzina i tocku i kojoj trenutno letimo, a onda mi ručno "gađamo" željeni režim leta.

Odg: Telemetrija s procesiranjem podataka i povratnom vezom

Reply #1
Naš poznati modelar g. Oton Sabo izrađivao je takmičarski model na gumeni pogon u klasi F1B koji je tokom rada motora mijenjao napadni kut krila. Stvar nije rješavana telemetrijom, nego aproksimativno reglažom.
Ako želiš, mogu ti pribaviti knjigu o modelima zrakoplova koju je g. Oton izdao prije 2-3 godine.
Damir

Odg: Telemetrija s procesiranjem podataka i povratnom vezom

Reply #2
Naš poznati modelar g. Oton Sabo izrađivao je takmičarski model na gumeni pogon u klasi F1B koji je tokom rada motora mijenjao napadni kut krila. Stvar nije rješavana telemetrijom, nego aproksimativno reglažom.
Ako želiš, mogu ti pribaviti knjigu o modelima zrakoplova koju je g. Oton izdao prije 2-3 godine.
Damir

U stvari me ne zanima rotacija krila relativno prema trupu, nego letenje u optimalnom režimu i kako ga postići.

Odg: Telemetrija s procesiranjem podataka i povratnom vezom

Reply #3
Pa to ti je to što Diogen kaže.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG