Skip to main content

Topic: ajde par pitanja u vezi elisa i sevo motora (Read 2134 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ajde par pitanja u vezi elisa i sevo motora

Zašto se elice balansiraju, tj šta se događa ako nisu podešene i kako moraju stajati da bi bile u redu ?

Kako se servo motori podešavaju ? pod pravim kutem znam da moraju biti ali ako može step by step

Repni setvo kako se on podešava ?

Dal je problem ako zadnja osovina tj ona kroz koju ide remen nije 100% ravna , jel mora biti 100% ravna ili će vrtit zadnji kraj ako nije ravna.

I još jedno imam dakle flymentora na helicu , on na gyru nema ništa za podešavanje, sve skupa se podešava preko kompa, kad stisnem jače gas okreće ga u zraku, koje parametre bi trebalo smanjit ili pojačat da se zaustavi ta vrtnja repa ?

ako može čim detaljniji odgovori bio bi zahvalan...


btw čovjek pod nickom "Niram" je ljudina, u jednom danu organirirali dostavu dijelova koje su mi trebali i sve na broju i ispravno :)

Odg: ajde par pitanja u vezi elisa i sevo motora

Reply #1
Zašto se elice balansiraju, tj šta se događa ako nisu podešene i kako moraju stajati da bi bile u redu ?

Kako se servo motori podešavaju ? pod pravim kutem znam da moraju biti ali ako može step by step

Repni setvo kako se on podešava ?

Dal je problem ako zadnja osovina tj ona kroz koju ide remen nije 100% ravna , jel mora biti 100% ravna ili će vrtit zadnji kraj ako nije ravna.

I još jedno imam dakle flymentora na helicu , on na gyru nema ništa za podešavanje, sve skupa se podešava preko kompa, kad stisnem jače gas okreće ga u zraku, koje parametre bi trebalo smanjit ili pojačat da se zaustavi ta vrtnja repa ?

ako može čim detaljniji odgovori bio bi zahvalan...


btw čovjek pod nickom "Niram" je ljudina, u jednom danu organirirali dostavu dijelova koje su mi trebali i sve na broju i ispravno :)

sto se tice servaca otprilike ovako (ako grijesim nek me netko ispravi

neznam koju stanicu imas ali evo ja cu objasnit sa esky-evu
znaci prvo diskonekt motor i esc
prkidac idle up povuces prema sebi na poziciju 1
sve palice tocno stavis u sredinu isto tako i trimere
spojis heli na bateriju i provjeris servace svi moraju biti na 90 stupnjeva i to bi trebalo biti to sto se tice podesavanja servo uredjaja

balansiranje elisa za to ti je potrebna ona mala vagica
stavis elise zavidas vidu i vidis koja ti je laksa izrezes trakicu npr izolirke i zaljepis na nju
e sad trebas vidjet di je centar of gravity....
ustvari da ne tipkam evo ti video di je odlicno objasnjeno..
Blade Balancing 101
 

Odg: ajde par pitanja u vezi elisa i sevo motora

Reply #2
Zašto se elice balansiraju, tj šta se događa ako nisu podešene i kako moraju stajati da bi bile u redu ?

Elise se balansiraju prvo staticki, a onda dinamicki.
Ako nisu podesene helic "prdi" u zavojima i ima manju iskoristivost.
Ako su jako razbalansirane trese se sve ko mutavo

Kako se servo motori podešavaju ? pod pravim kutem znam da moraju biti ali ako može step by step
Rukice pod pravim kutem, nakon toga sve do vrha pod pravim kutem.
imas raznih step-by-step gajdova po netu. Zavisi od helica.

Repni setvo kako se on podešava ?
Rukica pod 90, elise da malo grabe u suprotnom smjeru od smjera vrtnje glavnih rotora

Dal je problem ako zadnja osovina tj ona kroz koju ide remen nije 100% ravna , jel mora biti 100% ravna ili će vrtit zadnji kraj ako nije ravna.
Nije problem, ako zelis da se sve razleti nakon 1 min.

I još jedno imam dakle flymentora na helicu , on na gyru nema ništa za podešavanje, sve skupa se podešava preko kompa, kad stisnem jače gas okreće ga u zraku, koje parametre bi trebalo smanjit ili pojačat da se zaustavi ta vrtnja repa ?
Ovdje mozes 10 parametara podesiti, pocni sa vecim gainom.
 
Wesp
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24