Skip to main content

Topic: trebam pomoc iskusnih hakera (Read 5631 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

trebam pomoc iskusnih hakera

imam ap pomocu kojeg se spajam na lokalnu wifi mrezu preko koje izlazim na net, uredjaj je wl5460ap. sada se na uredjaj spajam sa kablom, a htio bi se spajati wireless. imam i d link g684t router kojeg bi spojio na ap i koji bi trebao slati wireless signal po stanu kako bi se ja na njega mogao spojiti laptopom i tako izlazio na net.

uspio sam se wireless spojiti na d link, ali ne mogu izaci na net, mucim se s time vec par dana i nikako ne ide. moze li se to upopce izvesti posto d link nema wan port vec samo 4 lan porta, dsl ulaz i wireless i ako moze molim pomoc jer bum poludel ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #1
mislim da D-link moras staviti u status "bridge" sa "mreznim izlazom"

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #2
Airlive ti je vjerojatno u 'client modu' kada se preko njega spajaš na net, tako da wdm preko d-linka nije moguć.
Mislim da bi rješenje bilo da povučeš utp kabel između Airlive-a i d-linka. Airlive ostaviš kako je i sada - dakle spoj na net, a laptop i ostala računala spajaš kao wlan mrežu na d-link, koji je onda preko jedno porta switcha spojend kako sam i rekao. Wan port ti uopće nije potreban u ovom slućaju. Postavi i neku suvislu zaštitu na wlan da ne uveseljavaš susjede, ako nešto nije jasno, zvrcni me.
Damir
PS. nisam haker

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #3
airlive i d link su vec spojeni kablom. kada spojim laptop kablom na d link imam izlaz na net, ali ako pokusam preko wirelessa onda ne ide nikako.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #4
airlive i d link su vec spojeni kablom. kada spojim laptop kablom na d link imam izlaz na net, ali ako pokusam preko wirelessa onda ne ide nikako.
Gdje koristiš DHCP server  (ako ga koristiš) za dobivanje lokalne IP adrese na wlan portu laptopa? Trebao bi biti na Airlive, tako da je d-link samo 'store and forward' ?
Damir

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #5
airlive i d link su vec spojeni kablom. kada spojim laptop kablom na d link imam izlaz na net, ali ako pokusam preko wirelessa onda ne ide nikako.
Gdje koristiš DHCP server  (ako ga koristiš) za dobivanje lokalne IP adrese na wlan portu laptopa? Trebao bi biti na Airlive, tako da je d-link samo 'store and forward' ?
Damir

zaboravih reci da je airlive sada u wisp modu.
 nisam bas s mrezama na ti, tek se par tjedana bavim time, vise iz zanimacije nego iz potrebe.

dhcp je ukljucen na airliveu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #6
Hm, čudno da neće raditi, probaj otići u CMD i pingati Airlive i D-link. Moraš dobiti odziv Airlive-a na laptopu.  Svo troje bi trebalo biti u istoj  lokalnoj mreži, npr. 192.168.2.xxx, gje su xxx zasebni brojevi za airlive, d-link i tvoj laptop.
Ta konfiguracija bi morala raditi , ja sam ovaj tren baš spojen na slićan način.
Damir

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #7
brobat cu kada dodjem doma pa javim kak je pinganje proslo.

hvala na pomoci
struja zakon, nitro USTAV

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #8
hvala na pomoci
Javi kako je prošlo, ovo postaje interesantno, ili kako kaže Murphy: svaki veliki, nerješivi i fatalni problem ima vrlo jednostavno rješenje !  :D
Damir

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #9
vjerojatno je neka sitnica, ali d link ima softver za ubit se. nisam se susreo s necim takvim, a s obzirom da nisam znalac meni je pola toga tamo "spansko selo" :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #10
t-com i ostali ISP su duzni ti pomoci, najbolje ti je da nazoves i da im objasnis problem i onda ce ti oni govorit sta da klikas

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #11
radi se o tome da ja nemam svog isp-a vec da se spajam na lokalnu wifi mrezu. sa airlive uredjajem se spajam preko antene na drugi uredjaj na obliznjoj zgradi preko kojega izlazim na internet,  isto rade i drugi iz mreze, nas nekoliko dijelimo isti izlaz na internet.

struja zakon, nitro USTAV

Odg: trebam pomoc iskusnih hakera

Reply #12
slozeno!

problem je da se uredjaji medjusobno nisu vidjeli kada bi na d linku promijenio ip adresu u isti niz kao i na airliveu pa sam promijenio adresu airlivea i sada sve radi.

hvala na pomoci...
struja zakon, nitro USTAV