Skip to main content

Topic: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH (Read 5818 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Eh stigoh i ja pa da odma predstavim svog helikoptera.
bio sam prvo na jednom malom helikopteru od silverlita pa sam prije 2-3 mjeseca presao na koaksijalnog performera 735.
povelik helikopter,dobra baterija i sto mi je najvaznije fino leti :D
to sam uzeo da bi se navikao na kontrole.aa nakon njeg ili onog manjeg 4ch prelazim na gasni.
evo video
noćna vožnja
evo slika i on u drustvu moga prvog helikoptera

sada sam mislio dok imam ovog velikog da nabavim sebi 4ch manjeg.
mislio sam na ovaj:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10998
sa ovom baterijom
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11893
i prikljuckom za nju
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9727
eto pa sta mislite??!
EDIT:kako da znam koja mi je baterija u ovom velikom posto gledao sam po kutiji i u manualu i nisam nasao.
ako moze pomoci na punjacu pise da je 4.5V secundary tj output pa jel mi baterija 4.5V??

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #1
ovo da shvatim kao dobro il da me podjebajes  :-\ :-\ :-\
dobri bili za poceti i oba jos lete

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #2
nedaj se zajeb...at  Nedime  :)

svaki model je odličan, pogotovo onaj koji  uspješno poleti i sleti  a vidim da to tebi ide ok  ;)

ako još nisu ozbiljnije uložio u heliće nadam se da znaš da su oni priča za sebe, gledaj ih ko rupu bez dna... osim ak stvarno zapneš i potrudiš se polako zatrpavanjem
napraviti temelj i onda možeš trpat dalje sate prakse da bi punil tu rupu


ako si baš zagriženi helikopteraš, palac gore i nastavi redosljedom kak treba sa helića na heli da dođeš do benzinskog.....
jer ako budeš preskakal stepenice benzinski bude brzo uništen i može biti jako opasan


a ako nisi zagriženi helikopteraš još, moja preporuka bi ti bila da probaš multirotor... trikopter, quadrokopter ili više.....
mehanika letenja je recimo slična,  manje je štete, puno manje popravaka a to znači puno više letenja  :)

evo tolko od mene....
pozdrav

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #3
DEX

pozdravljam te i Savjet koji si mu dao,

zalosno je a to su ovdje cesti slucajevi da zaljubljenici u Modelarstvo na ovim Stranicama budu podrugljivo docekani
umjesto da im se ako ne drugacije a ono savjetom pomgne,

Svi smo mi jednoga Dana poceli i mnogi od nas lutali trazeci Prikljucak na iskusnije da bi smo naucili i nasli pravi Put,

ta Prepotentnost pojedinaca me jako smeta,

Nedime ako nisi cuo tu u Sarajevu za Kukic Bracu,
veoma iskusnoga i staroga Modelara poslat cu ti rado Kontakt Adresu,

Zelim ti mnogo zadovoljstva u nasem Hobby-ju
i uspijeha,

Pozdrav,Ivan

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #4
Uuuuu stvarno super helikopteri   :D :D 8)
Pa covjek mora od necega poceti, bolje je da nauci na ovome kako se ponasa helikopter u zraku otprilike pa da predje na veci model nego da odmah skrsi 450-tku i da se razocara...
Samo naprijed Nedime...pozdrav iz Mostara ;)

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #5
Halo ljudi pa moramo se malo i našalit,kao da ja nisam bio takav,zašto odmah uzmete u obzir tak ozbiljno mislim... evo obrisat ću postove,da nebi bio baš ja taj. (nedim nemoj se ljutit) :-)

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #6
Nedime dobro nam došao :)
Ja se kužim u helikoptere ko Mara u grbavi k...c  tako da mi nije jasno što se ovdje zbilo na trenutak. Jesu li tvoji helići super ili nisu, nema pojma iskreno. Vidim da letiš i to je ipak najvažnije. Znaš, ovdje nekoliko modelara stvarno pravi modele iz ničega, ali kao što bi Kobac otprilike rekao, letjeti s jeftinim i jednostavnim modelom, ne znači manji užitak...
Ponekad se netko izleti s nekim postom, što u šali, što zbog Žuje limun (to je previše novi proizvod i nije dovoljno testiran, a masa ljudi se navukla na njega, pa čak i moj profesor letjenja); ali nitko ti ovdje nije zlonamjeran .
 Neka te ne sekira.
Lijepo da se ovaj forum širi i da se leti na sve strane.
Samo piči dalje i javljaj nam se iz Sarajeva 8)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #7
Nekima nije dobro ni od pšeničnog  ::) ;D
N
Lako bude tebi sa skupim i većim strojevima, samo bude malo više straha dok letiš da ti se i novčanik ne olakša  ;)
Tko kaže da je sa ovima lakše letjeti i to još po mraku. Znaju ovi helići biti prava noćna mora većini koji kreću u heliće, pa nikako proletjeti s njima.
Sa provjerenim, kvalitetnim i naravno skupljim helićima je ipak lakše.
Samo naprijed Nedime!

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #8
Nekima nije dobro ni od pšeničnog  ::) ;D
Ako si sluuučajno mislio na mene, samo da ti kažem da sam se ja iz tog projekta davno povukao. Isto novi, ne testirani proizvod.
 ;D ;D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #9
Nekima nije dobro ni od pšeničnog  ::) ;D
Ako si sluuučajno mislio na mene, samo da ti kažem da sam se ja iz tog projekta davno povukao. Isto novi, ne testirani proizvod.
 ;D ;D

aha... onda si primjetil neke čudne nuspojave ili si skužil da ih kod žuje limuna nema  :D ;D :D
 

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #10
DeX
hvala na komentaru,i da mislim se nastavit baviti ovim. uskoro u kolekciju uz malog 2CH,velikog 3CH doci ce i sa HK 4CH http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10998
aa tek nakon pola godine ili godinu ce doci neki od jedno 15-25ccm helic

Ivan Iowa
ma moze kontakt meni samo smeta sto kod nas nema normalna neka radnja ili ja jos nisam naletio na takvu samo specijalizovanu za RC modele.

josip.krizan
ma nema veze skonto sam da je sala  ;) ;)

3xp3rt
da radi toga sam i uzeo ovim redoslijedom aa ne odma na benzinca ili nekog na batku npr nekog iz klase 450 pa nakon 10 sec leta pad i 20 dana se jebavat i popravljat

Zac1970
da bice malo straha kada se predje na nekog gasnog ali polako treba prvo 4CH malo iztrenirat sa HK.
ovaj video nije ni kvaliteta nit je snimano dobro al valjda sam malo docarao let svog 3CH.
ne voli nikako vjetar ali moze se letjeti samo treba malo navikavanja i u svim uslovima ce ici :D

hvala vam svima na commentima i ohrabrenju a kad sa HK dodje 4CH bice jos videa i slika,a do tada ce se snimati 3CH...

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #11



a ako nisi zagriženi helikopteraš još, moja preporuka bi ti bila da probaš multirotor... trikopter, quadrokopter ili više.....
mehanika letenja je recimo slična,  manje je štete, puno manje popravaka a to znači puno više letenja  :)


Samo da se nadovežem na DEX-a....
Imal sam helija i naravno prodal ga jer se nisam našel u tome jer mi je bilo preteško iako sam po cjele dane visel na simulatoru i naravno prešel na trikopter i naravno poletel i letel,i razbijal i totalno se zagrijal.
Ok,nabavil sam heli klase 450 i sam sebi rekel,ako sam se tolko spraksiral na trikiju a šema leta je ista sad bu sigurno poletel.
I tak je i bilo poletel,letel....
Posle sam si malo razmislil:Jedamput bum fulal i ode heli u Pi... materinu,šteta velika itd...
A kod multirotora u večini slučajeva posle pada poletiš ko da ništ nije bilo.


NEDIM:
Nije da te nagovaram,ali s istom sam vizijom krenul i ja sam dok mi je DEX govoril isto to kaj i ja govorim tebi,a na tebi je da odlučiš.....
Robert

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #12
ma vec sam se odlucio posto letio sam i multirotora i avione al nije to to.
za mene je ovo uzivancija ukljucis mozak,100% koncentracija a i zabavno kada se uhodas.
totalno se nasao u ovome :D

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #13
koji si avion letio?

kada veliš da ovaj koaksijalac traži 100% koncentracije,
a npr avion ti je dosadan (pa čak i multirotor!)

da nije onaj što visi na lusteru i vrti se u krug?  ;D


Flying Toy Plane


pošto svatko tko je letio avion, zna kako je lako razbiti ga, multirotor također,
a koaksijalac samo pleše lijevo desno / naprijed nazad, nema tu naginjanja i spašavanja situacije kao kod 'pravih' rc helića, aviona, multirotora  :-\

Odg: Da predstavim svoju pilu :D i da se leti u Sarajevu,BiH

Reply #14
nisam ja rekao za koaksijalca da treba 100% nego za 4CH i dalje aa ne volim eto avion msm svako ima svoje misljenje i svako ima svoj stav,al ja sam se nasao u helikopterima.
leto sam sa dosta aviona od jarana ii jedan zamalo unistio vjetar prejak bio.
aa multirotora sam od jednog jarana i za mene nije to to.
jos sad kad dodje 4CH zabetonirace me na helikoptere.
niko mi ne odgovori sto sam gore pitao za bateriju koja je tj kolko V??