Skip to main content

Topic: Uvoz 27mhz (Read 4947 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Uvoz 27mhz

Želio bi uvesti neki auto na daljinsko upravljanje, kit RTR(ready to ride) i koristi daljinac na 27MHz koji je uključen u paketu.
Koja je procedura s tim? Mislim s 27MHz u Hrvatskoj?
Treba li mi neka posebna dozvola od RITT-a?
Do sada sve 2.4 stanice sam uvozi bez neke posebne muke i dozvola. Sreća valjda.

A sad ovo budući da je veći box i unutra je stanica, predpostavljam da će me tražiti dozvolu od ritta?
Jel im mogu dati opću dozvolu za korištenje print s njihove stranice, ili baš moram tražiti za taj autić i daljinac?

Odg: Uvoz 27mhz

Reply #1
možeš ako imaju od tog proizvođača, i za tu frekv.

najbitnije je da proizvođač ima declaration of confirmity ( mora biti potpisan od proizvođača ) i odgovarati ec normama ec  ::)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Uvoz 27mhz

Reply #2
E sad....
Traxxas auto Traxxas stanica. Na 27MHz, i ima CE. Kaj trebam od RITT-a tražiti?

Odg: Uvoz 27mhz

Reply #3
budi bez brige , buju oni od tebe tražili , kad roba dođe do carinika :'(
dx9-xd8-gobac630

Odg: Uvoz 27mhz

Reply #4
za 27MHz ne treba dozvola koliko se sjecam, imas opc dozvolu za stranicama HAKOM-a za 27MHz za radio upravljive modele

Odg: Uvoz 27mhz

Reply #5
za 27MHz ne treba dozvola koliko se sjecam, imas opc dozvolu za stranicama HAKOM-a za 27MHz za radio upravljive modele

E s tom dozvolom samo za 2.4 sam "provukao" dvije Futabe i s CE papirom. Nikakvu dozovlu nisam trebao plačati.
Jel znaš možda koja je to točno, tipa link, ili nekaj. Sorry kaj mučim sad ;D


Odg: Uvoz 27mhz

Reply #7
Evo je
http://www.hakom.hr/UserDocsImages/opće%20dozvole%20prosinac%202009.g/Opca_dozvola_21.pdf

"Poštovani,

namjeravam naručiti uređaj koji koristi 27Mhz radio frekvenciju za upravljanje. Radi se o autiću na daljnsko upravljanje zapakiranom u kutiju RTR (reaady to ride), znači nalazi se i daljinski upravljač unutra.

Da li mi je potrebna neka dozvola za uvoz takve igračke?

Točnije radi se o ovome.
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXXRC8**&P=6


Recite mi koja je procedura , što točno treba napraviti da ne bi bilo naknadnih problema, i hodanja vamo-tamo."

Ja pitao, uređaj ima i CE declaraciju i odgovor je:

"Poštovani,

 

trebate ishoditi naše odobrenje za uvoz. Procedura je opisana u priloženoj uputi.

 

S poštovanjem,

 

mr.sc. Mladen Sikirica, dipl. ing. el.

Voditelj Odsjeka RiTT opreme"



Idu mi već na k****. Ispričavam se na slovu "K".

Što god čovjek želi uvesti koju god frekvenciju ispada da za sve treba dozvola.

Ta opća dozvola služi za upotrebu uređaja ne za uvoz, ne?
Tipa ona će mi vrijediti kao i prije da možda smuljam ekipu na carini. I to ako.
Ili mi je ona dozvola za uvoz? Tipa ako postoji opća dozvola o upotrbi uređaja u tom frekvencijskom rasponu, da li se i onda mora tražiti RITT dozvola?

Odg: Uvoz 27mhz

Reply #8
napisal sam ti odmah ,

mora biti proizvođač i frekvencija......

i nemoj se nadati da bu prošlo ako nije sve u broj i slovo točno
dx9-xd8-gobac630

Odg: Uvoz 27mhz

Reply #9
Moja topla preporuka je da kupis kit verziju auta , kupis neku polovnu stanicu Futaba 3pk ili nesto takvo i uguras u auto elektroniku koju hoces (obicno ako je elektro uguram nekog kineza) , nakraju za nesto vise novaca dobijes puno vise, a imas stanicu na koju mozes svasta vozit... Ja tako uvjek radim sta se tice auta ili potrazi viktor model sport on ti mozda moze uvest nesto , znam da je imao zastupstvo za HPI i traxxas , samo neznam jel trgovina jos uvjek radi.



Odg: Uvoz 27mhz

Reply #12
Našao sam neki almost ready to ride. Sve osim stanice i baterije. Moram vidjeti samo da li isporučuju u HR.
Tako bi izbjegao probleme s RITTom a ovak naručim neku za početka stanicu od 20-30$ mala kutija i to je to. Ili čak za prvu mogu i na stanici.
Imam neku 4ch no name, ili Turnigy 9. Ne bum Futaba reciver unutra stavljao ;)

A ako to propadne tražim dalje.

Inače kontaktirao sam gospodina Mladena(RITT) telefonski i raspravljali smo malo i eto čovjek je bio uljudan i od pomoći.
Definitivno treba prvo poslati papire, popunjenu dokumentaciju koja se skine s njihove stranice te CE deklaraciju da se vidi prvo da li je uvoz uopće moguć. Ako javi da je , uplaćuje se lova 200,00kn za dozvolu, naručuje, i čeka da roba dođe.