Skip to main content

Topic: k:početnički heli (Read 38347 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: k:početnički heli

Reply #105
Za sada su dojmovi :) :) :) :)

Odg: k:početnički heli

Reply #106
Tijekom godisnjeg odmora postao sam ponosni vlasnik Solo Pro-a te ovim putem zahvaljujem svima na savjetima i pomoci te naravno predlazem nekakvo okupljanje svih Solo Pro letaca, sto novopecenih sto vetarana (Moriaty, Apachi,... ).

Pozdrav!

Cekajte mog! Jos tjedan -dva  ;D

Odg: k:početnički heli

Reply #107
No problemo. Moj je jučer prvi put kašljucnuo.

Naime leti leti i fiju drop kao kruška. Kao da se pregrijao i ugasio. A puna baterija. Probam drugu opet isto.

Nadam se da je daljinac , jer mi je bila prazna skoro baterija u daljincu.

Šmrc :-[

Odg: k:početnički heli

Reply #108
Pa jesi probao stavit nove u daljinac ?

Enivej.. brinu me 2 stvari : 1) Stock baterija.. naime HK je prenatrpan pa mi jos nisu shippali OEM-ice, sto znaci da bu ju vjerojatno dosle tjedan -2 kasnije od helica. A citam na RCGroups da Stock baterija zna kiksat i mozda zeznut RX (koji kosta kao 80% helica). A znam da nebum izdrzo cekajuci. Dali si imao problema sa tom baterijom i dali ju uopce koristis jos ?

2) Skije.. kazu da je daleko najslabiji dio Sola Pro i neki mijenjaju po par komada mjesecno  :-X

Odg: k:početnički heli

Reply #109
heli mi je pao gro puta na skije, još uvijek imam iste i nisam siguran da li imam nove uopće, a imam sve ostalo da mogu sastaviti novi heli.

Ma pusti kaj može puknuti, kaj ne može. Tak i tak na to nećeš moći utjecati. Svi bi najradije imali bulletproof solo, i općenito rc igračke, no sve se lomi sve pada.
Pusti i vozi, kad pukne zamijeni. Imaš i za nuždu kupiti dijelove u zg.
Ja sam nakupovao previše stvari i samo stoje, ništa se ne kvari. Istina nisam imao neki turbo crash na beton ali je mali pao s neba pod strmim kutom u zemlju s desetak metara. I ništ'!

Nisam stigao još staviti nove batke ali nadam se da je to to :)

Odg: k:početnički heli

Reply #110
Događa mi se da kada koristim komande za po vani (dual rate?) i malo naglije promijenim smjer ili let naprijed/nazad da mi flybar zapne za "rep", "boom" ili kako se već zove ona stangica na kojoj je repni rotor  :). Rotor se zablokira i helic padne  :(. Da li se to i vama događa i kako ste doskocili problemu? Ja sam flybar savinuo prema gore sto donekle popravlja problem (helic i dalje normalno leti i manje se to "blokiranje" desava), ali sve mi se vise cini da treba modificirati (kratiti) flybar.

@Slifer
Skijice su mi pukle prvi dan i to kod ne bas jakog pada. Prvo sam ih zalijepio nekim ljepilom za plastiku i ponovo su pukle pri prvom slijedecem letu da bi ih onda zalemio i sada dobro drze. Cak i da ponovo puknu popravljao bi ih dokle se to moze ili letio bez njih jer helic mozes nakon malo prakse pustati iz ruke i spustati u ruku, a i da ga sletis bez skijica lagano na pod nece mu se nista dogoditi. Inace helic je poprilicno izdrzljiv i u ovom kratkom periodu sto ga imam stosta je dozivio i prezivio, tako da se slazem sa ovime sto je Moriaty napisao, ne treba se previse opterecivati sa djelovima i njihovim pucanjem vec treba letjeti sto vise i gustati.

Pozdrav!

Odg: k:početnički heli

Reply #111
Ma pitam jer sam zaboravio narucit skije kao rezervne dijelove iz HK-a.. narucio sam baterije, elise i tail set (koji isto crkava).. htel sam jos i main shaft ali je na backorderu

Sto se tice flybara, da to je jedna od mana Sola Pro i prolistaj si na RCGroups, na svakoj drugoj stranici imas kako se se netko zali da je predug i da udara u canopy i rep. Ali ima i dosta modova kako to skratit.. i tzv. xtreme flybar upgrade.

edit: tolko se 'informiram' da ostavljam dojam kako ga imam mjesecima.. zz.. spora posta :(

Ako stigne bez carine kupujem punjac u pluramaksu.. kosta me cca 50 kuna vise nego izvana ali nemoram cekat. Moriarty je kriv jer nemam prebijene pare sad!  :D

Odg: k:početnički heli

Reply #112
Vjerujem da svatko ima svoje iskustvo i to je to.
Netko leti kao luđak i pada, i normalno da puca. Plastika je. Ali ovoliko se zamarati a još heli nije ni došao je prizivanje zla. Tipa kad ga upališ bude ti puknulo nešto ;)

Uzmi simulator pa se zezaj s tim bolje nego sada razbijati glavu što će kad će ako će.
Još jednom kažem ne možeš spriječiti ako će nešto puknuti.
Jedino da ga cijelog zaliješ s epoxijem.
Isto jedan od modova. Ekipa je na skijama spajanja plastike zalila s par kapi epoxija.

Ako se bojiš i dalje, ima isto mod, naime neki lik je stavio training gear na Solo-a :D
Mislim da je 1.5mm carbon bio u pitanju, u mali plus i to je sve 4-5 grama ako.

Ima svašta. Samo pričekaj heli pa onda pogledaj, probaj pa odluči.
Imam ti i ja brdo za njega pa ako nešto pukne možemo se trejdati međusobno i naručiti za to vrijeme novo.

Još bi trebali klub "Solo" osnovati, sam pitanje kaj bi ekipa mislila na ime. Još gore "Solo pro" :D

Odg: k:početnički heli

Reply #113
Ma ja sam jos dosta mlad prema vama.. u svojoj 19-stoj, pa neznam di se epoxy kupuje kod nas. Dali je obicno super ljepilo ok za to ? Vidim da stranci spominju CA ljepilo tocno, sta je to tocno ?

A istina ovo sto kazes da prizivam zlo. Mislio sam da cu strgat koaksijalca odma pa me sad vise nije ni briga.. kako god ga spucam znam da mu nije nis.. e da je bar solo pro takav!

Malo blesavo off-topic pitanje ali dali ima neki simulator preko tipkovnice, znam da necu apsolutno nista naucit ali tek tolko da vidim kak funkcioniraju.

Shippali mi danas konacno i drugu posiljku :

NE4260015 1 Solo Pro FP II Main Rotor Blade Set $0.85ea $0.85
NE4260016 1 Solo Pro FP II Tail Set  $3.54ea $3.54
NE10126004007 1 Solo Pro FP II Tail Blade $0.85ea $0.85
NE-B918 6 NE-B918 120mAh 1S 10C (V2) OEM Replacement for: NE4950001 $1.26ea $7.56



Odg: k:početnički heli

Reply #114
Epoksidnog ljepila imaš u Bauhausu/Baumaxu i sličnim trgovinama, to ti je dvokomponentno ljepilo, a CA je cijanoakrilatno ljepilo (Cyanofix kao jedan od najpoznatijih brandova), to su ti ona tzv. "superljepila", "sekundljepila" itd.
MAK Zapad

Odg: k:početnički heli

Reply #115
Ej kolege,

jesu se svi vratili sa GO? Vidim da se opet počelo postat. Evo ja sam sa svojom makinom letio puno manje pd željenog, ali evo prvih iskustava što se tiče djelova koji se lome :D

Jednom mi je izgleda izašao iz dometa ili pokupio neki drugi signal pa počeo malo divljat, pa mu skinuo gas na nulu i šubekno je drito na nos! I tako se malo vrh maske probušio..ali evo...malo selotejpa i piči buraz!

Da i meni je pukla jedna nogica gore kod spoja sa ležištem baterije, iako ne utječe na performanse trese se kod leta...preuzima ve vibracije:)

Također ovaj viks malo drajvo i moj mali se odnekud stvorio iza leđa i puf u zid (dvorište kuće)...e tu je bilo već malo štete....malo mi se spigo flybar...tak da ću to morati mjenjati izgleda...mislim leti i ovak ali vrluda bez da dajem komande osim gasa!


Tak da preporučam barem jedan canopy, nogice i flybar rezerni!

Inače, ima li ko iskustva sa ravnanjem flybara! :) Da li se može/isplati...i mislim da ću morati počet čitati po forumima kako najjednostavnije rastaviti to malo čudo i mjenjati djelove :)


Što se tiče druženja ja sam za! Evo predlažem sljedeći tjedan, nebude li kiše pa popit neko pićence i malo razmjeniti dojmove i iskustva!

LP

 

Odg: k:početnički heli

Reply #116
Ako mislis ovaj tjedan, kisu ne najavljuju ni u tragovima, tako da piće (pogotov hladno) itekako dolazi u obzir.

Što se flybara tiče nema tu neke pretjerane tehnike - uzmes i savijas dok ne bude koliko toliko ravan. Ja sam ga savio sa obje strane prema gore (ne znam koliko je to pametno) da mi ne zapinje po canopy-u i repu helija i nema nikakvih razlika u odnosu na letenje kada je bio ravan (osim što sada manje zapinje  :) ). Nekih sitnih vrludanja ima (bilo ih je i kad je helic bio skroz nov), ali se to uglavnom da trimati. Kada se nadjemo vidjeti cemo kako ciji helic leti tako da ono sto je nekom mozda normalno drugome nije  :). Imam nekih pitanja vezano uz upravljanje/ponasanje helica, ali je to nesto sto je lakse vidjeti live, pogotovo ako ce biti vise istih helica u blizini.

Dajmo lagano prijedloge za vrijeme i mjesto okupljanja. Vjerujem da bi najbolje bilo da se nadjemo negdje gdje mozemo sjesti i popiti stogod, ali da mozemo i letjeti u blizini (mozemo letjeti i u kaficu  ;) ).
Meni odgovara bilo koji dan ovaj tjedan od 17h na dalje. Preferiram istocni dio Zagreba kao lokaciju za okupljanje, ali ovisno o tome gdje je vecina prilagoditi cu se.

Pozdrav!


Odg: k:početnički heli

Reply #117
Hehehe,

najgore kaj se još nisam sa trimanjem sporazumil najbolje, to je tak kad nemam reference...onda neznam jel more bolje ili ne! Može i ovaj tjedan, npr srijeda...ajde u 18:00, ja delam do 16:00-16:30, pa da stignem doma nekaj u kljun bacit i slično!

Što se tiče lokacije, ja sam na Savici tako da mi je svejedno ili istok ili zapad, nek se izjasne ostali zainteresirani pa ćemo probat nać optimalnu lokaciju, ili za prvi put predlažem recimo bundek, pa imamo tam savski nasip...sam pazit da nezaplivaju :) A ima i blizu birtija a i ima i okolo livada.....iako je malo drvovito :)

LP

Odg: k:početnički heli

Reply #118
Meni odgovara Bundek, srijeda 18h takodjer.

Odg: k:početnički heli

Reply #119
Meni odgovara bundek u bilo koje vrijeme ako se nađemo u prikolici od leda.
Nema šanse, ovih dana bude koma. Kad padne na 25-26 recimo onda može, jer onda nosim sve baterije koje imam a dolaze i 5 novih onih po 0.50$ turnigy 138mah.
Solo se bude istopio.