Skip to main content

Topic: Alarm za bateriju (Read 6380 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alarm za bateriju

Kupio sam alarm za bateriju. Kad spojim stroj na bateriju, sve funkcionira i najčešće mi se isprazni samo jedna čelija koja nakon dvije tri minute (ovisno kak žnjavim model) počne svijetliti crveno i javlja zvučno da se je ispraznilo, dok druga dva članka još svijetle zeleno.

Radi se o ovome:

http://www.pluramaks.com/shoppingcart/product_images/j/817/2S_to_3S_Lipo_Battery_7_4V_to_11_1V_low_voltage_buzzer_Indicator__77606_zoom.jpg

da li spuštam avajon odmah kad prva led dioda zasvijetli i počne tuliti , ili čekam da se sve upale? Radi se o 11,1 LiPo bateriji

Odg: Alarm za bateriju

Reply #1
Poz. To ti ovisi  o stanju pojedine čelije baterije,ja imam isto taj "buzzer" i ako vozim neki sporiji model koji ne vuče toliko iz baterije npr. Fox, alarm mi se uključi kad sve čelije  padnu ispod 3.67 pa idem dolje,ali kad vozim npr zagi na full gasu,gdje motor vuče više iz baterije, onda se događa ko i tebi,pa onda smanjiš gas na 70% i on leti još dok se pojedine čelije ujednačeno isprazne,pa onda idem dolje!Ne znam dali sam u pravu,ali bar je tak kod mene!?  :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Alarm za bateriju

Reply #2
Jes, i ja onda smanjim gas i opet se upali zeleno i prestane tuliti, ali uvijek samo ta jedna čelija počne svijetliti crveno..... Mislil sam da se jednako prazni baterija, a ne samo taj jedan članak....

Hvala na odgovoru....

Lp

Odg: Alarm za bateriju

Reply #3
postena baterija da...
Ovi jeftileni... Ne :)
Vjerovatno je jedna celija slabija pa joj pri opterecenju vise pada napon.

O kojoj je bateriji rjec, koliko C-ova i koliko struje vuces iz nje?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Alarm za bateriju

Reply #4
Radi se o (nove baterije):

Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack

Minimum Capacity: 2200mAh (True 100% Capacity)
Configuration: 3S1P / 11.1v / 3Cell
Constant Discharge: 20C
Peak Discharge (10sec): 30C
Pack Weight: 185g
Pack Size: 103 x 33 x 24mm
Charge Plug: JST-XH
Discharge Plug: XT60

E sad kolko avajon vuče štroma , ne znam radi se o Artech-ovom Su-27....

Lp

Odg: Alarm za bateriju

Reply #5
Ja koristim iste baterije ali 25c i kod brutalnog opterečenja padne napon na jednoj čeliji ali se alarm ne oglasi.
Vjerojatno ti avijon guta preveč struje......
Robert

Odg: Alarm za bateriju

Reply #6
A nije bilo jeftinije baterije od te?
Mozda neka 15C?  :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Alarm za bateriju

Reply #7
Ja koristim iste baterije ali 25c i kod brutalnog opterečenja padne napon na jednoj čeliji ali se alarm ne oglasi.
Vjerojatno ti avijon guta preveč struje......

ne postoji avion koji guta previše struje, već samo baterija koja premalo daje ;)

turnigy batke, i općenito batke sa hk-a seruckaju na svojim deklaracijama, c nije taj koji piše i gotovo
baterije od 20c su im posbno loše i to treba izbjegavati
jedine ok batke sa hk-a su rhino i polyquest (užasno skupe)

razlika u cijeni za recimo 2200 3s 40c  bateriju - turnigy - 14 dolara , rhino 24 dolara , polyquest 60 dolara, himodel crvena batka (35c-burst 70c) 24 dolara

nekakav najbolji omjer cijene i kvalitete mi je himodel i zato sad tamo kupujem baterije




 
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Alarm za bateriju

Reply #8
Ah, ne vele zabadaf da se ne znanje skupo plaća.... Novi sam u tome... ali kaj je tu je.... A koje jače baterije smijem koristiti da ne zapržim esc i motore?


Odg: Alarm za bateriju

Reply #9
Ja koristim iste baterije ali 25c i kod brutalnog opterečenja padne napon na jednoj čeliji ali se alarm ne oglasi.
Vjerojatno ti avijon guta preveč struje......

ne postoji avion koji guta previše struje, već samo baterija koja premalo daje ;)

turnigy batke, i općenito batke sa hk-a seruckaju na svojim deklaracijama, c nije taj koji piše i gotovo
baterije od 20c su im posbno loše i to treba izbjegavati
jedine ok batke sa hk-a su rhino i polyquest (užasno skupe)

razlika u cijeni za recimo 2200 3s 40c  bateriju - turnigy - 14 dolara , rhino 24 dolara , polyquest 60 dolara, himodel crvena batka (35c-burst 70c) 24 dolara

nekakav najbolji omjer cijene i kvalitete mi je himodel i zato sad tamo kupujem baterije


loše u odnosu na što?

na krumpir i bakrenu  i cinkovu pločicu? :)

ja se ne bih složio, da nekad pretjeruju sa brojevima pretjeruju, ali za tu cijenu su batke više nego dobre

što se mene tiče 20c (3s 2200) batrerije su mi ko grom, onom ko treba 60A iz takve često, taj će si kupiti 40C i bok

super su i ove himodel, ako mogu spaliti regler sigurno su dobre :)

mislim da smo postali razmaženi i za 10 dolara očekujemo bateriju za let u svemir

uvijek je bilo i biti će koliko para toliko muzike

Odg: Alarm za bateriju

Reply #10
Ah, ne vele zabadaf da se ne znanje skupo plaća.... Novi sam u tome... ali kaj je tu je.... A koje jače baterije smijem koristiti da ne zapržim esc i motore?

bilo bi dobro kad bi vidio koliko ti struje najviše povuče sa wattmetrom, pa onda po tome procjeniti

s druge strane, možda ti je jedna ćelija u banani...

sa čim puniš baterije i da li možeš provjeriti napon tokom punjenja


Odg: Alarm za bateriju

Reply #11
Ja koristim iste baterije ali 25c i kod brutalnog opterečenja padne napon na jednoj čeliji ali se alarm ne oglasi.
Vjerojatno ti avijon guta preveč struje......

ne postoji avion koji guta previše struje, već samo baterija koja premalo daje ;)

turnigy batke, i općenito batke sa hk-a seruckaju na svojim deklaracijama, c nije taj koji piše i gotovo
baterije od 20c su im posbno loše i to treba izbjegavati
jedine ok batke sa hk-a su rhino i polyquest (užasno skupe)

razlika u cijeni za recimo 2200 3s 40c  bateriju - turnigy - 14 dolara , rhino 24 dolara , polyquest 60 dolara, himodel crvena batka (35c-burst 70c) 24 dolara

nekakav najbolji omjer cijene i kvalitete mi je himodel i zato sad tamo kupujem baterije

Imam i RHINO , TURNIGY i FLIGHTMAX i istina je da su RHINO super batke jer kupil sam ih rabljene i punil ih pun k. put ali nikak da ih dotučem,no kad smo kod ovih drugih nebi se slošžil da su šit jer su jeftinije.
Ne rade ništ lošije od Rhina.... ;)
Robert

Odg: Alarm za bateriju

Reply #12

loše u odnosu na što?

na krumpir i bakrenu  i cinkovu pločicu? :)

ja se ne bih složio, da nekad pretjeruju sa brojevima pretjeruju, ali za tu cijenu su batke više nego dobre

što se mene tiče 20c (3s 2200) batrerije su mi ko grom, onom ko treba 60A iz takve često, taj će si kupiti 40C i bok

super su i ove himodel, ako mogu spaliti regler sigurno su dobre :)

mislim da smo postali razmaženi i za 10 dolara očekujemo bateriju za let u svemir

uvijek je bilo i biti će koliko para toliko muzike


dakle ovako, ako na bateriji piše da je 2000mah i 40c, znači da može podnijeti cuclanje struje od 80A, a to za turnigy nije točno, te baterije ne mogu izdržat takav napor i to je to, bar ne dulje od 5-10 takvih pražnjenja
eto to je loša baterija, koštala ona 2 ili 222 dolara-  loša je jer ne radi onak kak bi trebala
kao da kupiš auto za 100 000kn koji može ić 300 i onda skužiš da ide samo 150 - jel bi i dalje tvrdio da je dobra kupnja zato jer je dosta jeftiniji od onoga koji zbilja može ić 300?

ja ne očekujem od batke za 10 dolara da ima struje ko nuklearni reaktor, zato zagovaram kupnju kvalitetnih batki sa kojima je let puno ugodniji

toto - ne znam kaj letiš, nabavi neki brži model na kojem osjetiš svaki watt, na takvim modelima osjetiš najviše
spoji baterije na wattmetar optereti ih po njihovoj specifikaciji pa ćeš vidjet kak baterije popuštaju, pogledaj kolko kojima pada napon i sve će ti bit jasno
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Alarm za bateriju

Reply #13
Ah, ne vele zabadaf da se ne znanje skupo plaća.... Novi sam u tome... ali kaj je tu je.... A koje jače baterije smijem koristiti da ne zapržim esc i motore?

bilo bi dobro kad bi vidio koliko ti struje najviše povuče sa wattmetrom, pa onda po tome procjeniti

s druge strane, možda ti je jedna ćelija u banani...

sa čim puniš baterije i da li možeš provjeriti napon tokom punjenja

Baterije su stigle nedavno i nisam ih još koristil, tj. samo sam prištekal na model da vidim kaj se događa .... Danas će biti punjenje pa ću stavit vrijednosti čelija.... Koristim titan B6 punjač : Titan B6 Multiladdare

Odg: Alarm za bateriju

Reply #14
ak su ti tek stigle, onda su bile na "pola"

napuni ih, pa probaj opet i javi kaj se događa