Skip to main content

Topic: dali se isplati narucivat helici (Read 6290 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #1
Ako imaš 7-8 godina i svi konzumi ostanu bez istih sličnih stvari onda je odgovor da.

Ako imaš više godina ne!

Ne znam koliko imaš godina, moj početak je bio koaksijalni heli i vjeruj mi dosadi za 2-3 dana, bez zezancije.

Uzmi jedan 4ch model, ne koaksijalni , tipa solo, walkera nešto slično ne skupo, gdje vidiš malo više mogućnosti letenja helikoptera nego ovih koji "lete po ravnini i špagi".

Ovo ćeš tako i tako zamjeniti vrlo brzo.




Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #2
Ja sam narucio tog avatara samo crvenog sa ebaya.. a buraz Symu 107.

Nije bas da dosade odmah, i nije da je losa kvaliteta. Moj avatar je bogme udario svaki namjestaj u kuci, svaki dan padne bar jednom sa plafona na pod i jos se nista nije strgalo. Jedino se malo cijev na repu zaokrenula pa sad malo vibrira rep.
Od buraza Syma isto tako, pada, sudara se i nista se ne trga, niti blizu. Vani je cak zabavno se borit sa vjetrom sa tim cudima malim.

Za prvi helic, cisto pristojno. Treba se ipak pazit na bateriju.. 10 minuta cooldowna prije i poslje punjenja. (moj avatar ima oko ~30 punjenja dosad)

Opet njihova kvaliteta ovisi o primjerku... neki pisu da im se strga od jednog metra pada na tepih, drugom da rikne motor nakon 2 dana, trecem obavezno puca main shaft sam od sebe itd.. ja sam zadovoljan ovime sta sam dobio.. samo cu rec da bi bilo koja druga igracka bila u dijelovima par dana prije.

Stize mi solo pro sa HK-a pa me zanima kako ce to letit. Moriarty nesto pricao da je ta mala zvjer jos cvrsca.. makar bi ja bio zadovoljan da je bar ko ovo dvoje.

U svakom slucaju SMRTNIK, ako ti nije bed dat 200 kuna da 'probas' to i vidis dal ti je guba, samo daj. Preporucam ti ipak i Syma 107 i z008 Avatar su cvrsti i kvalitetni helikopteri po sobi. Prednost ipak dajem Symi.. osim sta je njena kvaliteta provjerena, dosta ju je lakse drzat u zraku i skoro pa duplo duze leti ali zato se i duplo duze puni. Sto je dobra trgovina jer Li-Po baterije imaju 'ogranicen' broj punjenja cak i ako se pazi. Z008 je isto pristojan ali je "slabiji".. prvi dan ce ti biti tesko drzat visinu u zraku i ako si u manjoj prostoriji ocekuj puno crasheva, dok motore sa strane uopce nemogu koristit. Neznam kako bez da poremetim throttle i srusim ga negdje, a vec ga imam 5 dana i letim ~6 puta na dan. Na RC groups pisu da je i nesto manji 6010 Phoenix jako dobar.

Ako zelis nesto malcice teze za upravljat i sta lici pravoj stvari.. iskesiraj 400 kuna za Sola Pro i nadaj se da ti nece okrenut carinu ili u najgorem slucaju trazit RITT dozvolu. Jeftinija varijanta Sola Pro je GW Xieda 9958 .. sa dostavom mislim oko ~55$ se nadje. To je klon Blade MSR-a (jako popularnog SR FP [Single Rotor Fixed Pitch] Helikoptera) ali 2 velike mane su mu sta nema signal cut off (znaci ne gasi se ako se prekine signal izmedju stanice i helica pa je lako ostat bez njega) i i manja izdrzljivost glave (tamo di je propeler i swashplate).

A bilo bi zanimljivo da netko kupi Skyarteca Waspa 100.. mislim oko 65$ i ima samo jedan kratki review na Rc groups koji je dosta pozitivan.


Enivej, kao sto vidis Moriarty, dosta sam se informirao od zadnjeg puta  :D

Imam jedno malo off-topic pitanje za tebe vezano za Sola Pro.. na RC groups neko je napisao da vrti 3x 120Mah baterije prije hladjenja motora. Jel to ok ?


Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #3
Solo nije turbo izdržljiv tipa da je od turbo materijala. Solo ima 29 grama s baterijom, i sve na njemu, tipa skje je od turbo meke savitljive plastike. Pad na skije na parket, on će samo poskočiti, pad na elise, preživjeti će koji put, ali obavezno ako se sjetiš totalno oduzet gas ili bi ti mogao motor otići.

Dijelovi su smiješnih cijena pa je zato super. Ovaj kopija MSR-a nema dijelova, ili ih ja baš nisam mogao naći. A solo za nuždu totalnu imaš čak i u Zagrebu za kupiti nešto, naravno po nevjerovatnim cijenama. Ali sama činjenica da ih ima i u Zagrebu ti govori nešto.

Ako imaš jedan koaksijalac nemoj kupovati drugi, osim ako stvarno nemaš želje za ničim malo boljim.

Naime ako ti se sviđaju helikopteri i letiti snjima, uzmi jedan pravi 4ch keli i uživaj puuuuno više nego s koaksijalnim helijem.

Solo ako želiš mikro letenje i provjerenu turbo zabavu.

Walkera, ne znam jel netko ima izgleda da ću ja morati biti prvi koji bude uzeo nešto takvo. Probao sam ga i super je osjećaj, stabilan, veći (300g), a opet 4 kanalni pa možeš letiti snjim svakak, a i ima neki elektronički žiroskop kažu na tri osi. Daljinac ti ni nemoram reći da ima mnogo funkcija , uostalom vidi se na slikama.
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_90&products_id=9389
Cijena je dupla solou ali je i više nego duplo veći helić, i daljinac je ogroman s dosta funkcija.
To je zapravo 4G6S walkera i ima brdo dijelova po netu i po ebayu.

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #4
Znam da nije turbo izdrzljiv, nisu ni ovi.. ali ako je ovoliko izdrzljiv bit cu zadovoljan, a vjerujem da je jer je laksi .

Sto se tice ubijana throttla prilikom sudara, to uvijek radim na malim koaksijalcima ali kaj nema Solo Pro software da se odma gasi rotor na zapreki ?

Nego, nisi mi odgovorio koliko baterija promjenis prije nego se motor zagrije ? Kao sto rekoh na RCGroups jedan je napisao 3 pa me zanima dal je to istina ili treba hladit poslje svake ?

Za 4G6S walkeru pisu dobre stvari,


Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #5
Ja potrošim 10 baterija između možda 1 minuta. Motor vječno hladan.

Imam ih tako i tako dva u rezervi. Možda ima veze što sam na sva mjesta stavio silikonsko mazivo pa smanjuje ampere.

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #6
Daj link za to mazivo i objasni gdje tocno, sry noob sam  ;)


Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #7
Ma kupi ga u bilo kojem intersparu imaš malu bočicu ulja za finu tehniku to ti dovoljno. Ovo sam dobio u obliku spreja iz jedne firme, nisam platio, inače dođe par stotina kuna. Pa sam ga zato koristio, inače oboje radi istu stvar naravno.

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #8
Ok znaci silikonsko ulje za finu tehniku ? Pokusavam nac sliku bocice ili tako nesto na google da vidim kako izgleda ali bez nekih rezultata. Gdje si to namazao, na svakom spoju ?

 

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #9
Ako se ne varam radi se o spreju (tipa WD 40), ali na silikonskoj bazi.
Imaju ga tipa: http://www.foerch.hr/productgroup.aspx?g=d05f4268-d388-4f77-8c65-ed693ea450dc
i   Würth - nemogu naci na stranici, ali imaju ga 100%
Ponekad zna bit u Intersparu ili Lidlu (ubi me, ne sjecam se) isti taj silkionski sprej za puno manje novce nego kod ovih- mislim da je u Forshu oko 200 kn.

Nadam se da sam pomogao ;)
Hell-i boy

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #10
hvala na odgovorima nego me zanima jos dali se da mjenjat baterija na avataru da se stavi neka od 800mah ili tak nekaj da dulje mozes letjet

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #11
Ok, znači heli je za zezanciju i to je to. Zaboravi ikakve nadogradnje.

Imam isti mali koaksijalni samo nema ove dodatke sa strane , prepoznajem donji dio sa slika.

Unutra ti je 180 mah baterija 3.7V.

Ja sam u svoj stavio 300mah i morao sam rasturiti cijeli prednji dio da je stavim tamo, leti duže kojih 2-3 minute duže, ali izgleda bezveze jer nisam mogao "kokpit" do kraja zatvoriti. I balans helića je opasno narušen, sada visi naprijed, ako ništa ide brže u FF letenju. Čak brže nego s turbo tipkom.
Ali zato bez kompenzacije stick nazad više ne stoji sam od sebe na mjestu, što se specifično za te male koaksijalce da ih možeš ostaviti na mjestu da stoje.

800mah? ne bi ni digao helić. Ako i bude heli ti obično onda se muči i motor se više grije.

Baterija nije namjenjena mijenjanju bez lemljenja, i rastavljanja helića.

Uživaj dok traje pa poslije zamijeni s 200 ili 250 mah s HK-a.

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #12
http://cgi.ebay.com/Battery-4-Channel-Avatar-Z008-/390282475980

Ovo ti je baterija u avataru - naci ces od 150mah-a ali ide 180 (provjereno, skinuo sam canopy)

Vise maha nemozes stavit iz vise razloga  : veca je pa nece stat, teza je (avatar ima slabe motore i poremeti CG ), i neces to moc punit.. da ne velim sto dulje letis motor se zagrijava i ode k smecu. Ova od 180mah-a je najbolje kaj mozes koristit.. mozes i od 150 ali sta ce ti slabija. Promjena baterije ipak ima nekog lemljenja u sebi a i kosta te 10$.. tako da ako rikne kupi novi helic ili se prebaci na FP.

edit : Moriarty, shippali mi Sola 12.8, svega 2 dana nakon sto su ga dobili u stocku, sto je pristojno jer vidim da nekima nece shippat po tjedan dana. Sta mislis kad bi mogao doc do mene '  ;D

Odg: dali se isplati narucivat helici

Reply #13
Najvjerojatnije ćeš ga dobit u roku 7-30+ dana, precizniji odgovor ti nitko ne može dati  :)
MAK Zapad