Skip to main content

Topic: Hype Fox probni let (Read 4522 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hype Fox probni let



Odg: Hype Fox probni let

Reply #2
fino leti

gdje si ga kupio?


Odg: Hype Fox probni let

Reply #4
Evo i par polijetanja od danasnjeg leta.




Odg: Hype Fox probni let

Reply #5
Stariji let ali da malo ubacim videa a da ne otvaram noviju temu.

Hype Fox RC fun

 

Odg: Hype Fox probni let

Reply #6
Nisam siguran kako se taj model treba ponašati ali mi se čini na ovoj zadnjoj snimci da je težište mrvicu previše prema repu. Nemoj se ljutiti što "mudrujem", samo želim pomoći (ako uopće treba).
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Hype Fox probni let

Reply #7
Nisam siguran kako se taj model treba ponašati ali mi se čini na ovoj zadnjoj snimci da je težište mrvicu previše prema repu. Nemoj se ljutiti što "mudrujem", samo želim pomoći (ako uopće treba).

Da, teziste je previse nazad, to su stariji prvi letovi gdje sam experimentirao, to mi je bio prvi avion, tu sam jos letio s orginal RTF stanicom bez expo d/R.

Radio sam more gresaka na tom modelu, od sastavljanja, podesavanja, letenja, popravljao sam ga vise puta.


Odg: Hype Fox probni let

Reply #8
Nisam siguran kako se taj model treba ponašati ali mi se čini na ovoj zadnjoj snimci da je težište mrvicu previše prema repu. Nemoj se ljutiti što "mudrujem", samo želim pomoći (ako uopće treba).

Slobodno mudruj, savjet ne moze skoditi, za EPP FPV davorvž mi je pomogao oko cg koji je odstupao od tvornickih uputa ( hvala davorvž jos jednom).


Odg: Hype Fox probni let

Reply #10
Nisam siguran kako se taj model treba ponašati ali mi se čini na ovoj zadnjoj snimci da je težište mrvicu previše prema repu. Nemoj se ljutiti što "mudrujem", samo želim pomoći (ako uopće treba).

Model je skala akrobatske jedrilice, voli brzinu, u videima se uglavnom leti na granici stolinga. U jednom trenutku je pobjegao u stoling ali se pilot dobro snašao.

Primijetio sam da kad model dobi na brzini počne se propinjati, to je znak da je težište pomaknuto naprijed.
Kod većine modela koji stižu u RTF opremi proizvođači namjerno stave težište pomaknuto naprijed da bi model bio stabilniji, pogotovo kod modela koji nemaju dihedral na krilima pa nemaju auto stabilnost po nagibu.

Bez obzira na težište kormilo dubine bi bilo dobro potrimati nekoliko klikova prema dole, model će krenuti prema dole skupiti brzinu i nastaviti letjeti skoro ravno samo brže, takve jedrilice s većom brzinom mogu imati bolju finesu nego pri malim brzinama. ;)
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Hype Fox probni let

Reply #11

Model je skala akrobatske jedrilice, voli brzinu, u videima se uglavnom leti na granici stolinga. U jednom trenutku je pobjegao u stoling ali se pilot dobro snašao.


Hvala za "ali se pilot dobro snašao".  :)

Dugo mi je trebalo da se usudim pustiti ga da ide brze i dalje, kao da ce pobjeci,
no kod vecih brzina i naglijih manevara pocnu se krila jako uvijati.

Imam jos puno za nauciti, no zabavljam se.

Malo pre cesto krsim modele ali popravim pa ponovo, ove godine sam najvise letio malog SPAD dvokrilca no i on je neki dan zveknuo ( bit ce video) ali sve je popravljivo.

Hvala Kobac jos jednom na konstruktivnom prijedlogu, svakako cu probati.


Odg: Hype Fox probni let

Reply #12
koji spad dvokrilac?

planiram graditi nesto od koroa, a ne znam niti sam sto. imas mozda planove?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Hype Fox probni let

Reply #13
koji spad dvokrilac?

planiram graditi nesto od koroa, a ne znam niti sam sto. imas mozda planove?

SPAD je gotovi model s hobbykinga

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=19456

taj mogu ubaciti na zadnje sjediste i otici na lokalno nogometno igraliste i vozati,
nema posebne pripreme, spajanja krila i sl,
problem su mi tereni za letenje, polje znaju preorati, izraste kultura, bude blato, nedavno sam nasao jedno polje djeteline i bilo je super dok nije izrasla, sada cekam da pokose.
Koristim lokalne prostore, malo popusti vjetar i odmah sam spreman za let.