Skip to main content

Topic: ESC 30A problem (Read 2225 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ESC 30A problem

Dobio sam regler od frenda kaže da je naručio iz rc timera znači novi je e sad
spojim bateriju 2s i dam pun gas i drži ga nekih 5-10sek i onda lagano počme smanjivati okretaje
malo po malo i kad smanji to svoje tako drži tada pustim gas na nekih 2 sek. i dam opet puni gas i dešava se opet isto 10sek. drži i opet pada.

Probao sam s kalibracijom reglera ali opet isto imam osječaj kao da je podešen za krive batke a nemam podatke o programiranju nisam nigdje našao na rc timeru.
Mislim da je frend malo čeprko po postavkama od reglera i da je nešto zabrljo(nimh ili tako nešto)
Probao sam i druge baterije uvjek isto, budem još sutra provao i 3s da vidim razliku.

Jel imao ko ovakav problem?

lp lija

Odg: ESC 30A problem

Reply #1
jel to onaj žuti programabilni ili ne?
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=146&productname=

promijenio je broj ćelija, i onda regler misli da je napon pao ispod granice, pa daje samo 10 sec gasa i oduzme,
pa ti moraš spustiti gas da bi dobio opet 10 sec soka za kao prisilno slijetanje...

baci oko na ove upute, identične su za turnigy plush, sentry, rctimer programabilne, dymond ....

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/56402685X206333X46.pdf

Odg: ESC 30A problem

Reply #2
ako imas programsku karticu od turnigy,hobbywing ili slicnih reglera reprogramiraj ga


Odg: ESC 30A problem

Reply #4
Probao sam sve kombinacije koje postoje u regleru i rezultat uvjek isti dok pumpam gas sve u redu dok držim ful 10 sek. izdrži pa krema na minimum.
Imam osječaj kao da je temp. senzor za pregrijavanje u k.. kao da nema dobru vrijednost pa laže temp. možda sad ima 70 stupnjeva kad je hladan  pa kad osjeti malo zagrijavanje ode preko 100 i reže mi struju...
Ako ima još netko neku foru da probam jer ja sam bez ideje ostao ako do večeras ne proradi ide van.

Odg: ESC 30A problem

Reply #5
ako je temp senzor u banani prebrikaj ga