Skip to main content

Topic: Nine Eagles Solo Pro servo problem (Read 3526 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nine Eagles Solo Pro servo problem

Danas mi je napokon stigao solo pro sa HK i nakon samo par minuta koristenja nastao je problem. Nakon sto stavim bateriju u heli jedan servo konstatno trza bez da na TX-u ista diram.

mSR Blade, servo twitching

Ovako to i kod mene izgleda. Svaka pomoc je dobro dosla..

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #1
Imaju manu trimer nije neki, nova elektronika jedino rjesenje

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #2
Procitaj komentare ispod ovog videa na youtube-u, mislim da ti je tamo dosta receno.
3 x rc helikopter :P

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #3
To je za mSR Blade helic, video sam stavio jer je slican problem kao i kod mene..Iz HK me traze slike pa cemo vidjeti sta ce oni reci..

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #4
Ma isto to meni izgleda na jednom i drugom heliju. Isti princip rada samo malo druugacije vizualno. ;D
3 x rc helikopter :P


Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #6
Iz tvog snimka se vidi da ti osovina sa navojem na cijem donjem kraju je zupcanik ima mali aksijalni luft pa ti to mozda utjece na "feedback" serva jer je na tom navoju spojen i potenciometar od feedback-a. Vidi je li mozes nabit taj zupcanik vise na osovinu da ti luft bude manji (tako da se osovina ne moze puno micat gore-dolje). Ako to nije uzrok onda ti je vjerojatno potenciometar u ku@#u ili problem s elektronikom. Dakle nemam takav heli pa je ovo moja pretpostavka iz par videa i postova na iste sta sam vidio ;)
3 x rc helikopter :P

 

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #7
T. mi je prvo palo na pamet isprobati ali nazalost nije dalo rezultata..Sada sam rastavio kompletnu elektroniku i izvadio service i sve natrag vratio i cini mi se da je problem skoro rijesen, jos tu i tamo zatrza servo ali puno je bolje.. ;D

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #8
HAHAHA pa to je to.. kad mobitel zašteka, lupiš ga malo u zid, i ko nov  ;D
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #9
Iz tvog snimka se vidi da ti osovina sa navojem na cijem donjem kraju je zupcanik ima mali aksijalni luft pa ti to mozda utjece na "feedback" serva jer je na tom navoju spojen i potenciometar od feedback-a. Vidi je li mozes nabit taj zupcanik vise na osovinu da ti luft bude manji (tako da se osovina ne moze puno micat gore-dolje). Ako to nije uzrok onda ti je vjerojatno potenciometar u ku@#u ili problem s elektronikom. Dakle nemam takav heli pa je ovo moja pretpostavka iz par videa i postova na iste sta sam vidio ;)

Dobro oko:)
Kod mene je ista stvar , tako je došao, i na rcgroups navode da je najbolje to odmah riješiti ali ne sjećam se iz kojeg razloga, da ipak ostane malo lufta.
Bed je ako nije otkriven razlog trzanja.

Kod mene se stvar s trzanjem bez obzira na luft nije događala.
No ako je nestalo skoro do kraja, možda da ga rastaviš još jednom pa ponovo sastaviš da stvarno potpuno nestane:)

Bed je ako nije otkriven razlog trzanja.

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #10
Malo sam ih razradio i trzanje je skroz nestalo a razlog zasto se to desavalo mi je ostao nepoznat..

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #11
odi na rcgroups solo pro 2 forum. Tamo imaš temu samo o solou i pokrili su ama baš sve. Postavi pitanje bude netko odmah odgovorio.
Ima i hrpe modifikacija za solo, definitivno najkorisnija za mini plug za baterije.

Sretno letenje!

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #12
Malo sam ih razradio i trzanje je skroz nestalo a razlog zasto se to desavalo mi je ostao nepoznat..

Postoji mogucnost da je razlog trzanja direktno vezan sa potenciometrima ako su isti nize kvalitete pa nije bas najbolji kontakt klizaca u potenciometru sa kliznom stazom. Ja sam imao slican problem sa nekim rc auticima kojima je servo koncipiran na slican nacin. Zamjena potenciometara boljima takodjer je opcija samo treba kopat po netu dok nadjes adekvatnu zamjenu u istim gabaritima.... ;)
3 x rc helikopter :P

Odg: Nine Eagles Solo Pro servo problem

Reply #13
Mislim da je čak jednostavnije uzeti cijelu novu plocicu nego se zafrkavati sa trazenjem zamjene po netu i lemljenjem..