Skip to main content

Topic: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu.. (Read 3690 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

listam nešto o balansiranju edf-ova i naletim na ovo .. van svakog očekivanja .. :D :D

Turbine with a hairdryer motor


Odg: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

Reply #1
uzmeš kompresor od 3,5kw i proizvedeš 100w taj čas :D

Odg: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

Reply #2
Čovjek je drugi Edison  :D .
Da je uzeo brushless bio bi Tesla  ;) .


Odg: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

Reply #4
meni je najbolji dio kad lik počne "pretakat struju" sa jednog na drugi  :'(


Odg: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

Reply #6
dajte ubacite još nekog bisera..


Odg: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

Reply #8
listam nešto o balansiranju edf-ova i naletim na ovo .. van svakog očekivanja .. :D :D

Turbine with a hairdryer motor
Ajd nemojte biti tako zločesti. Baš su mi dali ideju kako da svojim sinovima objasnim načela proizvodnje električne enrgije. ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

Reply #9
Ajd nemojte biti tako zločesti. Baš su mi dali ideju kako da svojim sinovima objasnim načela proizvodnje električne enrgije. ;)

Slažem se !    Na ovom Forumu ipak su tehno-frikovi, pa se očekuje da su nam neke stvari jasne.

Taj filmić sa turbinama sasvim je dobar za nastavu tehničke kulture u osnovnim školama na temu 'iskorištavanje energije vjetra - vjetroelektrane' ili nešto slićno.

No prava 3,14zdarija je kada se netko lati 'malih kućnih čarolija' napravi jednu ovakvu nebulozu vrijeđajući inteligenciju gledatelja:
How to Power a TV using a AAA battery

Damir

Odg: kako ljudi krate vrijeme... otkrivajući toplu vodu..

Reply #10
E ovo s baterijom i TV-om je stvarno poučno. Konačno riješen problem gledanja TV-a na vikendici bez struje :D :D :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...