Skip to main content

Poll

Radije bi ste vidjeli mirage kao?

  • Trešćice za potpalu roštilja
    1 (25%)
  • Build log kalupa.. pa kompozitni model
    3 (75%)
  • Nekoliko varijacija iz kalupa dvosjed i jednosjed
    0 (0%)

Total Members Voted: 4

Voting closed: July 31, 2011, 09:44:54 pm

Topic: mirage 2000 C (2000-5) (Read 10806 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #31
Fakat Predobroooo :)) To volim kada se ljudi trude ono sta rade  ;D :P :P :P

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #32
thnx.  još malo da dovršim kostur pa će konačno i popunjavanje doći na red ..

danas sam uspio par sitnica napraviti.. poklopac za edf i počeo sam raditi na inletu. Tu namjeravam ubaciti spremnik zraka za pneumatiku i nešto elektronike..
[attach=2]

malo mi je napeto, jer pokušam nekako rasporediti stvari da bi mogao imati dobar CG, a opet da mogu na tom modelu nositi i dodatnu opremu.

[attach=3]

[attach=4]

Na inletima će biti napravljene dodatne rupe slično kao cheat holes, ali kao replika originala.
[attach=1]

Malo mi je problem oko replike inlet divertera, jer ne bih htio previše smanjivati usis.. istina i da nije baš morala ići 127 mm turbina.. no još stignem ako baš bude moralo ubaciti neku od 120 ili 110 mm..

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #33
Odlican model, svaka cast !
Jednom davno radio sam isto takvog sa OS.91 i Dynamax impellerom, bio je 2000N varijanta, dvosjed sa malom grbom po trupu iza kabine,
mislim da .dxf ili .dwg nacrt jos uvijek kruzi internetom.
Tezina na ovom modelu nije bila nikakav problem, medutim kod naglog skretanja znao je izgubiti malo brzinu.
Zaobljeni prijelaz izmedu trupa i krila mozes najjednostavnije napraviti od stiropora i onda na to stavis malo stakla ...
Sa slike ispod napravis par malih rebra od balze i izmedu njih zaljepis stiropor, a onda sve izbrusis i zaoblis od njih.
Koji motor mislis koristiti, odnosno koji edf setup ?
 

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #34
Odlican model, svaka cast !
Jednom davno radio sam isto takvog sa OS.91 i Dynamax impellerom, bio je 2000N varijanta, dvosjed sa malom grbom po trupu iza kabine,
mislim da .dxf ili .dwg nacrt jos uvijek kruzi internetom.
Tezina na ovom modelu nije bila nikakav problem, medutim kod naglog skretanja znao je izgubiti malo brzinu.
Zaobljeni prijelaz izmedu trupa i krila mozes najjednostavnije napraviti od stiropora i onda na to stavis malo stakla ...
Sa slike ispod napravis par malih rebra od balze i izmedu njih zaljepis stiropor, a onda sve izbrusis i zaoblis od njih.
Koji motor mislis koristiti, odnosno koji edf setup ?

hvala,. prošli mirage sam radio od stiropora po jednoj verziji od takvih nacrta.. samo šta je bio pusher prop. Mislim da je Philip Noel pustio par takvih narcta, jer sam po jednom nedorađenom krenuo raditi ovaj. Falilo je dosta stvari ali svidio mi se dizajn krila, pa sam precrtao na novo. Vjerojatno tada nije bilo lasera, jer nacrt nije bio dobar za rezanje zbog nepravilnih, isprekidanih i duplih linija.


Edf setup je inicijalno ovaj haoye 127 mm fan i scorpion HK-4035-630KV, našao sam dosta threadova na rcg-u, kako su modificirali fan da daje dosta dobre performanse, no ideja je da fan može ići van, tako da kad dobijem neku realnu težinu modela i testiram setup, možda čak i zamjenim nekim manjim i efikasnijim od možda 110 ili 120 mm.

Sad makisimum je na 12S, dok opet tu mogu dogurati na skoro 2kg samo sa baterijama ;D Htio sam ostaviti raspon od 8S do 12S pošto još nemam sliku koliko bi to sve skupa moglo biti teško i kakve će mi točno baterije trebati, zamislio sam možda dva punjenja, jedno recimo u kombinaciji 2puta po 4S do nekih 8000mah za možda ležerniju vožnju i dva puta po 6S nekih 5000 mah za neko guštanje ;D

Inače za haoye mi se svidio zvuk..

Haoye 127mm 5inch fan Yellow aircraft f16 edf


A-10 Scorpion 4035-630kv, Haoye 5" Fan on Dual 10S setup 2


upravo sam bacio kostur na vagu.. trenutno sami kostur u grubo ima nekih 970 grama, s time da još treba nešto materijala skinuti i obrusiti.. ali za sada računam da ima 1kg bez plankiranja.

znači da će gore doći još možda do 500gr balze(vjerojatno manje)

retrakti od nekih 300+ gr,
serva sigurno nekih 100-120 gr
motor i edf 500 gr

znači nekih 1900 - 2000 gr u grubo.

baterije nekih 1600 - 2000 max

i recimo da ide još nekih ostalih gluposti tipa žice, boja lak.. do 800gr?

Znači da bi bio ispod 5 kg spreman za let.. od recimo 3.8 do 4.8 kg.

Ono šta očekujem od power setupa je minimum 5kg, samo više.












Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #35
eto nešto se danas rezuckalo.. došao je na red i prvi vanjski plank.. barem dio..

[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6][attach=7][attach=8]

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #36
Haoye je ok, ustvari to je kopija BVM Viojeta.
Dosta ljudi ih ne vole jer imaju jako agresivni napadni kut u korjenu impelera,
pa zbog toga vuku poprilicno vecu struju i cini se da su staticki manje efikasni,
medutim upravo zbog toga ce dati i vecu izlaznu brzinu strujanja zraka i razlika
ce se osjetiti u zraku, odnosno model ce imati ipak malo vecu konacnu brzinu.

Pokusaj plankirati sa duzom balzom, uzmi onu od 1m.
Ove kratke ce biti slabije po cvrstoci, a i teze ce ih biti izbrusiti da se ne dobiju 'štenge'.
Cyano ljepilo nemoj koristiti, jako tesko se brusi, najbolje je obicno ljepilo za drvo ili PUR.
Prije brusenja se sve moze prekitati sa: http://jepe.org/jepeshop/product.php?id_product=250
Ovo se brusi lagano kao i balza, cak i prejednostavno, a tezina skoro da i ne postoji ..
Toni mi je jednom dao taj filler, i mogu reci da je savrsen bas za ovakve stvari.
Filler zatvori lagano cak i balzu, tako da ne upije previse smole kod laminiranja.
Ja sam svog laminirao sa dva sloja 48g stakla, i to je bas bilo taman.
Kod laminiranja nemoj razrijedivati smolu, stvarno nije potrebno jer par grama gore-dolje na Mirageu
se uopce ne osjeti.

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #37
super.. puno hvala na savjetima.. ovo za filler mi je za 5, jer sam do sada koristio klasični akrilni kit za drvo i to je bilo stvarno teško...

ovaj prednji dio planka je malo kraći jer imam poklopac gore, nakon ovog idu duže trake. Stavljam balzu 3 mm, sad ne znam jel to preteško.. obzirom da mi je to prvi rad sa balzom, cyano sam koristio uglavnom samo za fiksiranje traka, znači bočno ili ispod planka.

nekako si sve razmišljam dok ga ovako gledam.. da odrežem ta krila i sve stavim u gelcoat nakon plankiranja  ;D

samo tko bi to dočekao da bude gotovo ;)

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #38
Ne moras se zabrinjavati sa debljinom balze zbog tezine, jer razlika izmedu 1.5mm i 3mm na kompletno presvucenom modelu je zanemariva.
2.5mm-3mm je inace ok za ovu velicinu modela, medutim krila bi bilo najbolje presvuci sa 2mm.
Ako bas hoces stvarno cvrst model, trakice planka sa unutarnje strane trupa se jos mogu dodatno
namazati sa nekim Neostik ili sl. ljepilom u debljem sloju po spoju planka i rebara, znaci samo coskove ..
Sirina ovog ljepila po spoju neka ne bude veca od 4-5mm, a debljinu stavi sto vecu, odnosno najvecu mogucu a da opet ljepilo ne curi na sve strane.
Moguce je i dva puta ponoviti ovakvo ljepljenje.
Kad ljepilo kroz par dana ishlapi, ostati ce tanki gumirani spoj koji ce sve jos dodatno ucvrstiti, odnosno model ce biti cvrst kao tenk bez povecanja tezine.
Sa ovakvom metodom nece 'šplungirati' spojevi ako malo zesce zapnes sa modelom za pod .. 


A ovo sa gelcoatom, .. hehh to bi bilo mrak, medutim malo ce poskupiti i produziti izradu, ali ako imas volje i vremena ..
Barem ce ti biti lakse sloziti model Nr.2 .. ;D

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #39
ma sve si više razmišljam da to ide u kalup.. budem još malo razmislio o podjeli.. pa tko zna zima je duga ;D


[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4]


Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #41
svaka cast ovo odlicno izgleda,nadam se da cemo i prvi let vidjet