Skip to main content

Poll

Jel bu uspješno poletio ?

  • DA
    19 (86.4%)
  • DA, nakon par neuspjelih pokušaja
    3 (13.6%)
  • NE, ni nakon njih....
    0 (0%)

Total Members Voted: 20

Topic: HET ME 163 Komet - Prop Jet (Read 56151 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #150
kad vidim kaj tomislav piše u jednu mi je ruku drago jer mene andrenalin i dvesto otkucaja pere i kod najamaterskijih modela, ali opet se klanjam njegovoj visosti i želim si jednom letjeti kao on.....
samo gas  ;) ;)
dx9-xd8-gobac630


Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #152
znači nije im dugo trebalo... :)


Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #153
da li je to njušim "ekstremni makeover " :)


Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #155
nakon kaj su vidli Lijinog EDF bumbara pored prop ME163...

pojavila se i EDF ME163 verzija!  ;D

http://www.highendrc.com/index_eproduct_view.php?products_id=276



u to bi bilo fino stavit 1w30 :)

Pa kud su ga prije snimili a još nisam zaštitio proizvod :)
1w30 tu paše bez greške i još dvi, tri kapljice maslinova ulja da podmaže krila da lakše klizi kroz zrak i mmmm. 8)

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #156
Evo nakon dugo vremena i skupljanja prašine napokon našao malo vremena za ME 163
ubacio sam poznati setup od race rata i napravio neke testove.

Znači motor het 1w30 4400 kv i 4s 3700 35C s 4.7x4.7 cam speed propom nabrijan na 1700W i puno ampera neznam točno jer naš loger od 130 A
mjeri samo do 143A ali ima dosta.

Vozio sam sam ga i s 3s 2w20 dosta dobro ide odnosno u poniranju 310kmh.

Što kažete jel bude ovo strava???

Ima neki i video nabrzinu

me 163 with 1w30 4s lipo 4.7x4.7 cam speed prop TEST!!!!!





i par slikica




lp lija






Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #157
malo da procistimo usne kanale ,nadam se subota ????

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #158
Ma Lijo kad ti nešto uzmeš u ruke uvijek je to strava.  ;D
Ići će to sigurno brže nego do sada jer si ga cjeloga još dodatno opteretio dodavši dobrih 25-30 posto težine. Morat ćeš dobro pripaziti kod slijetanja jer i s prijašnjim set upom nije htio dole pa je Tomislav morao dugo ispuhivati nakupljenu brzinu. Mislim da ćeš ići u blagom poniranju između 360-400 km/h s tom dodatom težinom. No, postoji samo jedan način da provjeriš je li ta konstrukcija predviđena za takve brzine. Sretno na testnom letu.
Ako je 1700 W na 4S onda vuče na svježe napunjenoj batki u piku 102 A, a kasnije se stabilizira na nekon manjoj amperaži. ;)
lp
Toni

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #159
Ma Lijo kad ti nešto uzmeš u ruke uvijek je to strava.  ;D
Ići će to sigurno brže nego do sada jer si ga cjeloga još dodatno opteretio dodavši dobrih 25-30 posto težine. Morat ćeš dobro pripaziti kod slijetanja jer i s prijašnjim set upom nije htio dole pa je Tomislav morao dugo ispuhivati nakupljenu brzinu. Mislim da ćeš ići u blagom poniranju između 360-400 km/h s tom dodatom težinom. No, postoji samo jedan način da provjeriš je li ta konstrukcija predviđena za takve brzine. Sretno na testnom letu.
Ako je 1700 W na 4S onda vuče na svježe napunjenoj batki u piku 102 A, a kasnije se stabilizira na nekon manjoj amperaži. ;)
lp
Toni

onda naš loger ne pokazuje točno

A što se tiče brzine i krila vač su ljudi probali i s dva motora na nekih 222Mph i drže dobro

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #160
Ako je formula i dalje ista W=AxV - u ovom slučaju 1700W=102A x 16.6V

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #161
ideš, izmjenom setupa si okretaje digao s 32000 na nekih 50ak tisuća, ne?  ???

dobro da je gore karbonom ojačani graupner prop, jer pri tim brzinama nema zezancije  8)

http://www.nesail.com/detail.php?productID=2201


koliko ampera na kraju to cucla? nisam gledao spec. motora, ali valjda može to podnijeti.
regler je s himodela? vidim dobar komad hladnjaka, valjda će biti dosta. nemoj stalno na ful gasu.
ali ni na pola, po mojim testovima, onda se još više grije!  samo full, pa nula, okret nazad, prelet, i onda opet...

ima koju stranicu prije log s reglera od jednog leta tog me163, iako je bilo oko 20ak preleta na full snazi,
ništa se nije ugrijalo da ne možeš primit rukom, a bilo je vruće vani, ljeto.

ma model je mrak,  oblik da ne povjeruješ da ide preko 100 na sat, a ide puno puno brže  8)
ali vidim da mjesta ima bar za još jedan takav setup pa u pusher kombinaciju u rep.   ;D
http://tinyurl.com/doubleme163

tko stavi kotače na njega, napravio je pravu stvar

ME163 Komet Take-off

ima tu negdje u ovom topicu osim ove slike, i sliku serva od 5gr unutar modela, a kolica otpadnu akda izvuče osigurač,
tako da je masa na modelu u letu +5gr samo...
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1294874&page=33

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #162
pa sad neznam ni sam loger dođe do kraja a po računici ispada 102A samo znam da regler od 120A koji more do 150A par sek.
bude dobro zagrijan a motor od 120A bude vruč ;)

Možda je to limiti logera valjda ide preko 1700W ;)

lp lija
 

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #163
e, vidi ovo: http://www.ecalc.ch/motorcalc_e.htm?castle

složio sličan setup npr,  neka velika batka od 4S koja može hraniti setup, ukucao sam kapac. 6Ah da ne zeza s C ratingom i strujom pražnjenja...
1w30 motor, prop 4.7x4.7, cucla oko 130A, 55000 rpm, 410 kmh pitch speed propa,
1500gr potiska na tlu(zato ti ga i drži okomito kada ga držiš, trebao si to snimiti, da vide ljudi što NE raditi doma  :P  :D )


ima nešto crvenih polja.. no mene brine ova, brzina vrška propa pri rotaciji je oko 1300km/h.
koliko je ono sigurno? jer očito dolazi do probijanja brzine zvuka na vršku, nije to nešto spektakularno kao kada pravi avion probije zid,
samo se čuje neko pucketanje uz buku motora.. ali nastaju oštećenja propa i može se sve razletiti...  ::)

[attachimg=1]


Quote
If your tip speed is greater than .92 mach you should reduce RPM to achieve maximum thrust. Do not exceed the published operating limitations of your engine or propeller.

Over .92 mach the airflow begins to detach from the propeller which decreases efficiency and dramatically increases noise. To improve performance and public relations you should consider reducing RPM so as to fall within the .88 to .92 mach range. Your propeller will be producing maximum thrust which is good for you, and less noise which is good for all of us.

kalkulator
http://www.pponk.com/HTML%20PAGES/propcalc.html

Odg: HET ME 163 Komet - Prop Jet

Reply #164
pylon, tvoj motor, sličan prop...
http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?t=63985&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=d0258bf9a862222bee76bce5a873bb47

mjerenje na 3S

Quote
Ta setup sem imel že od prej doma in mislim,da bi na 4S razneslo motor,ker že na 3S se vrti za pop....t.
Amperi bi bili potem res še samo za YGE 160Fai, ipd.



malo možda skratiti žice? vidim na slikama da ti one od motora idu skroz oko reglera pa zavijaju...
a oni su stavljali i deblje i kraće od stock.



ali treba paziti... vrag ne spava...  :(