Skip to main content

Topic: rc katamaran kina - tjuning :) (Read 10767 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rc katamaran kina - tjuning :)

odlučio sam se malo tjunirati katamaran :)

plan je

maknuti staru elektroniku, da ne štrikam, ako ode 31,5m od obale pa da ostane tamo i staviti 35mhz set

maknuti stari regler, za slučaj da je on "štopao"  motore

i na kraju pošto me nisde odgovorio od plana da se ugradi 2 reglera, pa da se upravlja kao na tenku :)

ugradnja kormila, izraditi će se od lima, pant je iz lokalnog dućana, a servo graupner standard c577

motori ostaju koji su bili (speed 380? niš ne piše na njima), imaju neke dodatke metalne za hlađenje, mislim da će biti ok

regler je HK 30 brushed







Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #2
(moram još proučiti ove nove opcije postavljanja slika...)

uglavnom,

prvi testovi, u kadi su pokazali "vrtoglavih" 89W (po HK wattmetru) za oba motora :)


testna baterija je bila 2s lipo

max je bilo 14A, tako da ni regler ne treba posebno hladiti, ali ovo ostavljam pod upitnikom, jer je proba trajala kratko
ako će se grijati previše, nalijepiti ću neki komad aluminija na njega i to je to

slijedi izrada kormila i "lansiranje" u vodu





Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #3
ok a sad pitanje: kak si to mislil: "u slučaju da je standardni regler blokiral motore"?

ako i je blokiral za svaki slučaj stavi hlađenje na motore!!!!
ja kad sam ispraznio batku na high windu, cca 10 min, motori su podosta bili topli skoro pa vruči,tak da......

daj složi,stavi u pogon i naravno očekujemo snimke????

sretno!!!

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #4
blokirao, u smislu da su ga tak složili da im daje manje struje, da se sve skupa ne pregrijava


Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #5
heh onda im kod high winda baš i nije uspjelo!!!!!   :D  :D  :D

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #6
Bok dečki!

Sličan čamček imam i ja i već sam ga mislio lagano u smeće,jer lovi na 10-15m i banana,ali kad ide,ide dobro!

I ja ću ga na isti način isfrizirati pa se javim! ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #7
vidimo se onda na bandeku ili jarunu na maidenu :)


Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #8
Može!

Sad ste me navukli,upravo sam naručio novo alu kormilo i razmišljam otići sutra kupiti alu ili mesing cjevčice za omotati oko motota za vodeno hlađenje.
Da,da,naručio sam i novi remen za paljenje čamca metanolca 10 ili 15 ccm,više neznam!;D ;D ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #9
mislio sam i ja naručiti kormilo, ali to je 3 tjedna čekanja minimum iako je fakat badave, na ebayu su 10 baksa, sa free shippingom

koje si uzeo, 75mm?


misliš one mesing cjevčice iz bauhausa koristiti?

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #10
ma bakar je zakon!!!!!!! hehehehehehehehehehehh!!!!!!

a jeb... mu ma.....  teški je ko ku..... !!!!!! al možeš ga lemit....... heheheheheheheehehe!!!!!

u svakom slučaju sve što je tako jeftinno isplati se kupit jer fakat jeftinije ne može.....

em izgubiš vrijeme, em izgubiš živce, em se najeb.... nabavit baš ono što trebaš..... ah u p.m.; KUPI i bit češ zadovoljan!!!!!!!

moje iskustvo!!!!!! a pošto sam ja tvrdoglav  i dalje se jeb..... napraviti sam..... i onda to na kraju ne ispadne kak treba; tu je negde al nije to to!!!!!

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #11
ak će ići bolje od bijelog dobiti će i pravo kinesko kormilo, do tada mu ne gine limena varijanta :)


Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #13
imaš takvo jeftinije na e-bay.com .... 9.5 mm 10.99 usd

ja sam isto neručil za high wind takvo.....

a za ovu jurilicu sam napravil iz bakrene cijevčice i običnoga flaha 1-2 mm......

Odg: rc katamaran kina - tjuning :)

Reply #14
Je,to su ta krmila za 10 baksi pa kad stigne,već su ih šipirali.A sad u bauhau po cijevčice,jer mi je usput!
Kaj bumo se igrali :D :D :D

Prvo potrošimo bakterije,pa koji deci metanola,a onda hićemo jedralku u vodu!
Jupiiiii!!!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian