Skip to main content

Poll

Jel bu uspješno poletio ?

  • DA
    19 (86.4%)
  • DA, nakon par neuspjelih pokušaja
    3 (13.6%)
  • NE, ni nakon njih....
    0 (0%)

Total Members Voted: 20

Topic: HET ME 163 Komet - Prop Jet (Read 56210 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #60
Probao sam ali je zvuk dosta loš (a uz to još i razgovarate cijelo vrijeme  :-X) tako da nisam uspio  :'(. Da bi to radilo treba imati konstantan gas oko 3 sekunde (zajedno, dolazak i odlazak) i jasan zvuk.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #61
 :'( :'(
 
ajd ako netko drugi može, svejedno..

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #62
evo meni je izbacio nekaj
sad ne znam koliko je to realno



Uploaded with ImageShack.us
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #63
puno hvala jedi...
 
kao što sam napisao ranije ovakvi programi nisu precizni....naime, Mirage je prije ove snimke letio u horizontalnom letu 184 km/h i to je izmjereno gps-om koji je nosio na leđima i to u Buševcu pred brojnom heli ekipom ...sjeća se Žac sigurno...ova snimka koju sam tu postao je napravljena nakon toga i to s ugrađenim usmjerivačima usisa što ga je znatno ubrzalo kao što je to primjetio i drug Saraga.. 8)
 
dakle ta je brzina još i veća od 184 tako da je prema ovome programu koji ti koristiš debela greška u mjerenju...zato ćemo se strpiti malo pa posuditi od jedaja osd ili pričekati gps loger i vidjeti koje su stvarno brojke u pitanju...nafrljimo ga prvo na 3S pa onda na 4 pa što bude......a stigle su i batke za miragea pa će i on u zrak..napravimo mali crveno - žuto-crni špalir...bit će zanimljivo.... ;)
 
lp
 
Toni

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #64
ma ni ja tim programima ne vjerujem - najbolje sa gpsom ili radarom
na mom filmiću sa viperom link je tu : http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/viper-jet-tomahawk-design/ mi na 2:50  ispisuje da idem 226km/h - jesam ga obrušio ali mislim da nije ipak toliko išao
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #65
na početku topica piše setup koji je stavljen. optimalan.
dakle nije extreman pa logično neće ni krajnja brzina biti takva.

no da ide preko 150 koliko tvrdi ddark, paaa... valjda ide. vidjet ćemo s gps-om.

na 4S bi trebao ići 260km/h s tim setupom, pri nekih 1100W potrošnje, tako veli proizvođač, ne ja...   ;D
A nije neki noname pa da laprdaju samo da prodaju već HET
http://www.highendrc.com/index_eproduct_view.php?products_id=231
no ima vremena, prvo dok mi legne na 3S kak spada i preživi nešto letova,

jer nije to baš jedrilica kod koje se zna da bu poletila svaki puta kad ju baciš i sama sletila kada oduzmeš gas i pustiš sve komande...
ak se nekome žuri vidjet limit tog modela, samo neka kupi sve, linkove ima, pa složi,
i onda da vidimo jel voljan riskirati toliko taj uložen iznos, a zbog čega? par kmh više LOL
a ponavljam, i ovako ga mogu skucati svaki puta kada idem letit, kamoli pri ganjanju nekih brzina  :'(

za zezanciju na livadi je čisto ok sve preko 100kmh  :)
rekorde od 300+ prepuštam drugima.
na yubitu (kako smo se složili kod multirotora) sve izgleda lakše, pa tako i letenje brzih modela.

napravio sam otvore za zrak i sprijeda. odokativno jasno  :D s bušilicom i dremelom, oko 3mm svaki.
vidjet ćemo hoće li promijeniti nešto ili bu morali biti malo veći.






Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #66
Bravo za obojicu a model leti super i meni se sviđa zvuk koji proizvodi vidi se da klizi kroz zrak
ma svaka čast a i znam da nije to samo tako voziti tu se ne možeš opustiti ni sekundu.

lp lija



Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #68
METAK!
Ja bi bio valjda u jednoj vodi nakon leta!
Nije to za nervozne stolare,definitivno!!! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #69
puno hvala jedi...
 
kao što sam napisao ranije ovakvi programi nisu precizni....naime, Mirage je prije ove snimke letio u horizontalnom letu 184 km/h i to je izmjereno gps-om koji je nosio na leđima i to u Buševcu pred brojnom heli ekipom ...sjeća se Žac sigurno...ova snimka koju sam tu postao je napravljena nakon toga i to s ugrađenim usmjerivačima usisa što ga je znatno ubrzalo kao što je to primjetio i drug Saraga.. 8)
 
dakle ta je brzina još i veća od 184 tako da je prema ovome programu koji ti koristiš debela greška u mjerenju...zato ćemo se strpiti malo pa posuditi od jedaja osd ili pričekati gps loger i vidjeti koje su stvarno brojke u pitanju...nafrljimo ga prvo na 3S pa onda na 4 pa što bude......a stigle su i batke za miragea pa će i on u zrak..napravimo mali crveno - žuto-crni špalir...bit će zanimljivo.... ;)
 
lp
 
Toni
    ;) mozda je ipak bolje sacekati  galileo kad vec gps ( svi to znamo ) nije precizan .....   ??

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #70
Cvetko, a koju preciznost ti tražiš? 0.001 km/h kada ti gps ne paše?

meni je dosta +/- 10kmh čisto kao orijentir da si bar nekako mogu usporediti različite timinge/pwm/propove.
a mislim da je gps i precizniji od toga, ako i laže, isti uređaj laže približno jednako kod raznih mijenjanja setupa  :-\

2 Lija: e moraš opet doći u zg, toni je pripremio miragea, ti imaš bumbara, ja ovog kometa,
pa da vidimo kako to sve izgleda u zraku, spori prelet pa uloviti neku fotku  8)

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #71
Cvetko, a koju preciznost ti tražiš? 0.001 km/h kada ti gps ne paše?

meni je dosta +/- 10kmh čisto da si bar nekako mogu usporediti različite timinge/pwm/propove.
a mislim da je gps i precizniji od toga  :-\

2 Lija: e moraš opet doći u zg, toni je pripremio miragea, ti imaš bumbara, ja ovog kometa,
pa da vidimo kako to sve izgleda u zraku, spori prelet pa uloviti neku fotku  8)
   tomislave  kad mi se pruza mogucnost da budem sto blize nuli naravno da se odlucujem za to (sacekati galilea) ili mozda
   gresim (ispraviteme )   ::)  cvetko

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #72
   tomislave  kad mi se pruza mogucnost da budem sto blize nuli naravno da se odlucujem za to (sacekati galilea) ili mozda
   gresim (ispraviteme )   ::)  cvetko

sve se može zakomplicirati do boli ako netko ima volje i viška vremena,  s time se slažeš vjerujem  ;D
tako uostalome i nastaju vrhunski modeli. što ovaj jasno nije, jer sam ga složio u svega par dana a i došao je u kutiji,
 ne kao plan na CDu ili još bolji primjer - kao ideja iz glave, a tako se rade sick modeli, respect 2 KK.  ;D

što tebi znači sačekati galilea? mjesec, dva, godinu? 500$, 1000$ ? i zašto bi te ispravljali? čekaj koliko hoćeš ako te veseli.  :)
ovo je hobby, ne živimo od toga niti je bitna neka bolesna preciznost,
vidiš da ljudi mjere brzinu putem iphonea dok gledaju youtube filmić i sretni su, a gps može biti samo precizniji    ;D


Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #73
Svaka čast Tomislave. Avion je dovoljno brz da ga barem možeš vidjeti, a ne da preleti kao metak i onda let na čoravo.
Imam samo jedno noob pitanjce. U videu sam primijetio da koristiš brake na motoru. Ja ga ne koristim, pa ne zanima da li postoji neka fora za koju neznam  :)

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #74
thnx :)

kočnicu koristiš kada želiš da se:
-preklopna elisa preklopi
-fixni prop zaustavi kada spustiš gas do kraja i tako manje koči model u zraku
-fixni prop zaustavi i tako smanji šansa za lom kod slijetanja, jer se onda sama pomakne čim dodirne tlo, ako i dodirne uopće, može se zaustaviti i horizontalno, što je najbolja opcija
  (no nekad ne pukne nikad ni ako je isključena kočnica, a nekad pukne i ako je LOL ovisi i o elisi,modelu, terenu, sreći...   :P )
vjerojatno ima još koja primjena ali ne znam za nju   ;D

ovaj model ima čudan omjer,  
mali prop/debeli nos = mali rizik od pucanja ali i veći rizik padanja  :D

samo prouči upute od ESC-a, za soft i hard brake, jer koliko sam vidio, ne smije se koristiti hard brake na više od 3S.