Skip to main content

Topic: kako nam može biti skup hobby (Read 3949 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kako nam može biti skup hobby

Eto danas bijeli papirić u poštanskom sandučiću, pomislim: "ne za isporuku iz HK je prerano" , odem u poštu kad ono čestitka od policije 1000,00 kunića :-[ ,zaradio na putu prema kanalu, pa se bavi ti modelarstvom.

Ujedno i upozorenje na onoj ravni prema Čehima kad se dolazi iz Gorice ili Buzina (Velika cesta) redovito snimaju, tam ima par kuća i taj dio se vodi kao naseljeno mjesto, ograničenje brzine je 40 km/h. Cesta te baš zove da stisneš gas, ja sam bio upozoren ali eto našli me :'(

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #1
i ja sam dobio po njuški neki dan...moram priznat da sam se smirio s vožnjom od tad...
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #2
zali se,probja trazit da ti smanje kaznu
ja sam nedavno zalio za kacigu dobio 1000kn jer mi nije imala etiketu sa slovom E i nekim brojevima zakon o homologaciji
a kaciga sve iam vizir zatvorena itd itd smao nema to jeb slovo

i smanjili mi na 300 kn

probaj se zalit nemas sta izgubit

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #3
Jesam, jučer poslao preporučeno, ha nek samo daju na rate pa su mi već pomogli. A kriv sam što ću... :-[

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #4
A gdje to stoji murija, moze neki vizual (googleearth skrinsot, nesto slicno)?

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #5
ma pisi da jedini radis u obitelji da hranis suprugu 3troje djece  da platu nisi dobio 3 mjeseca
odi znak koji pokazuje ogranicenje brzine okreni ga i uslikaj i reci da taj znak ne stoji propisno i da nisi vidio i posalji im slike

1000kn nije malo i jeb ga treba sve probat prije nego das to jadranki u proracun  ;D


Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #7

Untisunpora  ???

Ja tu godinama bar jednom u dva tjedna prodjem iz smjera ZG (doduse nikad prema ZG) i bas si svako toliko mislim kak se sa nadvoznjaka fino moze brzine uloviti a ljudi cesto prelaze cestu.
Isto tako, moram priznati da nisam primijetio znak 40 u tom smjeru.  ::) Navika je prokleta stvar, tam se vozim po navici pa nije ni cudno. Hvala na informaciji, pripazit cu ubuduce..

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #8
svaki dan sam tamo dva puta....
zaobilazim gužvu u buzinu


rijetki stisnu iznad 60 .....
baš smiješno izgleda kad na ravnoj  novo sređenoj cesti svi kljucaju na ler gasu ...

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #9
Ako nemaš pisano upozorenje moreš tražiti da ti se izda upozorenje.


Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #11
ja sam nakon par kazni naučio koristiti tempomat..  :D

Odg: kako nam može biti skup hobby

Reply #12
Ako u roku od godinu dana nisi dobio pisano upozorenje može ti se izdati pisano upozorenje ako nisi imal prekršaje u stjecaju, tj ako ti je izdan obavezni prekršajni nalog do cifre od 1000 kuna policijski službenik ti može izdati pisano upozorenje, a ako dobiješ optužni prijedlog onda pišeš zamolbu da te se sasluša na sudu a onda tam cviliš ili tražiš na rate. Nemojte se dečki zavaravati da bi nekaj moglo otići u zastaru jer su rokovi zastare udvostručeni.

[/size]Članak 53.[/size](1) Na cesti u naselju vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od 50 km na sat, odnosno brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom za cijelo naselje ili njegov dio.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, na cesti u naselju čiji prometno-tehnički i sigurnosni elementi to omogućuju (npr. pješački podhodnici i nadhodnici, dodatne trake za lijevo, odnosno desno skretanje, upravljanje na raskrižjima uređajima za davanje znakova prometnim svjetlima i sl.) može se prometnim znakom dopustiti kretanje vozilom i brzinom većom od 50 km na sat, a najviše do 80 km na sat.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 20 do 30 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti u naselju kreće brzinom koja je za više od 10 do 20 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti u naselju kreće brzinom koja je do 10 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

[/size]
Članak 294.
(1) Novčanu kaznu na mjestu počinjenja prekršaja naplaćuju policijski službenici i službenici tijela jedinica lokalne samouprave kada su za to ovlašteni.
(2) Počinitelju prekršaja koji ne plati novčanu kaznu na mjestu počinjenja prekršaja izdat će se prekršajni nalog s uputom da novčanu kaznu može platiti u roku od osam dana od dana uručenja prekršajnog naloga.
(3) Radi osiguranja izvršenja kazne ili zaštitne mjere, odnosno osiguranja nazočnosti u prekršajnom postupku, policijski službenik može osobi koja nema prebivalište ili stalni boravak u Republici Hrvatskoj narediti mjeru opreza privremenog oduzimanja putne ili druge isprave za prelazak državne granice, do prestanka razloga, a najduže osam dana.
(4) Mjera opreza privremenog oduzimanja vozačke dozvole izriče se do prestanka razloga zbog kojih je izrečena, a najduže do 8 dana, na način i u slučajevima propisanim odredbama ovog Zakona.

(5) Policijska uprava ili postaja koja tijekom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj za koji je propisana samo novčana kazna u utvrđenom iznosu do 1.000,00 kuna, u slučajevima kada prekršajem nije izazvano ometanje ili ugrožavanje drugih sudionika u prometu, odnosno ako je prekršaj osobito lake naravi a počinitelj nije prije činio slične prekršaje može umjesto novčane kazne sudioniku u prometu izreći mjeru usmenog ili pisanog upozorenja.

(6) O izrečenim mjerama pisanog upozorenja ministarstvo nadležno za unutarnje poslove vodi evidenciju.
(7) Postupak, način izricanja i evidentiranja mjera pisanog upozorenja propisuje ministar nadležan za unutarnje poslove.