Skip to main content

Topic: P-40 Blu-Tiger (Read 5082 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

P-40 Blu-Tiger

poceo sam ga pravit ...kad cu zavrsit...neznam...se-tap...neznam koi budem naso..kasnije cu upisat..kad poleti.. ;D
Turnigy 9X

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #1
fino fino.. zanimljiv način gradnje.. onaj puni komad ostaje unutra?

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #2
Naravno :)
To je monoblock konstrukcija koju je smislio Tony 65x65. Brzo i čvrsto 8)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #3
...motor...1300...regler 30... 4 serva....prop-8x6E.. jos nisam poletijo..ovdje kod nas vrijeme uzasno. :-[..mislim jako je vjetrovito  :(
Turnigy 9X

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #4
Lijep model  :) jeh..istina, vrijeme je baš bezveze i tu kod nas...mene bi za ovaj setup zanimalo koliko ampera vuče (ako imaš mogućnosti izmjeriti) i koliko se elektronika "grije" jer imam isti setup  ;)

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #5
NICEEEEEEE ..... E samo kaj sam sam sebi dokazao da je Uopce se truditi Ga lakirat i lickat jer i ovako zvrsi u kuruzi  :'( :'( :'(
Doslovno sta Kolaega DENIS13 kaze ... AKO MISLIS IMAT LJEP MODEL ,FLAKS I NA STROP  :D Sta je zaista u pravu :(
Ali inace mrak  ;D

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #6
Lijep model  :) jeh..istina, vrijeme je baš bezveze i tu kod nas...mene bi za ovaj setup zanimalo koliko ampera vuče (ako imaš mogućnosti izmjeriti) i koliko se elektronika "grije" jer imam isti setup  ;)

...e stvarno neznam kolko ampera vuce...a dali se grije...pa najvise baterija. :-[..ali regler ne.. :).isti takav se-tap sam imao i u Twinaxu :P....sa njega sam i skinio..model koi je jako brz i zivcan...mislim na osljetljivost komandi...al je zato ljepo letio..(nisam ga razbio, dao sam ga legi...mozda ga on razbije :D)...
Turnigy 9X

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #7
....evo ovako...se-tap..koi sam napravio NEVALJA. :-[..imao je cetiri pokusaja uzljetanja . :)..ali bezuspjesno. :(.dignega metar ipo..i rusise...nema snage....ostecenja nije imo. :)..znaci mora cu stavit jaci regler i veci propeler...a sam model s baterijom je tezak 650g...
Turnigy 9X

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #8
e tako . :)...znaci ...regler..40A....propeler...9x6.... 8)....nevoli vjetar... >:(..jos se moraju malo komande sredit...i onda ce bit savrsen... ;D

P 40 - pilot Kosta
Turnigy 9X

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #9
...posto sam...stavio slabiju remenjacu...uzraku su mi pukla krila...kasnije napravio nova i ugradio retrakte...nazalost...bio je jako osjetljiv...letio je ko po valovima...i st je najgore vuko je skroz u desnu stranu....a u zraku ga nisam mogo natrimat...pa se desilo ono najgore...sad sam ga poljepio...pa cu probat opet..ali tek kad uspijem otklonit...probleme...i podesenje..CG..
joj kad obozavam nisko krilce..a nikako da napravim neki kako treba :'(
Turnigy 9X

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #10
Jel ti se oštetila elektronika i motor pri takvom padu ravno pa u zemlju ? ! ?

 :o  :o


Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #12
Jel si model radio po planu? Ako jesi, onda trebalo bi da imaš mesto CG označen. Ako nisi, onda izmeri gde ti je rameljača, da li je na nekih 30-32% dubini krila, mereno od napadne ivice.
Još jedna napomena, ma da kod malih modela ne bi trebalo da bude tako, npr. kod Zero-a ne sme da eleroni imaju iste otklone. Znači eleron koji ide prema gore 100%, onda onaj koji ide prema dole sme samo 60%. To sam pročitao na USA forumu, a razlog tog nameštanja je oblik modela i profil krila. Ali tu pričamo o modelu sa 1360mm rasponom.
Kod Pinkfire ( Spitfire ) modela eleroni imaju otklon od 12mm identično gore-dole, a stanica mi je na 30% expo...

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #13
Na niskokrilcu takvog raspona krila tj kod Warbirda moraš imati kut krila iso ko i na visokokrilcima pa će ti biti puno stabilniji u letu, a i elonori ne moraju biti cijelom širinom krila, osim ako nečeš divljaka u zraku.

Odg: P-40 Blu-Tiger

Reply #14
..model sam radio po planu...ravna krila mu ne smetaju..CG sam ustimo...znaci to mi je sve uredu...al da nakoso moze letit e to mi nije jasno...sto se tice elerona oni su mi po cijeloj duzini krila...i nisam snjim namjeravo divljat u zraku...znaci da elerone skratim...dobro njih cu zarezat ...i ostatak zaljepit... 8)...
Turnigy 9X