Skip to main content

Poll

Jel bu uspješno poletio ?

  • DA
    19 (86.4%)
  • DA, nakon par neuspjelih pokušaja
    3 (13.6%)
  • NE, ni nakon njih....
    0 (0%)

Total Members Voted: 20

Topic: HET ME 163 Komet - Prop Jet (Read 56149 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: GPS log s modela - zanimljive brojke :)

Reply #135
Bravo!


Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #136
Thnx svima,
podrška puno znači  :)

sada jedino preostaje pričekati 4S koja je kupljena ali je na backorderu....  :(
pa bumo opet mjerili  :)

temp motora nakon leta 52°C, hladno rekli bi.
max temp reglera tokom leta 73°C (logger mjeri temp u njemu, na površini je oko 60°C)
batka mlaka, oko 37-40°C   (16C se cucla iz nje, nije ni čudo)

mislim da bi to moglo potrajati iako tako ludo juri  ;D

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #137
mnogom dobro ... gust citat i gledat


Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #138
Ma stari poštovanje nemam riječi 300+ 8) to je moja brojka :D svaka čast.

lp lija

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #139
stvarno svaka cast !

to stvarno treba znat kontrolirat i letit pri tim brzinama :D
brza je ta mala crvena svinjica jako :D

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #140
Čuj,a da prijeđeš lagano na RC RAKETNO MODELARSTVO (ako tak nešto postoji),jer vidim da te krenulo!!!???

 ;D ;D ;D

LP!

Dražen
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #141
a čuj, ignition switch već imam,  još da naletim na koju odgovarajuću raketicu.... hmmm
no ne bi bio prvi kome je to palo na pamet  ;D
s njima potegnu BOLESNO na koju sekundu



model je dobra podloga za nabrijavanje, jer nema kaj ne stane unutra, 1 veliki motor ili 2 motora, 2 reglera, 2 batke... ideš  :D
ja sam se odlučio za neku sredinu, no u rukama denisa i lije, vjerujem da bi nabrali i 400+ samo tako,
motore od 2-3 kW i reglere od 200A već imaju...   :)

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #142
a čuj, ignition switch već imam,  još da naletim na koju odgovarajuću raketicu.... hmmm
no ne bi bio prvi kome je to palo na pamet  ;D
s njima potegnu BOLESNO na koju sekundu



model je dobra podloga za nabrijavanje, jer nema kaj ne stane unutra, 1 veliki motor ili 2 motora, 2 reglera, 2 batke... ideš  :D
ja sam se odlučio za neku sredinu, no u rukama denisa i lije, vjerujem da bi nabrali i 400+ samo tako,
motore od 2-3 kW i reglere od 200A već imaju...   :)

DA, DA i to bez greške vidimo mi da taj mali stroj more više nego što mislimo

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #143
idešššššš....

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #144
ha ništa Tomo, ako ga netko kupi treba ići dalje, brže - još je ostalo puno prostora do 800 + kilometara koliko je letjela inferno delta s prerađenom turbinom...jednom kada kreneš ovim putem to je one way ticket koliko god brzo išao uvijek je sporo - Dugoselci znaju o čemu govorim... 8)


lp
Toni

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #145
Za raketni pogon obratite se nicku 'nisde' ovdje na Friku, on je i raketni modelar. MIslim da kod nas ima motora za klase S1....

Tomo, dok čekaš BK za 4S... da te podsjetim 2S+2S= ?   , a kod mene možeš birati nano 1000, 2000, 3000 sve svježe i 'need for speed'  ;) .

Damir

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #146
D.
lthat is the spirit . :)


lp
Toni





Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #148
ma sve to divno izgleda na youtubeu, ali bojim se da se ne desi neko sranje,  :-X
jer obično se dogodi kada se ljudi opuste  :-\ a ovo se sada leti opušteno,
pa na zadnjem filmu je model u zraku a ja selim tripod i nosim ga po livadi dok on leti sa preko 100 na sat, i još namještam kut da bolje ulovim slijetanje...
LINK: http://tinyurl.com/kameratripod
ili kad pored glave protutnji sa preko 200, i niš', ravna crta. a to nije pametno nikako. samo velim kaj se dogodi kad se ljudi opuste...


sjećam se kada me prao adrenalin kada sam bacao prvog easy stara, pa zagija, mustanga, F5, nitro miga7... ma bilo ih je oko 15ak ak različitih
i evo trenutno me163 je nabrao debelo preko 200km/h, naravno da je bilo i treme i adrenalina.  :)

i nakon 10ak letova... dogodi se to da više ne pere tak, iako ide jednako brzo.
a bez obzira kaj ide brže od onoga prije, djeluje mi kao da stoji u zraku, nikako da dođe nazad, bar ne onak brzo kak bi htio, kako se činilo da ide u početku  ;D
 Toni me davno upozorio na to, ali sam mislio da bunca....  ::)
shvaćam kako je dugoselcima, oni su odavno oguglali na 200+,  bed je to. Eh da me bar još pere zagi sa nekih 120.
manje je opasno i za mene i za druge na livadi.


thnx diogen i lija  :) javim se ako ova baš ne dođe u neko dogledno vrijeme.
jer na 4S bi moglo cuclati oko 80A što je malo puno C za manji kapacitet (zbog iste ukupne mase kao 3S) pa mi bed to sisati iz tuđe batke  :(

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #149
ma nemaš straha, iz ijinih baterija poteče i  do 140A.

300+,  svaka ti dala 8)