Skip to main content

Topic: Cessna 182- dimi iz motora (Read 11620 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cessna 182- dimi iz motora

A nije nitro  :D

Molim pomoć- danas sam na mjestu ispobavao model i vidim da baš ne prima gas i počelo se dimiti iz motorića, set-up je slijedeći:

Standard ESC 20A,
Nova Baterija Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack
Novi Motorić: TowerPro Brushless Outrunner 2408-21
Prop je standard 3 elise 8×6

sa tim modifikacijama sam letio dva puta i sve je bilo OK, jest da sam ga zadnji puta srušio i savinuo osovinu na motoru koju sam zamijenio novom

druga stvar koju sam napravio danas je da sam na stanici ( Art tech ) ugradio prekidač za 5-kanal i kad sam taj kanal uključio servači su bili jako brzi i imali su veći hod- bojim se da sam sa tim sj... nešto, to sam odmah skinuo stim da sam motor sa uključenim prekidačem probao na dvije sekunde.

Ima tko ideju- s čim da počnem, novi motor ili ESC


Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #2
Da, izriknia stator, sad sam rastavio, krivo sam napisao za elisu 8×6 je gore.

Daj ako imaš taj motor-kupim ili mi ga posudiš pa ti vratim kad mi stigne novi, kako želiš

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #3
nemam takav ali ce se naci nesto 

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #4
8x4 na 3S je plafon za taj motor
8x6 mu je dosao glave
Uzmi 2409-18 ili 2409-12 ako planiras ovaj prop da koristis
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #5
hvala na odgovorima, samo ima jedna pi..rija sve što bi mi odgovaralo je na BK :(

ako ima netko za prodati ili posuditi bio bih zahvalan jer sam ga sad vratio na 7,4V setup a to mi je presporo, sa prethodnom set-upom je baš bila živahna volila je lupinge   :)

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #6
:)
Kaj si opet nesto zdimil?

Jel sve sto bi ti moglo pasati sa HK-a na backorderu?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #7
:)
Kaj si opet nesto zdimil?

Jel sve sto bi ti moglo pasati sa HK-a na backorderu?

Ma da  ::)

već cijelo jutro kopam po HK i ništa pametno da nađem kaj imaju na stocku a da zadovoljava moju konfiguraciju baterije i propelera mada bi išao i na 8×4

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #8
A da baciš oko na RC Timer, njihovi motori su OK i obično imaju sve na lageru, dostava isto kao HK, ponekad i brža.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije


Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #10
uzmi odmah i koju rezervnu osovinu jer su prilično mekane, da ne čekaš kasnije 3 tjedna.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #11
imam ja tower pro 2409
cessna sa 2s leti bez problema s njim na elisi 8x4, na 3s ludujeodličan motor za cessnu

mana je kaj su osovine motora mekane pa se pri nekom kršu obavezno savinu
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000


Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #13
Tower Pro ti imaju osovine 3mm a ne 3,17 pa možeš sam napraviti osovinu od vodilica iz CD Rom-a, a one su skoro neuništive, ja probao
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Cessna 182- dimi iz motora

Reply #14
Uzel sam ovaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6614
a imam i towerpro ko tvoj i nemreju se uspoređivat....

ovaj koji si ti uzeo je tower pro motor, 2409, samo se prodaje pod brandom turnigy
imaš dva modela 2409 : 2409-12 i 2409-18 - jedan ima veći kv drugi manji, sve zavisi kaj želiš
ja imam 12t čini mi se
sve u svemu za cessnu je više nego dovoljan
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000