Skip to main content

Topic: rusenje mlaznog aviona (Read 73773 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #195
da.....za tvrdo lotanje sa mesingom mi ipak treba acetilen a toga nemam...bbbuuuuuu
[attach=1]
hm , hm , hm , hmmmmmmm   kakve su to boce ??? nesto cudno izgledaju , a pa da , ne treba da se cudis ja sa
njima  :o vec godinama trvrdo i meko lotujem i nema nikakvih problema , a ona mala boca ? u njoj je zemni gas
modeljet  ;D ::)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #196
Da, tvrdo lemljenje mogu raditi za zemnim plinom ali uglavnom mesing..bakar i sl. Ali ne znam da li bi se inconel mogao tvrdo lemiti ???? ??? ???
Tu sam malo zabrinut. Nema veze ...ima vremena  jednostavno sada radim na balansirki i baš nemam puno vremena ali posvetiti ću se toj problematici kad nadjem vremena...do tada....imam prijatelja koji je vičan tom poslu tako da tvrdo lemimo zajedno ..on lemi ...ja radim pripremu rada i dimenzije 8) 8)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #197
[attach=1]
 :) grupna slika nasega kluba za pocetak ove letacke sezone , tako radimo svake godine  ;)
[attach=2]
  ??? moje turbine spremne za ovu godinu  ???
[attach=3]
 :) a evo i mene sa mojim modelima koje sam donio taj dan i naravno leteo sa njima  ;D
[attach=4]
 ??? moji modeli izbliza jedan heli i jedan mlazni  ;) :)
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]
 ??? mlazni od jednog kolega , inace jedan odlican jet pilot  ??? ::)
[attach=8]
 ??? :P ovaj leti jako brzo ( 270 km /h )   ??? ???
[attach=9]
 :) :D pripremanje za let male turbine Kolibri   :P
[attach=10]
  ;) nostalgija od jednog naseg kolege pilota  ::)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #198
Lijepe slike...puno mlaznjaka...bravo!

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #199
[attachimg=1]
fenix  ...... nakon slijetanja mlaznoga aviona pilot pun ponosa u pozi ,,,,,,,,   :P :D :D modeljet

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #200
BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) VJERUJEM DA JE OSJEĆAJ NAKON SLIJETANJA FANTASTIČAN !!

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #201
Da ,dobra fotka Mr. Bolt... ;D ..hvala na svim fotografijama Cvetko..Kišna večer u Splitu,pa je lijepo vidjeti sunce,barem, na slikama... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #202
        [url=http://www.youtube.com/watch?v=QH7SOkUSbzo#ws]Cvetko over Pampa ;-)]   Cvetko over Pampa ;-)http:// 
    ::) a sada malo prakse   , vezbanje slijetanja sa mlaznjakom na nasem aerodromu vremenski uslovi odlicni i cijeli let je protekao bez problema
        :D  malo o avionu ; teh. podaci tezina pri poletanju 10.5 kg gorivo petolium 2,8 lit  , krilo stiropor 1,95m  raspon  trup epoxi  domace proizvodjne
        stanica graupner mc 20  frekvencija 2,4 ghz  ugradjeni 5 komada digitalnih servoa od hoby king  turbina domace proizvodnje potiska oko 9 kg
        avion je do sada napravio 38 letova avion ima za upravljanje komandu , za dubinu / visinu  elerone , i vazdusne kocnice , avion nosi u sebi
        za obskrbu strujom dvije lipo baterije po dvije celije ( 7. 4 v) onoga koga ova tema zanima nadam se da ce da uziva gledajuci to ...... ??? :P

  

 

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #203
super to tebi ide, i turbina je izdržljiva i lijepo letiš. respect  :)

jel se spremaš ubaciti ju u neki prikladniji model?
pošto, ruku na srce, malo je čudno vidjeti trener model s turbinom u sebi,
ok za testiranje pogona i dok savladaš komande, ali to si položio s 10  8)

ima vrlo povoljnih modela, nisu skupi ni za opskrbiti elektronikom
brži su od ovoga što sada letiš,
a daju se dobrano usporiti za slijetanje, a i kod polijetanja ne treba velika brzina.

http://www.nitroplanes.com/fa120nigasje.html

nisam to ja izmislio, već je to bilo preporučeno od iskusnijih, ljudima koji su napravili turbine, pa se raspitivali u temi za pogodan model,
da je stabilan i da se da usporiti, te lagan za transport (rastavlja se krilo)
no nažalost ta turbina u Hr za sada još nije poletjela  :'(

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #204
super to tebi ide, i turbina je izdržljiva i lijepo letiš. respect  :)

jel se spremaš ubaciti ju u neki prikladniji model?
pošto, ruku na srce, malo je čudno vidjeti trener model s turbinom u sebi,
ok za testiranje pogona i dok savladaš komande, ali to si položio s 10  8)

ima vrlo povoljnih modela, nisu skupi ni za opskrbiti elektronikom
brži su od ovoga što sada letiš,
a daju se dobrano usporiti za slijetanje, a i kod polijetanja ne treba velika brzina.
 :
http://www.nitroplanes.com/fa120nigasje.html

nisam to ja izmislio, već je to bilo preporučeno od iskusnijih ljudima koji su napravili turbine, pa se raspitivali u temi za pogodan model,
da je stabilan i da se da usporiti, te lagan za transport (rastavlja se krilo)
no nažalost ta turbina u Hr za sada još nije poletjela  :'(
  :) hvala na savijetima , Tomislave  moja turbina ne pase u taj model , ali to i nije vazno moja koncepcija rada je napravi sto vise mozes sam pa se onda vini u zrak , zato kazem ti mozes to jos uvijek da probas avion imas na viziru jos turbina , puno uspijeha  ;D modeljet -  men

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #205
Fantastično!!! Bravo Cvetko!!!!!!


Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #207
[attach=1]
 ;DOvo je moj favorite model s njim sam poceo da letim sa turbinama koje sam sam napravio i kasnije se te iste pokazale pouzdane u radu da se sa 
   njima moze da leti tada su te turbine prije pet sest godina pravile potisak oko 8 kg.  medjutim kako je vrijeme odmicalo a moje turbine postajale sve
   jace , doslo je vrijeme da moj model koji je pretezno napravljen od drvenih letvica balze stiropora sperploce i mnogo lijepila nije bio adekvatan
   dovoljno jak da izdrzi kasnije razvijene turbine sa velikim potiscima , u proteklim godinama i u nizu spektakularnih kreseva , odlucio sam ove zime da
   da napravim vitalne dijelove ovog modela od kompozitnog materijala kako je sve to islo pokusacu da prikazem u slijedecim prilozma moj rad sa
    kompzitnim materijalima  :P ;D
[attachimg=1]
[attachimg=2]
   ???Na ovim slikama se vidi kako sam poceo da izradjum trup aviona koji ce mi kasnije da posluzi kao pzitiv kako bih kasnije kada bude gotov  :P
        mogao da napravim negativ kalup , da se kao prvo razumijemo ja to sve radim iz ljubavi prema mom hobiju , ja nemam  frez masine na kome bih
         mogao to sve lijepo da isfrezam , dakle skoro je sve manuelno za sada toliko , nastavi ce se  :-[ :D ;)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #208
[attachimg=1]
 :D mala greska , ovo je moj favorite model    :D :D ::)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #209
Svaka cast Cvetko, nastavi nas izvjestavati sa svojim masinama!