Skip to main content

Poll

Jel bu uspješno poletio ?

  • DA
    19 (86.4%)
  • DA, nakon par neuspjelih pokušaja
    3 (13.6%)
  • NE, ni nakon njih....
    0 (0%)

Total Members Voted: 20

Topic: HET ME 163 Komet - Prop Jet (Read 56042 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet

Reply #45
kad ide filmić?
zanima me kaj se dogodilo?
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #46
evo kaj je bilo

preporučam fullscreen, ovako se slabo vidi   :)

http://www.youtube.com/watch?v=TyYBYzuG5aU#ws

Hvala toniju na bacanju, te klingoncu, figaru i joletu na search partyu,
nakon prvog slijetanja nismo mogli naći model, ono kada je ostao bez gasa pa sam morao sletiti iz prve.

mislili smo da je sletio dalje nego što je, a ne 100m od nas, i onda sam ga našao dok sam se vraćao u auto po kapu  ;D

i bez motora ide ko mutav, ne gubi na brzini kao ostali modeli koje sam do sada letio  ???


Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #48
svaka čast Tomo, ide ko blesav :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #49
Super, RCSpeedo mi je izbacio 150 kmh slušajući tvoj prelet  :)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #50
thnx, mislim da si puno i rekao, oko 100 kmh je realnije, ipak se radi o 3S  ::)

kako sada stvari stoje, pri postignutih 32 400 RPMa  brzina zraka iza propa je 233kmh,
model jasno ide sporije, jer ima tu i nekih otpora, nisam pazio na sve kao jedan drugi modelar  ;)
a koliko točno ide, nisam stručnjak, pa ni ne znam dok ne stigne GPS.



sada na filmiću vidiš kako bi boje na donjem dijelu trupa bile nebitne  :)

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #51
Je, to stvarno ide samo na osjećaj i stopostotnu koncentraciju. Što ćeš dalje jer vidim da ih ima koji idu preko 300 kmh  ;)?
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #52
dečki, model je prava puslica, onako kako izgleda tako i leti.... 8) 
 
jučer je bio pravi ljetni dan tako da se stekao dojam o tome koliko se to sve skupa grije....
 
istina je što kažu za fiber modele - u zraku izgledaju kao pravi i smooth klize kroz njega zahvaljujući svojoj glatkoj površini....
 
Tomin meser već na 3 ćelije ide odlično, a što je najvažnije odletio je nakon maidena nekoliko letova i doma otišao zadovoljan s čitavim, za sve nas potpuno nepoznatim, modelom...
 
model je vrlo zahvalan jer u njega se da staviti još jače set upove, na 4 ili 5S no mudar čovjek počet će sa slabijim (premda je ovdje riječ o preko 700 W) pa ići prema jačem upoznavajući model, njegove letne karakteristike, kakav je na polijetanju, slijetanju itd. te tako provesti s njim, vjerujem, dugo vremena... ;) 
 
inače, vrlo široki trup daje mu praktičnost kod manipuliranja komponentama posebno s motorom, nije sve usko i sabito kao kod većine pylona što zna ići debelo na živce ako na livadi trebaš nešto promijeniti....ovdje je to sve laganini i bez pinceta i čupanja kose....
 
ono što je mene jučer najaviše fasciniralo je zvuk koji stvara prop kada se vrti na 32 k okretaja.....naime, kada bi proletio jeka se s malim zakašnjenjem čula u naselju koje je bilo iza nas gdje se letjelo..to mi je bila fora i pol....nikakvi zvukovi samo prop koji se luđački vrti i ječi.... ;D
 
 
lp

Toni
 
 
 
 
 

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #53
Mislim da su ti ova očitanja prilično točna jer sam testirao RCspeedo (na iphonu) na par filmova sa youtuba gdje ljudi mjere brzinu modela radarom i odstupanja su bila maksimalno 5 kmh od izmjerenog na radaru. Ulovio sam ti dva-tri prolaza oko 125 kmh a najbrzi je  bio 150 kmh  :o
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #54
a košta koliko košta,
kolega Moriaty je stručnjak za izračun, ja se u to ne petljam više.  ;)

Taj paket je ziher koštao :o
no kaj to su samo novci, to je u drugom planu. Glavno da je poletilo.

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #55
imamo dosta iskustva s mjerenjem pomoću razno raznih programa i ono nam je pokazalo kako nisu pouzdani tj, da dosta griješe...naime, nije isto ako se preleti kamera na 50 metara udaljenosti i imaš neki zvuk ili na nekoliko metara....a trebalo bi idealno nasnimiti i zvuk u odlasku letjelice što je teško...imamo iskustva i s pitot cjevima koja su se za sada pokazala preciznijim načinom mjerenja brzina, no ono što je sigurno pouzdano uz malu grešku su gps logeri...imat će se uskoro i on na raspolaganju tako da ćemo onda svi biti pametniji...no, kao što sam rekao mudro je ići kod novog modela od slabijeg prema jačemu....to znatno povećava mogućnosti preživaljvanja modela, pogotovo onoga koji ti je velika nepoznanica...kod ovog modela konkretno trebat će samo ljestvicu dići za jednu ćeliju i to je to... ;)
 
lp
 
Toni

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #56
možeš recimo stavit cyclops osd na avion, pustiš ga da ulovi gps signal, preletiš, spojiš ga na naočale i ispiše ti max vrijednosti (udaljenost, visinu, brzinu) tak sam ja to radio ;)
točnost gps-a sam provjeravao do 160km/h sa autom, sve uredno šljaka
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #57
Štrašan model  :) ajd nek je sve sretno prošlo. Leti brzo sa i bez motora. Kako izgleda još će se taj model najurcati zrakom a i još brže nego je sad, samo da Tomi nalijepi još koju čeliju.
Ufffff treba to pratiti u zraku, možda sa cvikerima ko pepeljarama  :D
 

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #58
prava zvjerka iako se ja to ne bih usudio letit.. meni je to presitno za toliku brzinu.

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #59
ddark ili netko drugi,
 
ajd molim te provuci ovaj moj video kroz taj program..ja ga sada ne mogu instalirati na poslu..prok...admini.....zanima me čist orjentacijski koliko se dobiva....
 
samo ga zgrabaj s jubitoa
 
fly fly mirage - Domovinski most .wmv
 
lp
 
Toni