Skip to main content

Topic: Helić ispucava elise - Must see (Read 7062 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Helić ispucava elise - Must see

još se uploada ostatak od letenja neki dan.
http://www.flyfreak.net/mjesta-za-letenje/domovinski-most/msg37795/?topicseen#msg37795

a ovo smo rekli da bumo stavili kao upozorenje koliko helići mogu biti opasni iako ne padnu na ljude....
šteta nije velika, no moglo je biti mnogo mnogo gore...

da se to dogodilo koju minutu prije dok je helić bio u zraku u razini naših glava (dok smo gledali kako se trese...)  :-X

Helicopter Accident - Align blades flying


toni i ja parkiramo 30m dalje od helikopteraša... izgleda da treba to poduplati  :D  ;D barem

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #1
Imate srece! Helic je oruzije i tako ga se treba tretirati :) cak i 250 klasa moze posteno ozlijediti. Ja sam u ovaj sport usao radi helicha, obozavam ih ali imam strahopostovanje prema njima.  :-\ cak i neku fobiju tako da sve vide pregledavam svako malo u slucaju da koja nije popustila.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #2
Nije šaraf 5 nego 4 mm to sam tek kasnije skužio. Na 700-tki je 5 mm.
 
U živo dobiješ puno bolji dojam nego ovako preko videa ali isto naručeno je sve novo pa čemo da vidimo kada sastavim dali će se razletiti opet
 
Ali pretpostavljam da je taj šaraf bio loš jer odšarafit se nije mogao jer ja ga ko konj stegnem i stavim locktitea toliko da ga poslje ni sam ne mogu otegnuti al šta vrijedi kad ga je iščupalo

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #3
vrlo zanimljivo, mogo je netko umjesto pimpeka imati sablju od 550 ;)

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #4
pod hitno, upalit svijeću na Kamenita vrata, ili još bolje, uplatit Loto, Bingo i kladionicu, sve odjednom !
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7


Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #6
da da something about dog and mother  ;D

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #7
Ako si ga prejako stegnuo mozda je napukao navoj jer ako sam dobro vidio navoj je na cjevi a ne sipci  pa ako se pretegne lako dolazi do pucanja vjerojatno je komad jos drzao dok ga centrifuga nije strgala, nemam iskustva sa helicima pa je to moje misljenje .
koliko sam vidio (na netu) za puno stvari koristi se moment kljuc   bas zato da se to ne desava




Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #8
Ma kaki, šaraf nije pukao! Mast za trust bearing je dospjela u navoj omekšala loctite i vibracije odvrnule šaraf. Klasika... Da je šaraf pukao nebi sjena bila duža...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #9
Something with dogs and mothers....;)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #10
Ma kaki, šaraf nije pukao! Mast za trust bearing je dospjela u navoj omekšala loctite i vibracije odvrnule šaraf. Klasika... Da je šaraf pukao nebi sjena bila duža...

Evo baš čitam, kao Loctite 243 je otporan na maziva, znači da bi trebalo koristiti isključivo njega ili bi i njega ta mast omekšala?
Majki koji threadlocker si koristio?
MAK Zapad

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #11
Ma kaki, šaraf nije pukao! Mast za trust bearing je dospjela u navoj omekšala loctite i vibracije odvrnule šaraf. Klasika... Da je šaraf pukao nebi sjena bila duža...

Evo baš čitam, kao Loctite 243 je otporan na maziva, znači da bi trebalo koristiti isključivo njega ili bi i njega ta mast omekšala?
Majki koji threadlocker si koristio?

I 243 bude popustio. Na helifreaku Finless Bob objašnjava kak se sastavlja glava i kak jako treba paziti da ti mast ne dospije u navoj. Ne moram pisati kak je to važno
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #12
mislim da se radilo o masti koja je tvornički nanešena na navoj da spriječi hrđanje dok roba stoji na skladištu i čeka kupca...
a dogodilo se još jednom...
nakon kaj su to izribali na trećem slaganju, nije se ponovilo.


u svakom slučaju, opasna igračka  ???

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #13
Zanima me u kojem su stanju A-linkovi? Su se potrgali ili su ostali čitavi?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Helić ispucava elise - Must see

Reply #14
mislim da se radilo o masti koja je tvornički nanešena na navoj da spriječi hrđanje dok roba stoji na skladištu i čeka kupca...
a dogodilo se još jednom...
nakon kaj su to izribali na trećem slaganju, nije se ponovilo.


u svakom slučaju, opasna igračka  ???

Opako...
MAK Zapad